Wyświetleń: 3623

DEL2: Dwa gole Pawła Droni

2015-01-16 23:00:40

Dobry mecz rozegrał w drugiej lidze niemieckiej Paweł Dronia. Polski obrońca dwoma golami przesądził o zwycięstwie swojej drużyny.

Drużyna Droni wróciła do rozgrywek ligowych po ubiegłotygodniowych występach w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, w którym "Pingwiny" zajęły drugie miejsce. Dziś podopiecznych Mike'a Stewarta czekało spotkanie wyjazdowe 38. kolejki DEL2 z EV Landshut. Gospodarze dwa razy obejmowali w nim prowadzenie. Najpierw za sprawą Eddy'ego Rinke-Leitānsa, a później Billa Trew. Ten drugi trafił w 36. minucie podczas gry w osłabieniu, gdy na ławce kar siedział Peter Baumgartner. Nim jednak skończyła się kara tego ostatniego, 43 sekundy po golu Trew do remisu 2:2 doprowadził Paweł Dronia, który zdobył swojego piątego gola w tym sezonie ligowym.

Nie było to jednak ostatnie słowo polskiego reprezentanta w tym spotkaniu. W 47. minucie "Pingwiny" znów grały w przewadze, tym razem po karze dla Ty'a Morrisa i znów Dronia celnym strzałem zaskoczył stojącego w bramce gospodarzy Tylera Weimana. Weiman to jeden z nielicznych bramkarzy, którzy mają w swojej karierze 100-procentową skuteczność obron w NHL. Kanadyjczyk rozegrał w najlepszej lidze świata niespełna 16 minut jednego meczu Colorado Avalanche w 2007 roku. W spotkaniu z Nashville Predators zastąpił wówczas Petera Budaja i nie dał się pokonać, ale w NHL już nigdy więcej nie zagrał. Dziś i on, i jego koledzy musieli uznać wyższość drużyny Pawła Droni.

Gol Polaka na 3:2 okazał się być zwycięskim, a wynik na 4:2 ustalił w ostatniej minucie celnym strzałem do pustej bramki EVL najskuteczniejszy gracz Pinguins w tym sezonie Marian Dejdar. Dejdar i Brendan Cook zanotowali po bramce i asyście. Paweł Dronia w 27 meczach ligowych w tych rozgrywkach strzelił 6 goli i zaliczył 10 asyst, co daje mu miano najlepiej punktującego defensora w zespole. Ponadto zapisał na swoje konto gola i 3 asysty w 9 meczach Pucharu Kontynentalnego. Jego drużyna wygrała dziś, mimo że z powodu urazów trener Stewart miał w polu do dyspozycji zaledwie 16 graczy.

"Pingwiny", które bronią tytułu mistrzów DEL2 przerwały serię 6 wyjazdowych porażek. Drużyna Droni z 59 punktami zajmuje w tabeli piąte miejsce. Najbliższy mecz także będzie musiała rozegrać na wyjeździe. W niedzielę we Frankfurcie Polak i jego koledzy zmierzą się z tamtejszymi "Lwami".

EV Landshut - Fischtown Pinguins Bremerhaven 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
1:0 Rinke-Leitāns - Geipel - Trew 29:16
1:1 Cook 31:32
2:1 Trew - Doyle - Gawlik 35:32 (w osłabieniu)
2:2 Dronia - Bombis - Dejdar 36:15 (w przewadze)
2:3 Dronia - Bombis - Hooton 46:11 (w przewadze)
2:4 Dejdar - McPherson - Cook 59:31 (pusta bramka)
Minuty kar: 12-12.
Widzów: 2 908.

Przegrał dziś w DEL2 zespół innego Polaka Adama Domogały Lausitzer Füchse, który na wyjeździe uległ Ravensburg Towerstars. Dwa gole Austina Smitha i po jednym: Patricka Bauma, najskuteczniejszego obrońcy ligi Maury'ego Edwardsa oraz Alexa Leavitta pozwoliły drużynie z Ravensburga odnieść zwycięstwo 5:4. Domogała nie punktował. Polak w 27 meczach tego sezonu strzelił jednego gola i zaliczył 2 asysty. Jego drużyna przegrała trzeci mecz z rzędu i czwarty kolejny na wyjeździe. "Lisy" spadły na szóste miejsce w tabeli.

Liderem jest nadal ekipa Bietigheim Steelers Adama Borzęckiego, która dziś pokonała SC Riessersee 2:0. Steelers przewodzą tabeli a aż 19-punktową przewagą nad wiceliderem Kassel Huskies. Borzęcki nadal nie gra z powodu kontuzji.