Wyświetleń: 5078

Asysta i bójka Chmielewskiego, pluszaki poleciały na lód

2014-12-10 20:28:34

Aron Chmielewski zaliczył w dzisiejszym meczu AZ Hawierzów 2010 w czeskiej 1. Lidze asystę przy golu, po którym kibice jego drużyny zarzucili taflę pluszowymi misiami. Nie do końca meczu było jednak na lodzie tak miło, a w drugiej tercji Polak wziął udział w bójce.

Chmielewski w ostatnią sobotę nie wystąpił w meczu ekipy z Hawierzowa, bowiem w piątek i w niedzielę grał w Extralidze w drużynie jej lidera Oceláři Trzyniec przeciwko HC Pardubice i HC Ołomuniec. Dziś jednak reprezentant Polski znów zagrał w występującym na zapleczu czeskiej ekstraklasy zespole z Hawierzowa, do którego z Trzyńca jest odsyłany, by móc grać nieco dłużej. Tak się złożyło, że drużyna AZ rozgrywała dziś przed własną publicznością mecz z HC Benátky nad Jizerou, przy okazji którego odbywała się znana kibicom hokeja na całym świecie akcja "Teddy Bear Toss", czy jak wolą Czesi "Plyšáci na led".

I polski napastnik miał swój udział w tym, że kibice miejscowej drużyny wrzucili na lód mnóstwo maskotek, które trafią do potrzebujących dzieci. W 16. minucie spotkania jego kolega z formacji Michal Hlinka wygrał w tercji ataku wznowienie, krążek trafił do Chmielewskiego, a ten wycofał go na linię niebieską, skąd mocno i precyzyjnie, w lewy górny róg bramki czeskiego wicemistrza świata do lat 18 Vítka Vaněčka strzelił Petr Šenkeřík. Młody bramkarz gości nie miał szans na interwencję i po chwili obsługa tafli musiała zbierać z niej maskotki. Aron Chmielewski zaliczył w 17. występie na drugim poziomie czeskich rozgrywek swoją 8. asystę. Polak ma na koncie także 7 goli. W barwach Oceláři Trzyniec wystąpił dotąd w 10 meczach ligowych i 4 w Hokejowej Lidze Mistrzów, ale nie punktował.

Petr Šenkeřík, który dziś zdobył "pluszowego" gola dla AZ później jeszcze zaliczył 2 asysty, bramkę i asystę zanotował Jakub Šlahař, a na listę strzelców w ekipie gospodarzy wpisali się także: Martin Matějíček, David Klimša i Marek Loskot. Wszystkie 23 strzały gości obronił z kolei bramkarz "AZetu" Lukáš Daneček i to drużyna Chmielewskiego cieszyła się ze zwycięstwa 5:0. Mecz miał jednak swoją historię, a w końcówce drugiej tercji gra zrobiła się bardzo ostra, w czym miał swój udział polski napastnik.

W 37. minucie reprezentant Polski zmierzył się na pięści z 18-letnim obrońcą gości Tomášem Havlínem odesłanym do 1. Ligi podobnie jak Polak dla uzyskania praktyki meczowej, tyle że z Bílí Tygři Liberec.
Havlín, który w kwietniu zdobył w barwach reprezentacji Czech srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 18 w Finlandii, mimo bardzo młodego wieku dysponuje podobnymi warunkami fizycznymi do Chmielewskiego (o 3 cm niższy, o 2 kilogramy cięższy) i także wyrównana była ich walka. Sędziowie nie odesłali obu graczy do szatni z karami meczu, ale nałożyli wykluczenia 2+2 minuty. Nieco ponad 2 minuty później najlepszy strzelec AZ Marek Loskot został z kolei zaatakowany przez innego obrońcę gości Adama Jandejska i znów doszło do pięściarskiego pojedynku.

Po 33 meczach obecnego sezonu drużyna Chmielewskiego ma na koncie 59 punktów i zajmuje piąte miejsce wśród 14 zespołów występujących w 1. Lidze. Swój kolejny mecz ekipa z Hawierzowa rozegra w sobotę na wyjeździe ze Slovanem Uście nad Łabą.

AZ Hawierzów 2010 - HC Benátky nad Jizerou 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
1:0 Šenkeřík - Chmielewski - Hlinka 15:15
2:0 Šlahař - Jakúbek - Šenkeřík 16:59
3:0 Matějíček - Fořt 40:23
4:0 Klimša - Sztefek 50:16
5:0 Loskot - Šlahař - Šenkeřík 54:31 (w osłabieniu)
Strzały: 32-23.