Hokej.net Logo

Polskie drużyny w europejskich pucharach

Puchar Europy

 

1965/66

 

1 runda:

GKS Katowice - HK Jesenice (Jugosławia) 10-2 (3-2,1-0,6-0)

GKS Katowice - HK Jesenice 4-1 (2-1,2-0,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 2-2 (1-0,1-2,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 4-2

 

2 runda:

GKS Katowice  - ZKL Brno (Czechosłowacja) 3-3 (2-0,1-1,0-2)

GKS Katowice - ZKL Brno 3-3 (1-0,1-0,1-3)

ZKL Brno - GKS Katowice 8-0 (4-0,2-0,2-0)

ZKL Brno - GKS Katowice 12-3 (3-0,2-1,7-2)

 

zwycięzca - ZKL Brno

 

 

1966/67

 

2 runda:

Podhale Nowy Targ  - CSKA Sofia (Bułgaria) 11-5

Podhale Nowy Targ - CSKA Sofia 8-5

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 1-6

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 3-8

 

3 runda:

Ilves Tampere (Finlandia) - Podhale Nowy Targ  8-3

Ilves Tampere - Podhale Nowy Targ 9-1

Podhale Nowy Targ - Ilves Tampere 1-4

Podhale Nowy Targ - Ilves Tampere 3-5

 

zwycięzca - ZKL Brno

 

 

1967/68

 

1 runda:

Assät Pori (Finlandia) - Legia Warszawa 6-3 (3-2,2-0,1-1)

Legia Warszawa- Ässät Pori 2-6

 

zwycięzca - ZKL Brno

 

 

1968/69

 

1 runda:

GKS Katowice - KooVee Tampere (Finlandia) walkower dla GKS-u

 

2 runda:

GKS Katowice  - Dynamo Berlin (NRD) 1-2 (1-2,0-0,0-0)

Dynamo Berlin - GKS Katowice  3-3 (1-0,1-1,1-2)

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1969/70

 

1 runda:

Podhale Nowy Targ - HK Jesenice (Jugosławia) 10-2

HK Jesenice - Podhale Nowy Targ 4-2

 

2 runda:

Dukla Jihlava (Czechosłowacja) - Podhale Nowy Targ 11-1 (4-0,4-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Dukla Jihlava 4-5

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1970/71

 

1 runda:

HIFK Helsinki (Finlandia) - GKS Katowice  4-2 (1-1,1-0,2-1)
GKS Katowice - HIFK Helsinki 0-4

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1971/72

 

1 runda:

Podhale Nowy Targ - Vålerenga Oslo (Norwegia) 5-3 (0-0,1-2,4-1)
Vålerenga Oslo - Podhale Nowy Targ 3-9 (1-5,2-2,0-2)

 

2 runda:

Podhale Nowy Targ (POL) - Ässät Pori (FIN) walkower dla Podhala

 

3 runda:

Dynamo Weißwasser (NRD) - Podhale Nowy Targ 10-0 (1-0,3-0,6-0)

Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser 3-9 (2-3,1-2,0-4)

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1972/73

 

1 runda:

Hasle/Løren IL (Norwegia) - Podhale Nowy Targ 2-5 (1-3,1-2,0-0)
Podhale Nowy Targ - Hasle/Løren IL 6-3
 
2 runda:
Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser (NRD) 4-3 (1-1,1-1,2-1)
Dynamo Weißwasser - Podhale Nowy Targ 9-0
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 

1973/74

 

Polskie drużyny nie brały udziału.

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1974/75

 

1 runda:

HIFK Helsinki (Finlandia) - Podhale Nowy Targ 8-7 (2-2,3-2,3-3)

Podhale Nowy Targ - HIFK Helsinki 7-6 (4-1,0-3,3-2) , karne 1-3

 

zwycięzca - Krylia Sovietov Moskwa

 

 

1975/76

 

Polskie drużyny nie brały udziału.

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 

1976/77

 

2 runda:

Podhale Nowy Targ  - Frisk-Asker (Norwegia) walkower dla Podhala

 

3 runda:

Poldi Kladno (Czechosłowacja) - Podhale Nowy Targ walkower dla Kladna

 

zwycięzca - Poldi Kladno

 

 

1977/78

 

1 runda:

Dynamo Berlin (NRD) - Podhale Nowy Targ 7-3
Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 4-4 (0-2,1-2,3-0)
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
 
1978/79
 
1 runda:
Dynamo Berlin (NRD) - Podhale Nowy Targ 5-6 (1-4,2-0,2-2)
Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 7-2 (3-1,2-1,2-0)
 
2 runda:
Manglerud Star Oslo (Norwegia) - Podhale Nowy Targ 2-3
Podhale Nowy Targ - Manglerud Star Oslo 13-2
 
3 runda:
Podhale Nowy Targ - Steaua Bukareszt (Rumunia) 3-1 (2-0,1-1,0-0)
Steaua Bukareszt - Podhale Nowy Targ 1-3 (1-0,0-1,0-2)
 
4 runda:
Ässät Pori (Finlandia) - Podhale Nowy Targ 7-2
 
zwycięzca – CSKA Moskwa
 
 
1979/80
 

Polskie drużyny nie brały udziału.

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 
1980/81
 
1 runda:
Vojens IK (Dania) - Zagłębie Sosnowiec 3-10
Zagłębie Sosnowiec - Vojens IK 11-2
 
2 runda:
Zagłębie Sosnowiec - Dynamo Berlin (NRD) 6-3 (2-0,2-0,2-3)
Dynamo Berlin – Zagłębie Sosnowiec 6-1 (1-0,2-0,3-1)
 
zwycięzca – CSKA Moskwa
 
 
1981/82
 
1 runda:
GKS Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt (Rumunia) 7-3
GKS Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt 8-2
 
2 runda:
Zagłębie Sosnowiec - Heerenveen Flyers (Holandia) 5-2
Heerenveen Flyers - Zagłębie Sosnowiec 7-5 
 
3 runda:
Kärpät Oulu (Finlandia) - GKS Zagłębie Sosnowiec walkower dla Oulu
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1982/83
 

Polskie drużyny nie brały udziału.

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 
 
 
1983/84
 

Polskie drużyny nie brały udziału.

 

zwycięzca - CSKA Moskwa

 

 
1984/85
 
2 runda:
Polonia Bytom - Steaua Bukareszt (Rumunia) 6-4
Steaua Bukareszt - Polonia Bytom 3-6 (1-0,1-3,1-3)
 
3 runda:
Polonia Bytom - Dynamo Berlin (NRD) 3-1
Dynamo Berlin - Polonia Bytom 6-4 (3-0,0-3,3-1), karne 2-3 
 
 
Finał - Megeve (Francja)
 
EC Kolonia  - Dukla Jihlava 3-5 (1-2,0-3,2-0)
AIK Solna Sztokholm - Polonia Bytom 3-0 (1-0,0-0,2-0)
 
EC Kolonia - CSKA Moskwa 3-9 (0-4,1-3,2-2)
Dukla Jihlava - Polonia Bytom 10-0 (3-0,3-0,4-0)
 
Polonia Bytom - CSKA Moskwa 0-11 (0-3,0-1,0-7) 
Dukla Jihlava - AIK Solna Sztokholm 1-3 (0-1,0-0,1-2)
 
AIK Solna Sztokholm - CSKA Moskwa 1-5 (0-2,1-3,0-0) 
EC Kolonia - Polonia Bytom 5-4 (1-2,2-2,2-0)
 
CSKA Moskwa - Dukla Jihlava 6-4 (3-1,2-1,1-2)
AIK Solna Sztokholm - EC Kolonia 3-6 (1-2,2-2,0-2)

Tabela :

1 CSKA Moskwa (ZSRR)                              8          31-8

2 EC Kolonia (RFN)                                       4          17-21

3 Dukla Jihlava (Czechosłowacja)                   4          20-12

4 AIK Solna Sztokholm (Szwecja)                  4          10-12

5 Polonia Bytom                                              0           4-29

zwycięzca - CSKA Moskwa

 
 
1985/86
 
2 runda:
SHC Saint-Gervais (Francja) - Zagłębie Sosnowiec  5-3 (0-0,3-1,2-2) 
SHC Saint-Gervais  - Zagłębie Sosnowiec  3-3 (0-1,2-0,1-2) 
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1986/87
 
2 runda:
Partizan Belgrad (Jugosławia) - Polonia Bytom  2-5 (1-1,0-2,1-2)
Polonia Bytom - Partizan Belgrad 9-1 (3-0,3-0,3-1)
 
3 runda:
Polonia Bytom  - TJ VSZ Koszyce (Czechosłowacja) 1-4 (1-4,0-0,0-0)
TJ VSZ Koszyce - Polonia Bytom 3-2 (1-0,1-2,1-0)
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1987/88
 
Turniej w Megeve (Francja)
 
Podhale Nowy Targ  - HC Mont-Blanc (Francja) 3-5 (0-2,2-0,1-3)
Podhale - Steaua Bukareszt (Rumunia) 3-2 (1-0,1-2,1-0)
Tappara Tampere (Finlandia) - Podhale 5-1 (2-0,2-0,1-1)
 
Podhale kończy na 3 miejscu, awans do turnieju finałowego - Tappara Tampere.
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1988/89
 
Turniej w Klagenfurcie (Austria)
 
Färjestads BK Karlstad (Szwecja) - Polonia Bytom  4-0 (2-0,0-0,2-0)
Klagenfurt AC (Austria) - Polonia Bytom 5-6 (2-2,2-3,1-1)
HC Mont-Blanc (Francja) - Polonia Bytom 5-7 (0-3,2-2,3-2)
 
Polonia kończy na 2 miejscu, awans do turnieju finałowego - Färjestads BK Karlstad.
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1989/90
 
Turniej w Rotterdamie (Holandia)
 
Français Volants de Paryż (Francja) - Polonia Bytom  7-7 (1-2,2-2,4-3)
Durham Wasps (Wielka Brytania) - Polonia Bytom 7-7 (4-4,2-1,1-2)
Gunco Panda’s Rotterdam - Polonia Bytom 3-3 (3-0,0-2,0-1)
 
Polonia kończy na 3 miejscu, awans do turnieju półfinałowego - Gunco Panda’s Rotterdam.
 
zwycięzca - CSKA Moskwa
 
 
1990/91
 
Turniej w Rødovre (Dania)
 
Furuset IF Oslo (Norwegia) - Polonia Bytom 0-3
Mighty Bulls Rødovre SIK (Dania) - Polonia Bytom 1-7
Polonia Bytom - Cardiff Devils (Wielka Brytania) 8-3
 
Polonia wygrała turniej i awansowała do turnieju półfinałowego.
 
 
Turniej w Lugano (Szwajcaria)
 
HC Lugano (Szwajcaria) - Polonia Bytom 7-2 (2-2,3-0,2-0)
Sparta Praga (Czechosłowacja) - Polonia Bytom 7-5 (1-2,3-1,3-2)
Polonia Bytom - Steaua Bukareszt 4-2 (3-0,0-1,1-1)
 
Polonia kończy na 3 miejscu, awans do turnieju finałowego - Sparta i Lugano.
 
 
zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm
 
 
1991/92
 
Turniej w Herning (Dania)
 
Herning IK (Dania) - Polonia Bytom 2-6 (1-2,1-2,0-2)
Polonia Bytom - Vålerenga Oslo (Norwegia) 2-4 (1-3,1-0,0-1)
Durham Wasps (Wielka Brytania) - Polonia Bytom 2-10 (0-2,0-5,2-3)
 
Polonia zajęła 2 miejsce i razem z Vålerengą Oslo awans do turniejów półfinałowych.
 
 
Turniej w Bernie (Szwajcaria)
 
Dynamo Moskwa (ZSRR) - Polonia Bytom 6-0 (2-0,3-0,1-0)
Olimpija Ljubljana (Jugosławia) - Polonia Bytom 2-1 (2-0,0-1,0-0)
SC Berno (Szwajcaria) - Polonia Bytom 4-0 (0-0,2-0,2-0)
 
Polonia zajęła 4 miejsce, awans do turnieju finałowego Dynamo i Berno.
 
zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm
 
 
1992/93
 
Turniej w Oświęcimiu
 
Unia Oświęcim - Energija Elektrenai (Litwa) 16-1
Unia Oświęcim - Sokół Kijów (Ukraina) 3-2
 
Unia zajęła 1 miejsce i awansowała do turnieju półfinałowego.
 
 
Turniej w Rouen (Francja)
 
Malmö IF (Szwecja) - Unia Oświęcim 6-5 (2-1,2-2,2-2)
Rouen HC (Francja) - Unia Oświęcim 8-1 (4-1,2-1,2-0)
Unia Oświęcim - HK Saga Ryga (Łotwa) 11-1 (1-1,5-0,5-0)
 
Awans do finału - Rouen, Malmö i z 3 miejsca Unia.
 
 
Finał - Düsseldorf oraz Duisburg (Niemcy)
 
Grupa 1
Malmö IF (Szwecja) - Unia Oświęcim 5-0 (2-0,2-0,1-0)
Lion Milan (Włochy) - SC Berno (Szwajcaria) 4-3 (0-2,4-1,0-0)
Unia Oświęcim - SC Berno 2-1 (0-0,2-1,0-0)
Lion Milan - Malmö 2-3 (1-0,0-2,1-1)
Unia Oświęcim - Lion Milan 3-8 (1-1,2-2,0-5)
Malmö IF - SC Berno 5-1 (3-0,0-1,2-0)
 
1 Malmö IF                            6             13-3
2 Lion Milan                           4             14-9
3 Unia Oświęcim                    2             5-14
4 SC Berno                            0             5-11
 
Grupa 2
Düsseldorfer EG (Niemcy) - Rouen HC (Francja) 8-2 (5-1,1-0,2-1)
Dynamo Moskwa (Rosja) - Jokerit Helsinki (Finlandia) 6-0 (1-0,1-0,4-0)
Düsseldorf - Jokerit Helsinki 0-3 (0-1,0-1,0-1)
Dynamo Moskwa - Rouen 5-0 (1-0,4-0,0-0)
Düsseldorf - Dynamo Moskwa 1-3 (0-1,0-2,1-0)
Jokerit Helsinki - Rouen 4-2 (2-0,2-2,0-0)
 
1 Dynamo Moskwa                6             14-1
2 Jokerit Helsinki                    4               7-8          
3 Düsseldorfer EG                  2               9-8
4 Rouen HC                           0               4-17
 
O 3 miejsce:
Jokerit Helsinki - Lion Milan 4-2 (2-0,2-1,0-1)
 
Finał:
Malmö IF - Dynamo Moskwa 4-3 po karnych (0-1,1-1,2-1,0-0,1-0)
 
zwycięzca - Malmö IF
 
 
1993/94
 
Turniej w Mediolanie (Włochy)
 
Sparta Praga (Czechosłowacja) - Podhale Nowy Targ 9-2 (3-0,2-2,4-0)
Devils Milan (Włochy) - Podhale Nowy Targ 8-0 (3-0,3-0,2-0)
Podhale Nowy Targ - Esbjerg IK (Dania) 4-4 (1-0,1-3,2-1)
 
Podhale zajęło 4 miejsce, awans do finału Devils Milan i Sparta Praga.
 
zwycięzca - TPS Turku 
 
 
1994/95
 
Puchar Federacji
 
Turniej w Oświęcimiu
 
Półfinał:
Unia Oświęcim - Alba Volan Székesfehérvár (Węgry) 3-2 (1-1,1-1,1-0)
Finał:
Unia Oświęcim - Salavat Yulaev Ufa (Rosja) 2-10 (0-5,0-3,2-2)
 
Awans do turnieju finałowego Salavat Yulaev Ufa.
 
Ostatecznie turniej finałowy rozegrany w Ljubljanie wygrał zespół Salavat Yulaev Ufa.
 
 
Puchar Europy
 
Turniej w Nowym Targu
 
Podhale Nowy Targ - Slavia Sofia (Bułgaria) 18-1 (2-0,8-1,8-0)
Podhale Nowy Targ - HK Zagrzeb (Chorwacja) 12-2 (4-0,5-0,3-2)
Podhale Nowy Targ - Dukla Trenczyn (Słowacja) 4-7 (0-2,1-4,3-1)
 
Podhale zajęło 2 miejsce i wraz z Duklą awansowało do półfinałów.
 

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.
X
';