Statystyczne podsumowanie MHL
Przed tygodniem zakończyła swoje inauguracyjne rozgrywki Młodzieżowa Hokej Liga. Dla miłośników statystyk podsumowaliśmy zarówno dokonania drużyn jak i indywidualne osiągnięcia zawodników.
Statystyki indywidualne:
Najlepiej punktujący zawodnicy MHL:
1. Krzysztof Bryk (JKH GKS Jastrzębie II) - 50 pkt w 24 spotkaniach (19 G + 31 A)
2. Piotr Bajon (KH Polonia Bytom) - 49 pkt w 24 spotkaniach (14 G + 35 A)
3. Łukasz Dybaś (KH Polonia Bytom) - 48 pkt w 18 spotkaniach (28 G + 20 A)
4. Wasilij Jerasow (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 48 pkt w 23 spotkaniach (26 G + 22 A)
5. Mateusz Ubowski (MOSM Tychy) - 48 pkt w 24 spotkaniach (12 G + 36 A)
6. Andrej Dubinin (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 44 pkt w 20 spotkaniach (15 G + 29 A)
7. Konrad Filipek (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok) - 40 pkt w 13 spotkaniach (22 G + 18 A)
8. Jakub Wenker (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 39 pkt w 27 spotkaniach (22 G + 17 A)
9. Mariusz Piotrowski (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 38 pkt w 20 spotkaniach (19 G + 19 A)
10. Kacper Gruźla (MOSM Tychy) - 37 pkt w 20 spotkaniach (21 G + 16 A)
11. Bartosz Wołoszyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk) - 37 pkt w 24 spotkaniach (19 G + 18 A)
12. Arciom Siańkiewicz (JKH GKS Jastrzębie II) - 36 pkt w 23 spotkaniach (19 G + 17 A)
13. Sebastian Wicher (KH Polonia Bytom) - 34 pkt w 20 spotkaniach (25 G + 9 A)
14. Igor Augustyniak (MKS Cracovia) - 34 pkt w 21 spotkaniach (21 G + 13 A)
15. Artur Siańkiewicz (JKH GKS Jastrzębie II) - 32 pkt w 24 spotkaniach (18 G + 14 A)
16. Patryk Jarosz (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 32 pkt w 21 spotkaniach (13 G + 19 A)
17. Jakub Blanik (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 31 pkt w 15 spotkaniach (10 G + 21 A)
18. Kamil Kącki (JKH GKS Jastrzębie II) - 30 pkt w 21 spotkaniach (12 G + 18 A)
19. Błażej Salamon (KH Polonia Bytom/UKS Zagłębie Sosnowiec) - 29 pkt w 8 spotkaniach (11 G + 18 A)
Najlepsi strzelcy:
Łukasz Dybaś (KH Polonia Bytom) - 28 bramek
Wasilij Jerasow (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 26.
Sebastian Wicher (KH Polonia Bytom) - 25.
Konrad Filipek (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok) - 22.
Jakub Wenker (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 22.
Kacper Gruźla (MOSM Tychy) - 21.
Igor Augustyniak (MKS Cracovia) - 21.
Najlepsi asystenci:
Mateusz Ubowski (MOSM Tychy) - 36.
Piotr Bajon (KH Polonia Bytom) - 35.
Krzysztof Bryk (JKH GKS Jastrzębie II) - 31.
Andrej Dubinin (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 29.
Wasilij Jerasow (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 22.
Jakub Blanik (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 21.
Łukasz Dybaś (KH Polonia Bytom) - 20.
Najlepiej punktujący obrońcy:
Oskar Bąk (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 26 pkt w 25 spotkaniach (9 G + 17 A)
Oliwier Kasperek (MOSM Tychy) - 20 pkt w 24 spotkaniach (5 G + 15 A)
Kordian Chorążyczewski (JKH GKS Jastrzębie II) - 19 pkt w 20 spotkaniach (8 G + 11 A)
Szymon Luszniak (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 19 pkt w 22 spotkaniach (5 G + 14 A)
Jakub Wala (GKS Stoczniowiec Gdańsk) - 19 pkt w 23 spotkaniach (3 G + 16 A)
Michał Proczek (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 18 pkt w 26 spotkaniach (6 G + 12 A)
Michał Naróg (GKS Stoczniowiec Gdańsk) - 17 pkt w 10 spotkaniach (7 G + 10 A)
Najlepsi strzelcy wśród obrońców:
Oskar Bąk (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 9 goli.
Kordian Chorążyczewski (JKH GKS Jastrzębie II), Wiktor Urbański (MKS Sokoły Toruń), Oskar Bajwenko (SMS Toruń) - po 8.
Najlepiej punktujący zawodnicy podczas gier w przewadze:
Krzysztof Bryk (JKH GKS Jastrzębie II) - 16 pkt (4 G + 12 A)
Jakub Wenker (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 15 pkt (9 G + 6 A)
Piotr Bajon (KH Polonia Bytom) - 15 pkt (3 G + 12 A)
Mateusz Ubowski (MOSM Tychy) - 14 pkt (2 G + 12 A)
Kacper Gruźla (MOSM Tychy) - 12 pkt (7 G + 5 A)
Oskar Bąk (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 12 pkt (5 G + 7 A)
Michał Proczek (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 12 pkt (3 G + 9 A)
Najlepsi strzelcy podczas gier w przewadze:
Jakub Wenker (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń) - 9 goli.
Kacper Gruźla (MOSM Tychy), Jakub Malasiński (MMKS Podhale Nowy Targ) - po 7.
Patryk Jarosz (UKS Zagłębie Sosnowiec) - 6.
Mariusz Piotrowski (UKS Zagłębie Sosnowiec), Sebastian Wicher (KH Polonia Bytom), Mateusz Strużyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Oskar Bąk (MKS Sokoły Toruń/SMS Toruń), Krystian Sosnowski (UKH Unia Oświęcim) - po 5.
Najlepsi strzelcy podczas gry w osłabieniu:
Bartosz Wołoszyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk) - 4.
Kacper Gruźla (MOSM Tychy), Igor Smal (GKS Stoczniowiec Gdańsk) - po 3.
Najwięcej minut karnych:
Dominik Lichota (UKH Unia Oświęcim) - 80.
Adam Borowiak (JKH GKS Jastrzębie II) - 63.
Oskar Bajwenko (SMS Toruń) - 62.
Mateusz Filipowicz (UKH Unia Oświęcim), Václav Říha (ŁKH Łódź) - po 59.
Jakub Rafiński (MKS Sokoły Toruń) - 58.
Szymon Petelicki (KH Polonia Bytom) - 55.
Statystyki drużynowe:
Punkty:
65 - UKS Zagłębie Sosnowiec
54 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
51 - JKH GKS Jastrzębie II
47 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
46 - KH Polonia Bytom
38 - MKS Cracovia
37 - SMS Toruń
35 - MOSM Tychy
27 - UKH Unia Oświęcim
26 - MKS Sokoły Toruń
18 - MUKS Naprzód Janów
12 - ŁKH Łódź, MMKS Podhale Nowy Targ
Zwycięstwa w regulaminowym czasie gry:
20 - UKS Zagłębie Sosnowiec
17 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
16 - JKH GKS Jastrzębie II
15 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 - KH Polonia Bytom
12 - MKS Cracovia
11 - SMS Toruń
9 - MOSM Tychy
8 - UKH Unia Oświęcim, MKS Sokoły Toruń
5 - MUKS Naprzód Janów
4 - MMKS Podhale Nowy Targ
3 - ŁKH Łódź
Porażki po regulaminowym czasie gry:
1 - UKS Zagłębie Sosnowiec
4 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
6 - JKH GKS Jastrzębie II
8 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, KH Polonia Bytom
10 - SMS Toruń, MOSM Tychy
11 - MKS Cracovia
14 - UKH Unia Oświęcim, MKS Sokoły Toruń
17 - MUKS Naprzód Janów
19 - ŁKH Łódź
20 - MMKS Podhale Nowy Targ
Zwycięstwa za „dwa punkty”:
3 - MOSM Tychy
2 - UKS Zagłębie Sosnowiec, KH Polonia Bytom
1 - JKH GKS Jastrzębie II, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, MKS Cracovia, SMS Toruń, UKH Unia Oświęcim, MUKS Naprzód Janów, ŁKH Łódź
0 - GKS Stoczniowiec Gdańsk, MKS Sokoły Toruń, MMKS Podhale Nowy Targ
Porażki za „jeden punkt”:
3 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
2 - SMS Toruń, MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń
1 - UKS Zagłębie Sosnowiec, JKH GKS Jastrzębie II, UKH Unia Oświęcim, MUKS Naprzód Janów, ŁKH Łódź
0 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, KH Polonia Bytom, MKS Cracovia, MMKS Podhale Nowy Targ
Bramki zdobyte:
178 - UKS Zagłębie Sosnowiec
128 - JKH GKS Jastrzębie II
127 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
118 - KH Polonia Bytom
117 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
103 - SMS Toruń
98 - MOSM Tychy
91 - MKS Cracovia, MKS Sokoły Toruń
82 - UKH Unia Oświęcim
64 - ŁKH Łódź
60 - MUKS Naprzód Janów
49 - MMKS Podhale Nowy Targ
Bramki stracone:
57 - UKS Zagłębie Sosnowiec
69 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
77 - JKH GKS Jastrzębie II
87 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
91 - KH Polonia Bytom, MKS Cracovia
92 - UKH Unia Oświęcim
96 - SMS Toruń
109 - MOSM Tychy
116 - MMKS Podhale Nowy Targ
126 - MUKS Naprzód Janów
133 - MKS Sokoły Toruń
162 - ŁKH Łódź
Bramki zdobyte w przewadze:
34 - JKH GKS Jastrzębie II
29 - KH Polonia Bytom
26 - UKS Zagłębie Sosnowiec, SMS Toruń
23 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
22 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, UKH Unia Oświęcim, MOSM Tychy
20 - MKS Sokoły Toruń
17 - MUKS Naprzód Janów
16 - MMKS Podhale Nowy Targ
14 - ŁKH Łódź
12 - MKS Cracovia
Bramki zdobyte w osłabieniu:
11 - JKH GKS Jastrzębie II
10 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
8 - UKS Zagłębie Sosnowiec
6 - UKH Unia Oświęcim, MUKS Naprzód Janów, MKS Cracovia
5 - KH Polonia Bytom, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, MKS Sokoły Toruń
4 - SMS Toruń, MOSM Tychy, ŁKH Łódź, MMKS Podhale Nowy Targ
Liczba oddanych strzałów:
1183 - UKS Zagłębie Sosnowiec
879 - JKH GKS Jastrzębie II
878 - SMS Toruń
866 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
828 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, KH Polonia Bytom
802 - MOSM Tychy
774 - ŁKH Łódź
746 - MKS Cracovia
713 - UKH Unia Oświęcim
703 - MKS Sokoły Toruń
688 - MMKS Podhale Nowy Targ
625 - MUKS Naprzód Janów
Minuty karne:
254 - MUKS Naprzód Janów
280 - GKS Stoczniowiec Gdańsk
285 - MMKS Podhale Nowy Targ
309 - MOSM Tychy
312 - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
314 - UKS Zagłębie Sosnowiec
328 - KH Polonia Bytom
337 - MKS Cracovia
358 - MKS Sokoły Toruń
363 - SMS Toruń
517 - ŁKH Łódź
524 - JKH GKS Jastrzębie II
625 - UKH Unia Oświęcim
Opracował: Michał Popa
Komentarze