Wyświetleń: 5528

Gol kuriozum nie pomógł "Indianom" (VIDEO)

2011-11-26 21:31:29

Hokeiści Frölundy Göteborg nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w tabeli szwedzkiej ekstraklasy, choć rywale w 24. kolejce pomogli im strzelając sobie kuriozalnego gola "samobójczego".

Ekipa z Göteborg mogła zrównać się punktami z prowadzącym w tabeli zespołem HV Jönköping, gdyby wygrała z Skellefteå AIK za trzy punkty. Podopieczni Kenta Johanssona po pierwszej tercji prowadzili nawet 2:0, ale po 60 minutach był remis 3:3. Goście najpierw stracili więc szansę na trzy punkty, a później także na zwycięstwo. O wyniku decydowały bowiem rzuty karne, a w nich jako jedyny trafił przesunięty dziś do trzeciego ataku SAIK, Erik Forssell. Pokonał on Magnusa Hellberga, który w bramce "Indian" zastępował Duńczyka Frederika Andersena.

Nie doszło więc dziś do pojedynku dwóch najlepszych w tym sezonie bramkarzy Elitserien i być może tej motywacji zabrakło stojącemu w bramce AIK Joacimowi Erikssonowi, który nie spisał się najlepiej. 21-latek przy 23 strzałach rywali wpuścił 3 gole, a jednego "strzelił" mu kolega z drużyny. W 8. minucie Jan-Axel Alavaara, który przez sześć sezonów strzelał dla Frölundy jako jej gracz, zagrał krążek we własne pole bramkowe, a próbujący "gumę" opanować Eriksson wepchnął ją do bramki (video poniżej). Trafienie zapisano Fredrikowi Erikssonowi, dla którego był to... pierwszy gol w sezonie.

Goście w ten sposób objęli prowadzenie, a później podwyższył Anton Axelsson, ale dzięki dwóm bramkom Oscara Möllera i jednemu Niclasa Burströma to gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2. W 59. minucie punkt dla Frölundy uratował doprowadzając do remisu starszy z braci Axelssonów, Per-Johan. Po meczu najwięcej mówiło się jednak o pierwszym golu. - Wstyd, że wpuściłem coś takiego - powiedział Joacim Eriksson. - Jednak choć ten pierwszy gol wpadł za łatwo, to poza tym czułem się dobrze.

Trener Frölundy, Kent Johansson mimo porażki był umiarkowanie zadowolony ze swojej drużyny. - Myślę, że pokazaliśmy dobre morale drużyny, bo nie jest łatwo odrobić straty w końcówce trzeciej tercji - mówił. Zespół Skellefteå AIK dzięki zwycięstwu awansował na 4. miejsce w tabeli Elitserien. Frölunda wciąż jest na drugiej pozycji, a do lidera z Jönköping traci dwa punkty, ale ma do rozegrania o jeden mecz więcej. Jak przystało na najbardziej wyrównaną ligę świata, pierwszą piątkę Elitserien dzieli tylko pięć punktów, a ósmy zespół do lidera traci 10 "oczek".

Skellefteå AIK - Frölunda Göteborg 4:3 (0:2, 2:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Kolla%20in%20Skellefte%C3%A5s%20m%C3%A4rkliga%20sj%C3%A4lvm%C3%A5l%20-%20Canal+

W drugim dzisiejszym meczu 24. kolejki także doszło do rzutów karnych. Hokeiści Brynäs Gävle pokonali po nich Färjestads Karlstad 3:2. Karne wykorzystali tylko gracze gości - Jakob Silfverberg i Jesper Ollas. Gospodarze wcześniej doprowadzili do dogrywki strzelając wyrównującego gola na 11 sekund przed końcem trzeciej tercji. Prowadzący obecnie  FBK Niklas Czarnecki (polskie nazwisko przyjął w hołdzie dla dziadka swojej żony - więźnia Auschwitz, Pawiaka i obozu Bergen-Belsen) wcześniej przez cztery lata prowadził Brynäs, gdzie pomagał mu Tommy Jonsson. Mistrz Szwecji pod wodzą Czarneckiego jest jednak w tabeli dopiero siódmy, podczas gdy jego dzisiejszy rywal pod wodzą Jonssona zajmuje trzecią pozycję.

Färjestads Karlstad - Brynäs Gävle 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 0:1)
0:1 Ekholm - Nordquist 04:28 PP
0:2 Lavander - Ollas - Nordquist 17:49
1:2 Wallin - Lundh - Johansson 22:29 PP
2:2 Hillding - Nygren - Johansson 59:49
2:3 Silfverberg SO
Strzały: 36-31.
Minuty kar: 10-6.