To oni powalczą o Igrzyska
Znamy już nazwiska dwudziestu dziewięciu zawodników powołanych przez trenera Igora Zacharkina na zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacyjnym do ZIO Soczi 2014 (Kijów, 8-11.11 br.).
Zawodnicy spotkają się 29 października na Stadionie Zimowym w Tychach i do 6 listopada będą przygotowywać się na Śląsku. W trakcie zgrupowania kadrowicze zagrają sparingowy mecz z kadrą Polski B (2.11 br.). Pierwotnie rywalem Polaków miała być Japonia lub Korea Południowa, ale decyzją trenera Zacharkina kadrowicze zmierzą się jednak z zawodnikami, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze reprezentacji.
Na turnieju w Kijowie rywalami Polaków będą Estończycy (8.11), Hiszpanie (9.11) i Ukraińcy (11.11). Tylko zwycięzca turnieju awansuje do finału kwalifikacji Soczi 2014 (luty 2013).
Na turnieju w Kijowie zawodnicy i sztab kadry prezentować będą się w nowych garniturach i dresach z orzełkiem na piersi. Osobiście w tę spraw zaangażował się Prezes PZHL Piotr Hałasik.
POWOŁANI ZAWODNICY:
BRAMKARZE:
Przemysław Odrobny (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Kamil Kosowski (JKH GKS Jastrzębie, A-SMS), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia)
OBROŃCY:
Paweł Dronia, Patryk Wajda, Bartłomiej Pociecha (Ciarko PBS Bank, A-SMS), Jarosław Kłys (Comarch Cracovia, A-SMS), Patryk Noworyta (Comarch Cracovia), Mateusz Rompkowski, Bartosz Dąbkowski (JKH GKS Jastrzębie, A–SMS), Michał Kotlorz (GKS Tychy, A-SMS), Rafał Dutka (GKS Tychy), Jerzy Gabryś (Aksam Unia Oświęcim A-SMS), Adam Borzęcki (Schwenninger Wild Wings, A-SMS; dołączy 5.11)
NAPASTNICY:
Michał Piotrowski, Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń (Comarch Cracovia, A-SMS), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński (Ciarko PBS Bank), Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka, Marek Strzyżowski (Ciarko PBS Bank, A-SMS), Mikołaj Łopuski, Adam Bagiński, Grzegorz Pasiut, Jakub Witecki, Radosław Galant (GKS Tychy, A-SMS), Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie, A-SMS)
REZERWA:
Dawid Zabolotny (MUKS Orlik Opole, uczeń SMS PZHL), Szymon Urbańczyk (Aksam Unia), Bartosz Ciura (GKS Tychy, A-SMS), Mateusz Danieluk (JKH GKS Jastrzębie, A-SMS), Aron Chmielewski (Comarch Cracovia), Jarosław Rzeszutko (Aksam Unia, A-SMS)
SZTAB REPREZENTACJI:
Wiaczesław Bykow - Konsultant
Igor Zacharkin - Trener
Jacek Płachta - Asystent trenera
Marek Ziętara - Asystent trenera
Michael Lehner - Trener bramkarzy
Andrzej Zabawa - Kierownik reprezentacji
Bogdan Wójcik - Lekarz
Krzysztof Ritszel - Masażysta
Krzysztof Kozdronkiewicz - Masażysta
Team leaderem reprezentacji Polski podczas turnieju w Kijowie będzie Mariusz Czerkawski.
POWOŁANIA DO KADRY B na 2.11
BRAMKARZ:
Dawid Zabolotny (MUKS Orlik, SMS)
OBROŃCY:
Bartosz Ciura (GKS Tychy, A-SMS), Szymon Urbańczyk (Aksam Unia), Łukasz Sznotala (Comarch Cracovia), Michał Kasperczyk (Aksam Unia), Kamil Górny, Mateusz Bryk (JKH GKS Jastrzębie)
NAPASTNICY:
Mateusz Danieluk (JKH GKS Jastrzębie, A-SMS), Jarosław Rzeszutko (Aksam Unia, A-SMS), Damian Kapica (JKH GKS Jastrzębie), Mateusz Bepierszcz (HC GKS Katowice), Kamil Kalinowski (Nesta Karawela Toruń), Jakub Wiecki (HC GKS Katowice), Aron Chmielewski (Comarch Cracovia), Sebastian Kowalówka (Comarch Cracovia, A-SMS), Tomasz Kulas (JKH GKS Jastrzębie)
Komentarze