Wyświetleń: 1648

OHL: 100 punktów Łyszczarczyka. Attack dali się dogonić (WIDEO)

2018-01-12 08:07:47

Alan Łyszczarczyk zdobył ostatniej nocy w kanadyjskiej lidze juniorskiej OHL swój jubileuszowy, setny punkt. Jego drużyna jednak przegrała mecz, który na 8 minut przed końcem wyglądał na wygrany.

Zespół Owen Sound Attack, w barwach którego występuje Łyszczarczyk, mierzył się tej nocy na wyjeździe z North Bay Battalion. Do 53. minuty prowadził 2:0 po dwóch trafieniach obrońcy Brady'ego Lyle'a, który motywację miał szczególną. Dwa poprzednie sezony i początek tego spędził bowiem w Battalion, ale w październiku tamten klub oddał go do Owen Sound w wymianie. Łyszczarczyk asystował przy drugim trafieniu swojego kolegi. Polak w 23. minucie lewym skrzydłem wprowadził krążek do tercji ataku i wycofał do Lyle'a, a ten potężnie przymierzył "z klepy" i podwyższył na 2:0. Goście utrzymali taki wynik aż do 13. minuty trzeciej tercji, ale później nastąpił udany pościg rywali.

Najpierw draftowany w 2015 roku do NHL przez Calgary Flames kapitan Battalion Riley Bruce zdobył bramkę kontaktową, a później nastąpiła "zemsta" byłego zawodnika Attack. Już po 52 kolejnych sekundach Matthew Struthers, oddany przez klub Łyszczarczyka do North Bay zaledwie 9 dni temu, doprowadził do remisu. Wynik 2:2 po 60 minutach oznaczał dogrywkę, a w niej po karze dla jednego z zawodników Attack, miejscowi mogli grać w przewadze 4 na 3 w polu i szybko to wykorzystali. Zwycięskiego gola na 3:2 strzelił ich najskuteczniejszy gracz Justin Brazeau. Goście przegrali, mimo że w strzałach mieli przewagę 32-17.

Alan Łyszczarczyk zagrał wczoraj na lewym skrzydle trzeciego ataku gości, a w tej formacji partnerowali mu Mitchell Russell i Cade Robinson. Polak oddał dwa strzały na bramkę, stanął do jednego wznowienia i je wygrał, ale też skończył mecz z wynikiem -1 w statystyce +/-, ponieważ był na lodzie przy obu golach strzelonych przez rywali w trzeciej tercji. To już trzeci z rzędu jego mecz ze zdobytym punktem. W dwóch poprzednich spotkaniach strzelił 3 gole. Takiej serii punktowej w klubie nie miał od połowy października. Łącznie w 30 meczach obecnego sezonu strzelił 10 goli i zaliczył 8 asyst. A przez trzy sezony od początku swojej przygody z OHL w barwach Sudbury Wolves i Owen Sound Attack uzbierał w 158 meczach już 100 punktów za 37 goli i 63 asysty.

Drużyna Todda Gilla nie dała rady budować swojej zwycięskiej serii. Attack w poprzedni weekend wygrali dwa mecze z rzędu po serii siedmiu porażek, ale wczoraj znów zostali zatrzymani. Z 39 punktami zdobytymi w 39 spotkaniach zajmują czwarte miejsce w dywizji środkowo-zachodniej i ostatnie dające awans do play-offów, czyli ósme w całej konferencji zachodniej. Łyszczarczyk i jego koledzy są aktualnie w trakcie serii czterech gier wyjazdowych, w tym trzech w ciągu czterech dni. Dziś w nocy naszego czasu czeka ich teoretycznie najtrudniejsze wyzwanie w trakcie tej podróży, czyli starcie na wyjeździe ze zdecydowanym liderem całej ligi Sault Ste. Marie Greyhounds.

North Bay Battalion - Owen Sound Attack 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)
0:1 Lyle - Czibrikow - Suszka 02:56
0:2 Lyle - Łyszczarczyk 22:14
1:2 Bruce - Coe - Potts 52:12
2:2 Struthers - Burghardt - Bruce 53:04
3:2 Brazeau - Thilander - Burghardt 60:21 (w przewadze)
Strzały: 32-17.
Minuty kar: 8-8.