Wyświetleń: 3510

Gol Pawła Droni w Pucharze Kontynentalnym

2015-01-11 22:00:26

Paweł Dronia strzelił gola dla Fischtown Pinguins Bremerhaven w ostatnim meczu turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego, który jego zespół rozgrywał przed własną publicznością. Drużyna Polaka zajęła w całej imprezie drugie miejsce.

Zespół z Bremerhaven, który w Pucharze Kontynentalnym pod tradycyjną nieobecność drużyn z DEL występował jako mistrz drugiej ligi niemieckiej, w ostatnim dniu turnieju mierzył się z wicemistrzem Francji Ducs d'Angers. Mecz nie miał wielkiego ciężaru gatunkowego, bo już dzień wcześniej wygrywając z "Pingwinami" 6:2 kwestię zdobycia Pucharu Kontynentalnego 2015 rozstrzygnął na swoją korzyść zespół Niomana Grodno.

Ekipy gospodarzy i Ducs grały więc tylko o drugą pozycję w Superfinale. Po pierwszej tercji było 1:1 po golach Björna Bombisa dla miejscowych i Dimitriego Thilleta dla Francuzów. W 37. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Cody Campbell, ale bardzo szybko odpowiedział Paweł Dronia. Jego drużyna w końcówce drugiej tercji grała w przewadze po karze dla Johana Skinnarsa za zahaczanie, a Polak popisał się mocnym strzałem i nie dał szans doświadczonemu bramkarzowi rywali Jean-Sébastienowi Aubinowi, który rozegrał ponad 200 meczów na taflach NHL w barwach Pittsburgh Penguins, Toronto Maple Leafs i Los Angeles Kings.

Dla Droni, który dziś tworzył z byłym reprezentantem Czech juniorów Tomášem Schmidtem pierwszą parę obrony mistrzów DEL2 (w dwóch poprzednich meczach obaj grali w trzeciej formacji) był to pierwszy i jak się później okazało jedyny gol w 9 meczach rozegranych w tym sezonie w Pucharze Kontynentalnym. Obrońca reprezentacji Polski wcześniej zanotował także 3 asysty w rozgrywanym również w Bremerhaven turnieju drugiej rundy tych rozgrywek. W drugiej lidze niemieckiej w tym sezonie w 26 meczach strzelił 4 bramki i zanotował 10 asyst.

Jego gol dał dziś zespołowi remis 2:2, który utrzymał się do końca trzeciej tercji, a później także przez 5 minut dogrywki. O wyniku decydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi byli gospodarze. Choć Paweł Dronia już w tym sezonie ligowym raz przesądził o zwycięstwie swojej drużyny właśnie w serii rzutów karnych, to tym razem trener Mike Stewart na niego nie postawił. Jego koledzy byli jednak w decydującej rozgrywce skuteczniejsi od francuskiej ekipy i dzięki dwóm celnym strzałom Andrew McPhersona oraz jednemu Brocka Hootona, na które odpowiedzieli skutecznie tylko Yannick Tifu i Cody Campbell wygrali zarówno karne, jak i cały mecz 3:2, co dało im drugie miejsce w turnieju.

Paweł Dronia znów był jednym z najaktywniejszych w ataku graczy swojej drużyny i często niepokoił Aubina. Polski obrońca podobnie jak wczoraj oddał 4 celne strzały - najwięcej w zespole wspólnie ze środkowym trzeciego ataku Hootonem.

Teraz jego zespół wraca do rozgrywek ligowych, w których musi walczyć o zakwalifikowanie się do fazy play-off. "Pingwiny" w DEL2 zajmują obecnie ósme miejsce, ale z powodu swoich występów w Pucharze Kontynentalnym mają rozegrane o 3 lub 4 mecze mniej od większości rywali. W kolejnym ligowym spotkaniu w piątek zmierzą się na wyjeździe z EV Landshut.

Fischtown Pinguins Bremerhaven - Ducs d'Angers 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Widzów: 3 025.

Swój udany występ w turnieju finałowym dziś trzecim zwycięstwem przypieczętował Nioman Grodno, który także po karnych pokonał najsłabszy w całej imprezie Jertis Pawłodar 4:3.

Jertis Pawłodar - Nioman Grodno 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:0, 0:1)
1:0 Richard Huna - Triassunow 14:45
1:1 Karszunau - Lastawiecki - Korsakau 17:30 (w przewadze)
1:2 Stiepanau - Bojarczuk - Korsakau 21:31
1:3 Chomka - Karszunau 30:59 (w przewadze)
2:3 Fabuš 34:16
3:3 Chovan - Zálešák 54:08 (w przewadze)
3:4 Širokovs (decydujący rzut karny)