Wyświetleń: 10301

Historyczna bitwa w fińskiej lidze (VIDEO)

2011-11-27 12:34:43

465 karnych minut i 17 kar meczu nałożyli sędziowie w meczu, który przejdzie do historii fińskiej ekstraklasy. - Rekordy są po to, by je bić - zażartował jeden z uczestników zadymy na lodzie.

Hokeiści Pelicans Lahti i IFK Helsinki wywołując w ostatniej minucie kolejne bijatyki na lodzie pobili stary, 42-letni rekord ligi o... 174 minuty. Trzy kolejne grupowe starcia, które następowały natychmiast po wznowieniach zaowocowały piętnastoma karami meczu dla przebywających na lodzie zawodników. Po trzeciej bitwie sędziowie ukarali też obu trenerów za to, że ci nie potrafili utrzymać kontroli nad drużynami. - Trenerzy zostali ostrzeżeni po drugiej walce, ale skoro po kolejnym wznowieniu następni zawodnicy zrzucili rękawice, to kary były automatyczne - skomentował po meczu obserwator, Juha Pajunen.

Mecz był już wówczas dawno rozstrzygnięty, bowiem ekipa IFK prowadziła 6:3. Zdaniem jednego z jej graczy to właśnie wywołało wściekłość hokeistów z Lahti. - Byli wściekli, bo ich rozbiliśmy na ich lodzie - powiedział po spotkaniu gracz IFK, Daniel Fernholm. Szwed nie uczestniczył w wydarzeniach z ostatniej minuty, ale wcześniej otrzymał karę 2+2 za krótkie spięcie z Jyrim Marttinenem. Gracze Pelicans otrzymali 220, a ich rywale 245 karnych minut. - Czasem w meczu jest dużo emocji, a każdy zawodnik musi myśleć o tym, że trzeba bronić swoich kolegów - skomentował spokojnie Ville Peltonen, jeden z tych graczy HIFK, którzy w walkach nie wzięli udziału.

Mecz się zakończył, ale być może kibiców czeka "dogrywka" zarówno poza lodem, jak i na nim. - Przy tylu karach jest sporo papierowej roboty, ale na razie nie wiem, czy będą zawieszenia, bo nie ode mnie to zależy - powiedział dla dziennika "Helsingin Sanomat" Juha Pajunen. Kibice tymczasem już mogą czekać na rewanż na lodzie. 27 grudnia Pelicans przyjadą do Helsinek i obie drużyny znów się ze sobą zmierzą. - Spodziewam się, że następnym razem skończy się podobnie - mówi Fernholm i żartem dodaje: - Czułem się, jakby to był mecz z Witiazem Czechow.

Zespół IFK Helsinki otrzymał w tym sezonie łącznie 667 minut kar i przewodzi ligowej klasyfikacji w tej kategorii. Pelicans zajmują drugie miejsce z wynikiem 501.