Wyświetleń: 7867

Wielka bijatyka na meczu charytatywnym (WIDEO)

2014-04-07 21:04:13

Charytatywne wydarzenia sportowe zazwyczaj są okazją do dobrej zabawy i pokazania pozytywnej strony sportu. Tradycyjny, coroczny mecz hokejowy nowojorskich policjantów i strażaków był jednak tego zaprzeczeniem. Spotkanie przerodziło się w bijatykę z udziałem wszystkich graczy na tafli.

Takie obrazki na meczach charytatywnych właściwie się nie zdarzają. W drugiej tercji spotkania odbywającego się w hali Nassau Coliseum, w której swoje mecze rozgrywają New York Islanders, przy stanie 3:3 wszyscy gracze obu drużyn zaangażowali się w walkę na tafli, a sędziowie kompletnie nie mogli sobie poradzić z rozdzielaniem kolejnych par walczących 1 na 1. Publiczność wyraźnie opowiedziała się po stronie strażaków, skandując hasła obrażające nowojorską policję, ale niesmak pozostawili po sobie gracze jednej i drugiej drużyny.

Atmosfera zarówno na lodzie, jak i na trybunach nie kojarzyła się z wydarzeniem charytatywnym. A mecze policjantów i strażaków odbywają się w Nowym Jorku już od wielu lat. Nigdy dotąd nie wydarzyło się w nich coś takiego. Również ostatniej nocy początkowo nastroje obu drużyn były bardzo przyjazne.

Po awanturze w drugiej tercji przywrócenie porządku na tafli zajęło sędziom 25 minut. W tym czasie potężnie napracowali się także sędziowie stolikowi, którzy musieli zanotować wszystkie kary nałożone na uczestników bijatyki. Później mecz został dokończony. 8:5 wygrała go ekipa policjantów, która tym samym przerwała serię 5 porażek ze strażakami w corocznych spotkaniach.