Wyświetleń: 8072

W Trzyńcu na meczu czeskiej extraligi spadła lawina pluszaków.

2011-01-15 00:33:00

Wzorem zamorskich akcji Teddy Bear Toss w Trzyńcu w czasie meczu 40 kolejski czeskiej Tipsport extraligi zorganizowano akcję zbiórki pluszaków dla domów dziecka. Poza misiami, jak zawsze zobaczyliśmy dobry hokej.

W piątek w trzynieckiej Werk Arenie doszło do konfrontacji pomiędzy Stalownikami z Trzyńca, a ekipą Komety z Brna. Mecz miał znaczenie dla układu sił w lidze, jednak większe znaczenie miał dla dzieci z dwóch domów dziecka, w Hawierzowie i Opawie, ponieważ na mecz każdy z fanów został poproszony w ogólnym apelu władz klubu o przyniesienie pluszaka, które miały zostać oddane do tych właśnie domów dziecka. Wszystkie pluszaki miały polecieć na lód przy pierwszej bramce zdobytej przez gospodarzy lub w najgorszym wypadku na koniec meczu.

Mecz od początku dostarczał emocji.

Mecz ledwie się zaczął, a kibice Stalowników już nie mieli powodów do zadowolenia, gdyż pierwszą skuteczną akcję goście z Brna przeprowadzili w 27 sekundzie spotkania. Radim Hruška po podaniu od Kvapila strzelił w środek bramki i krążek zatrzepotał w siatce Martina Vojtka. Kolejną bramkę w 19 minucie również zdobyli goście tym razem Kvapil ściągnął na siebie obrońców Trzyńca i wyłożył krążek Radimowi Hrušce, a ten po raz drugi pokonał Vojtka. Po pierwszej tercji wszyscy dalej trzymali pluszaki w rękach.

Radim Hruška z Komety popisał się hattrickiem, jednak było to za mało

W 2 minucie II tercji kibice gospodarzy w końcu doczekali się pierwszej bramki swoich pupili. Autorem bramki został Jan Peterek, który dobił strzał Hrabala. Wtedy to na lodzie pojawiło się morze pluszaków. Organizatorzy sprzątali pluszowe misie z lodu przez ponad 10 minut. Jak się potem okazało na lodzie pojawiło się w sumie ponad 5.500 pluszaków. 4 minuty później gospodarze znów zaskoczyli Trvaja, kolejną bramkę zdobył Vaclav Varaďa po akcji gospodarzy dwa na jeden, i wyrównał tym samym stan spotkania.

I gracze z przeszłością NHL (Kapitan Komety - Jiří Dopita) sprzątali pluszaki.

Odpowiedź gości na te 2 szybkie ciosy Stalowników też była, aż nadto szybko. Ondřej Veselý znalazł się na czystej pozycji i po podaniu od Širokovsa umieścił krążek w bramce Vojtka, który nie rozgrywał dziś zbyt dobrych zawodów. Do końca II tercji wynik nie uległ żadnym zmianie i w meczu nadal prowadziła Kometa 3:2.

Vaclav Varaďa wyrównuje na 2:2

O wyniku końcowym przesądziły 2 szybkie ciosy zadane przez gospodarzy w kilka minut, na początku trzeciej tercji. Pierwszy z nich w 43 minucie autorstwa Radka Bonka, który objechał bramkę i umieścił krążek od tyłu w bramce Trvaja. Następny cios w 44 minucie to gol Erika Hrňi po podaniu od Polanskýego huknął na bramkę Trvaja i pokonał go nie dając mu przy tym żadnych szans. Na te 2 bramki Kometa odpowiedziała tylko jednym trafieniem w 48 minucie meczu i znów Radim Hruška po podaniu od Kvapila zdobył bramkę dla Komety po koronkowej akcji. Trzyniec dobił jeszcze rywala dokładając dwie kolejne bramki. Pierwszą w 56 minucie po strzale Radka Bonka odbitym przez Trvaja w świetnej sytuacji na dobitkę znalazł się David Květoň i bez problemu pokonał leżącego Trvaja. Ostatni gol padł w ostatniej minucie meczu, gdy Kometa ściągnęła już swojego bramkarza, krążek przejął Lukáš Krajíček i posłał go do pustej bramki.

Do sprzątania pluszaków włączyli się gracze Trzyńca.

Mecz ten można podsumować w kilku słowach: szczytna akacja, szczytny cel, piękne widowisko. Takie akcje są jak najbardziej potrzebne, można pomóc dzieciom, a i obejrzeć mecz dobrego czeskiego hokeja. Życzymy sobie więcej tego typu akcji

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC KOMETA BRNO 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)

Bramki i asysty: 22. Peterek (Hrabal, Hrňa), 25. Varaďa (Peterek), 43. Bonk (Krajíček), 44. Hrňa (Polanský), 55. D. Květoň (Hrabal, Bonk), 60. Krajíček - 1. R. Hruška (Kvapil), 19. R. Hruška (Kvapil, Jakub Svoboda), 30. Veselý (Širokovs, Stehlík), 48. R. Hruška (Kvapil, Bičánek).
Sędziowie: Hradil, Husička - Poruba, Vengřín.
Kary: 5:10, ponadto Malec (Brno) 10 minut.
Wykorzystanie: 2:1.
Widzów: 4.573.
Ilość pluszaków na lodzie: ponad 5.500 (poza protokołem)
Składy:
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Koudelka, Zagrapan. Trenerzy: Marek i B. Kopřiva.

HC Kometa Brno: Trvaj - Protivný, Bičánek, Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Kempný - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Veselý, Širokovs, Hubáček - Huml, Brabenec, R. Procházka. Trenerzy: Lubina i Číhal.

W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki:

HC BENZINA LITVÍNOV - HC SLAVIA PRAHA 2:3 po karnych (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0); w boxach spotkali się jako trenerzy dawni koledzy Vladimir Růžička i Robert Reichel

BK MLADÁ BOLESLAV - HC VAGNERPLAST KLADNO 3:4 (2:1, 1:2, 0:1); w meczu outsiderów Kladno potwierdziło swoją „wyższość” nad ostatnią Mladą Boleslav

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC VÍTKOVICE STEEL 6:1 (2:1, 3:0, 1:0); druga z rzędu porażka lidera w stosunku 1:6, przesunęła „Vitki” na drugapozycję.

HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC PLZEŇ 1929 2:3 (0:0, 2:2, 0:1); w derbach zachodnich Czech, zwycięstwo aspirującego do play-off Pilzna

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - PSG ZLÍN 7:5 (1:1, 1:2, 5:2); pojedynek o 3 miejsce w tabeli

HC SPARTA PRAHA - HC EATON PARDUBICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0); pierwsze zwycięstwo Spartan w tym roku za 3 punkty