2010-12-15 00:40:29

W obecnym sezonie rozgrywki ligowe hokejowej Wielkopolski organizowane są pod nowym szyldem: Wielkopolska Liga Hokejowa. Choć z nazwy ligi usunięty został wyraz amatorska (w sezonie 2009/2010 - Wielkopolska Amatorska Liga Hokejowa) zapewniamy, że liga nadal będzie rozgrywkami amatorskimi.

Oraz będzie skupiać ludzi, dla których hokej jest wielką pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Nowa nazwa wiąże się również z projektem przekształcenia WLH w sezonie 2011/2012 do rozgrywek III ligi (regionalnej), które prowadzone będą przy współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie.

Zmiany, choć miało być ich więcej, nie ograniczają się jedynie do nazwy rozgrywek. W obecnym sezonie, po zmianie regulaminu, dopuszczalny będzie strzał z pełnego zamachu (tzw. gra z klepy). Powyższe ma uatrakcyjnić grę oraz przybliżyć kibicom prawdziwy hokej. W ramach Ligi rozegrane zostaną 42 spotkania w dwóch rundach po 21 meczy, bez fazy play-off. Ponadto do rozgrywek dołącza nowa drużyna Hockey Club Poznań.

Wszystkie mecze w ramach WLH odbywać się będą na poznańskim lodowisku Chwiałka (ul. Chwiałkowskiego 34) według przedstawionego poniżej terminarza.

-

W pierwszym meczu WLH, rozegranym 28 listopada 2010 r., Dzikie Krokodyle Poznań wysoko pokonały drużynę Mamutów Poznań 7:1. Patrząc na wyrównany bój obu zespołów w minionym sezonie, wynik jest sporą niespodzianką. Zieloni zdominowali grę już od pierwszego gwizdka. Spory dorobek bramkowy Croxy zawdzięczają znakomitej grze Piotra Arbocziusa oraz Davida Rokitnickiego (obaj po 2 bramki). Pozostałe bramki strzelali: Michał Bocheński (1G), Bartłomiej Michalski (1G), Maciej Chłodnicki (1G). Honorowe trafienie dla Mamutów zaliczył Borys Pacanowski.

Marciniec Piotr: 2 min

W drugim meczu WLH w dniu 1 grudnia 2010 r. drużyna Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego - Czerwoni podejmowała drużynę Hockey Club Poznań. Mecz zakończył się pogromem tych drugich w stosunku bramkowym 18:0. Katem drużyny HCP, rozgrywającej swój pierwszy mecz w historii, okazał się strzelec 9 bramek - Paweł Mateja. Do swojego dorobku punktowego dorzucił jeszcze 4 asysty. Wtórował mu Piotr Tabisz, który strzelił 7 bramek.

Ryska Adonis: 2 min

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W trzecim meczu WLH, rozegranym w dniu 2 grudnia 2010 r., zapowiadało się na niespodziankę. Poznańska drużyna Mamutów prowadziła w pierwszej tercji spotkania z Klubem Hokejowym Wilki 1:0, następnie 2:1. Wilki ruszyły jednak do zdecydowanego, a co więcej, skutecznego ataku. Marcin Popowicz skompletował hat-trick-a, dając swojej drużynie, na początku trzeciej tercji, prowadzenie 6:3. Gdy mecz zbliżał się ku końcowi Mamuty w krótkim odstępie czasu odrobiły część strat, doprowadzając do wyniku 6:5. Na niespełna 2 minuty przed ostatnią syreną, poznaniacy zdecydowali wprowadzić dodatkowego napastnika w zamian za bramkarza. Niewiele brakowało by manewr ten się powiódł. Wilkom ostatecznie udało się wyjść z własnej tercji obronnej z kontratakiem, który celnym strzałem na pustą bramkę zakończył Marek Kowalski. Zawodnikiem wyróżniającym się w barwach Mamutów był Maciej Skorupiński autor jednej z bramek i asysty.

KHW Celiński Filip - 2 min

Czwarty ligowy mecz, rozegrany w dniu 3 grudnia 2010 r., przyniósł wiele emocji, bowiem w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem. Z pojedynku przeciwko Wrzesińskiemu Towarzystwu Hokejowemu to Dzikie Krokodyle Poznań wyszły zwycięsko, choć po dwóch tercjach przegrywały 6:4. Zielono - niebiescy lepiej od swoich przeciwników wykorzystywali rzuty karne, wygrywając serię 2:1. W drużynie Dzikich Krokodyli najlepszymi napastnikami byli: zdobywca hat - trick-a Michał Bocheński (3G) oraz David Rokitnicki (1G,1A) Pośród zawodników drużyny pokonanej pozytywnie wyróżnili się Jabłoński Mirosław (3G,1A) oraz Karol Ratajczak (2G). Zwycięski rzut karny strzelił David Rokitnicki.

Trombala Adam - 2 min

4 grudnia 2010 r. w meczu pomiędzy Klubem Hokejowym Wilki a Hockey Club Poznań padło aż 13 bramek. Choć pierwsze minuty spotkania nie wskazywały faworyta, 12 bramek padło łupem Wilków. Punktami podzielili się Michał Zborowski (4G,4A), Marek Kowalski (3G,3A) oraz Leszek Górecki (4G,1A). Autorem trafienia dla HCP był Łukasz Sokołowski.

Gembiak Sebastian - 2 min

W szóstym meczu WLH, rozegranym w dniu 7 grudnia 2010 r. zawodnicy Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego - drużyny Czarnych pokonali Dzikie Krokodyle Poznań. Dzikie krokodyle, przy odnotowanym w drugiej tercji wyniku 4:0 nie poddawały się, czego dowodem była wygrana przez nich trzecia tercja 0:2. Spotkanie zakończyło się jednak wynikiem 4:2.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali: strzelec dwóch bramek dla PTH Czarnych - Zbigniew Graczyk oraz zdobywca 2 punktów za asysty Michał Woźnica.

Rydzy - 2 min

W dniu 8 grudnia 2010 r., w siódmym meczu WLH, naprzeciw siebie stanęły drużyny Poznańskiego oraz Wrzesińskiego Towarzystwa Hokejowego. Czerwoni PTH to drużyna niezwykle groźna w ofensywie, czego dowodem był pierwszy mecz wygrany w stosunku bramkowym 18:0. Po raz drugi w tym sezonie poznaniacy nie dali szans swoim rywalom, gładko pokonując ich 13:3.

Znakomitą skutecznością popisali się: strzelec 5 bramek - Piotr Tabisz oraz strzelec 4 bramek Paweł Mateja. Punkty za asysty zbierali: Leszek Lipiński (1G,3A), Mateusz Orzeszek (2G,2A), Waldemar Prasek (2A). Dla WTH najskuteczniejszym zawodnikiem był Pawłowski (2G).

Jeske - 2 min

8 grudnia 2010 r. swoje spotkanie rozegrała również druga drużyna wystawiona w rozgrywkach WLH przez Poznańskie Towarzystwo Hokejowe. Tego wieczoru Czarni PTH skrzyżowali kije z drużyną Mamutów Poznań. Podobnie jak koledzy z zespołu Czerwonych, Czarni nie mieli problemu z pokonaniem drużyny przeciwnej. O bezpieczne prowadzenie zadbali, już w pierwszej tercji, Michał Woźnica (4G) oraz Zbigniew Graczyk (3G,2A). Najlepszym asystentem, z trzema punktami, został Marek Kaczmarek (3A).

Na uwagę zasługuje fakt, że Mamuty, pomimo niekorzystnego wyniku, nie złożyły broni i wygrały ostatnią odsłonę 2:1. Autorem mamucich bramek, w trzeciej tercji, był Andrzej Nowak (2G).

Koczorowski Michał - 2 min

Po raz drugi w obecnym sezonie, o ostatecznym rezultacie meczu zdecydowały rzuty karne. 9 grudnia 2010 r., w spotkaniu pomiędzy Klubem Hokejowym Wilki a Dzikimi Krokodylami Poznań do ostatnich minut nie wiadomo było, która z drużyn zanotuje 3 punkty w tabeli WLH. Pierwszą część meczu Wilki zakończyły jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej tercji Dzikie Krokodyle ruszyły do ataku, wykorzystując niemalże każdy błąd w grze "szarych". Crocsy, po dwóch tercjach wygrywały już 5:2. W trzeciej tercji Wilkom udało się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe. Obie ekipy miały sporo szans by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

W serii karnych zdecydowanie lepsze okazały się Wilki. Dzięki znakomitej grze bramkarza Aleksandra Frąckowiaka, który w karnych zachował czyste konto oraz wykorzystanych szansach przez Marka Kowalskiego i Michała Zborowskiego dwa punkty powędrowały na konto Klubu Hokejowego Wilki.

W Dzikich Krokodylach Poznań, które do swojego dorobku dodały 1 punkt, ponownie wyróżniali się David Rokitnicki (2G) oraz Michał Bocheński (1G,1A).

Cęgiel Maciej - 2 min

W dniu 10 grudnia 2010 r. naprzeciw siebie stanęły ekipy Wrzesińskiego Towarzystwa Hokejowego oraz Hockey Club Poznań. Poznaniacy jako pierwsi punktowali w meczu, jednak pierwszą odsłonę przegrali wynikiem 2:1. Dzięki skutecznej grze Grzegorza Jędrzejewskiego oraz Mirosława Jabłońskiego, którzy obaj zaliczyli po dwie bramki, wrześnianie prowadzili po dwóch tercjach 5:1. Ostatnią tercję wygrali zawodnicy HCP, jednak fakt ten nie zagroził prowadzeniu WTH i to oni schodzili z tafli jako zwycięzcy.

Oprócz wspomnianych wyżej zawodników, w barwach Wrześni punktował Dutkiewicz (1G). Punkty dla HCP zdobywali: Paweł Ruciński (1G), Krzysztof Wróbel (1G) oraz Łukasz Sokołowski (1A).

HCP

Czerwoni, Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego, kontynuują znakomitą passę wygranych. Po raz trzeci widniał również wynik dwucyfrowy. Tym razem Czerwoni, w dniu 12 grudnia 2010 r. rozgromiły Mamuty Poznań stosunkiem bramek 16:1. Zwycięzcy, już w pierwszej odsłonie, pozbawili przeciwników złudzeń na pozytywny wynik strzelając 8 bramek.

W bezkonkurencyjnej ekipie Czerwonych najlepszymi zawodnikami byli Paweł Mateja (4G,4A) oraz Mateusz Orzeszek (4G,4A). Honorowe trafienie dla Mamutów zaliczył Marcin Schneider.