Wyświetleń: 4270

DEL2: Trzy asysty Droni i awantura

2015-11-01 20:05:46

Paweł Dronia zaliczył trzy asysty w ostatnim przed przerwą reprezentacyjną spotkaniu niemieckiej drugiej ligi. Polak także dwukrotnie trafił na ławkę kar w meczu, w którym sędziowie łącznie nałożyli na obie drużyny aż 254 karne minuty.

Dronia pomógł swojej drużynie Fischtown Pinguins Bremerhaven wygrać na wyjeździe 5:2 z Kassel Huskies. "Pingwiny" po pierwszej tercji przegrywały 0:1, ale w 21. minucie do remisu po podaniu polskiego obrońcy doprowadził najlepiej punktujący w tym sezonie ich obrońca Gabe Guentzel. Później jeszcze Dronia dołożył swoją drugą asystę w 45. minucie, gdy do bramki rywali trafił najskuteczniejszy zawodnik zespołu Björn Bombis. Wtedy już sytuacja była znacznie bezpieczniejsza, bo Bombis trafiał na 4:1 dla gości. Wynik na 5:2 ustalił dla nich w 59. minucie Patrick Klöpper. Wtedy znów asystę na swoje konto zapisał Dronia. Klöpper strzelił dla drużyny z Bremerhaven dwa gole, a swoje trafienie z rzutu karnego zaliczył także Brock Hooton.

Paweł Dronia kończy bardzo udany dla siebie weekend. W piątek w meczu z Heilbronner Falken zaliczył bowiem gola i asystę. 5 zdobytych w ciągu tych trzech dni punktów sprawiło, że obecnie po 16 kolejkach rozgrywek DEL2 Polak ma w dorobku 2 gole i 10 asyst.

Dziś skończył mecz ze świetnym bilansem +4 w kategorii +/-, a oprócz asyst wpisał się także do protokołu dwiema karami dwuminutowymi za spowodowanie upadku przeciwnika. Żadnej z kar reprezentanta Polski jednak rywale na gola nie zamienili, a co więcej w pierwszym osłabieniu Hooton wyszedł z kontrą i został sfaulowany przez rywala, co zaowocowało rzutem karnym, który doświadczony Kanadyjczyk wykorzystał.

Obie drużyny słabo zaprezentowały się w grze w przewadze. Huskies co prawda wykorzystali jedną taką okazję, ale mieli ich aż 8. Pinguins z kolei zmarnowali wszystkie 7. Sędziowie w dzisiejszym spotkaniu mieli bardzo dużo pracy nie tylko przy karach mniejszych. Między zawodnikami obu ekip iskrzyło już pod koniec drugiej tercji, ale prawdziwy upust swoim emocjom dali w samej końcówce spotkania. Początkowo arbitrzy liczyli, że atmosferę po bójkach i przepychankach na tafli uda się załagodzić karami 2+2 lub 2+10, ale w ostatniej minucie, gdy pobili się Kevin Maginot i Dorian Saeftel ze strony Huskies oraz Klöpper i AndrewMcPherson ze strony Fischtown Pinguins, cała czwórka została odesłana do szatni z karami meczu. Łącznie w całym spotkaniu sędziowie nałożyli na obie ekipy aż 254 minuty kar.

Fischtown Pinguins Bremerhaven przerwali miniserię 2 porażek na wyjeździe i umocnili się na prowadzeniu w tabeli DEL2. Drużyna Pawła Droni ma na koncie 36 punktów. Teraz czeka ją przerwa związana z terminem reprezentacyjnym. Kolejny mecz "Pingwiny" rozegrają 13 listopada przed własną publicznością ze Starbulls Rosenheim.

Kassel Huskies - Fischtown Pinguins Bremerhaven 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
1:0 Pimm - Daoust - Sturm 04:20 (w przewadze)
Widzów: 3 207.

Druga w tabeli DEL2 jest drużyna Bietigheim Steelers, w składzie której występuje Adam Borzęcki. Dziś ekipa z Bietigheim-Bissingen w derbach Badenii-Wirtembergii pokonała u siebie 3:0 Wölfe Fryburg Bryzgowijski. Borzęcki nie punktował. Jego zespół, który broni wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego od kilku tygodni gra tak, jak w poprzednim sezonie i wygrał już 8 meczów z rzędu, co pozwala mu zajmować w tabeli drugie miejsce ze stratą tylko 2 punktów do Fischtown Pinguins. W następnym meczu po przerwie reprezentacyjnej na wyjeździe Steelers zagrają z Dresdner Eislöwen.