Biało-czerwone sztaby szkoleniowe
Polski Związek Hokeja na Lodzie przestawił składy sztabów szkoleniowych sześciu reprezentacji na sezon 2019/2020.
Seniorów poprowadzi Tomek Valtonen, któremu pomagać będą Risto Dufva i Tommi Satosaari. Za reprezentację do lat 20 będzie odpowiadał Piotr Sarnik do spółki z Krzysztofem Majkowskim i Grzegorzem Klichem.
Z kolei drużynę do lat 18 poprowadzi Artur Ślusarczyk, a tę do lat 16 Jarosław Morawiecki.
Jeśli chodzi o kadrę seniorek to na stanowisku pierwszego trenera pozostaje Ivan Bednar, a ze zdolnymi młodymi hokeistkami pracował będzie Tomasz Kowalczyk.
Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata 2020 z udziałem naszych drużyn seniorów (26.04 – 2.05), seniorek (28.03 – 3.04) i juniorek (2.02 – 8.01) odbędą się w Polsce.
Sztaby szkoleniowe:
Seniorzy:
Trener: Tomek Valtonen
Asystent trenera: Risto Dufva
Trener bramkarzy: Tommi Satosaari
Trener analityk wideo: Ireneusz Jarosz
Kierownik reprezentacji: Roch Bogłowski
Serwisanci: Wojciech Chowaniec i Rafał Twardy
Lekarze: Wojciech Kania i Paweł Herman
Fizjoterapeuci: Zbigniew Galicki i Hubert Paszkiewicz
Seniorki:
Trener: Ivan Bednar
Asystent trenera: Tomasz Marznica
Trener bramkarek: Lubomir Babura
Kierownik reprezentacji: Marta Zawadzka
Fizjoterapeutki: Dominika Maciaszczyk i Maria Chojnowska
Serwisanci: Patryk Sikora
Juniorzy U-20
Trener: Piotr Sarnik
Asystent trenera: Krzysztof Majkowski
Asystent trenera: Grzegorz Klich
Trener bramkarzy: Arkadiusz Sobecki
Trener przygotowania motorycznego: Anna Bieniec
Trener analityk wideo: Ireneusz Jarosz
Masażystka: Karolina Grochowska
Serwisant: Grzegorz Matczak
Team leader: Roch Bogłowski
Juniorzy U-18
Trener: Artur Ślusarczyk
Asystent trenera: Łukasz Sokół
Trener bramkarzy: Bartłomiej Nowak
Masażystka: Magdalena Reut
Serwisant: Paweł Milart
Team leader: Marta Zawalska
Juniorki U-18
Trener: Tomasz Kowalczyk
Asystent trenera: Sebastian Owczarek
Fizjoterapeutki: Maria Chojnowska i Jolanta Kowalik
Serwisant: Patryk Sikora
Team leader: Magdalena Czaplik
Juniorzy U-16
Trener: Jarosław Morawiecki
Asystent trenera: Tobiasz Bigos
Trener bramkarzy: Marek Batkiewicz
Masażysta: Łucjan Hachuła
Serwisant: Sebastian Kłaczyński
Komentarze