Wyświetleń: 12922

Rusza Wielkopolska Amatorska Liga Hokejowa

2009-11-18 16:26:13

Już 19.11.2009 r. ruszy Wielkopolska Amatorska Liga Hokejowa. Mecze rozgrywane będą na poznańskim lodowisku "Chwiałka", według zamieszczonego poniżej terminarza o godzinie 21:00. Wkrótce powstanie oficjalny serwis internetowy ligi.

W dniu meczy gorąco zapraszamy na lodowisko "Chwiałka", zlokalizowane przy ul. Żelazka w Poznaniu, by dopingować uczestniczące drużyny.

------------------------------------------

W zmaganiach ligowych udział będzie brać sześć drużyn:

6. Wrzesińskie Towarzystwo Hokejowe

Harmonogram rozgrywek zaplanowany do końca 2009 roku. Kolejne mecze zostaną zaplanowane na początku roku 2010.

19.11.2009 - WTH vs Dzikie Krokodyle Poznań
20.11.2009 - Klub Hokejowy Wilki vs Mamuty Poznań
26.11.2009 - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe - Czerwoni vs Wrzesińskie Towarzystwo Hokejowe
03.12.2009 - Klub Hokejowy Wilki vs Poznańskie Towarzystwo Hokejowe - Czarni
10.12.2009 - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe - Czerwoni vs Mamuty Poznań
17.12.2009 - Klub Hokejowy Wilki vs Dzikie Krokodyle Poznań
21.12.2009 - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe - Czarni vs Poznańskie Towarzystwo Hokejowe - Czerwoni

W załączeniu logo WALH

Zapowiedź meczy pierwszego tygodnia rozgrywek.

Pierwszy sezon WALH 2009/2010 rozpocznie się meczem drużyn Dzikich Krokodyli Poznań oraz Wrzesińskiego Towarzystwa Hokejowego. Rok temu doszło do spotkania pomiędzy wspomnianymi drużynami w ramach II Mistrzostw Poznania w Hokeju na Lodzie. Zwycięsko z potyczki wyszły Dzikie Krokodyle, które pokonały WTH 4:1.

Recenzja meczu z dnia 07.03.2009 r., pochodząca z serwisu Dzikich Krokodyli ( http://www.krokodyle.cba.pl/ )

"Spotkanie już od pierwszych minut było zacięte. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć kontaktową bramkę. Choć w tej tercji spora część gry rozgrywana była w tercji obronnej zielono - niebieskich to pierwszą bramkę zdobyły Dzikie Krokodyle. Szybka kontra i po asyście "Ryby" bramkę zdobywa Adam Trawiński. Radość nie trwała długo, bo zaraz po wznowieniu szybki rajd zawodnika WTH i wynik 1:1. Przy takim stanie walka się zaostrzyła. Gdy tercja już dobiegała do końca Andrzej Rybicki objeżdża "Rudego" i wrzuca gumę do bramki.
Druga odsłona to ciągłe ataki WTH i kontry Dzikich Krokodyli, jednak oba bezskuteczne. Głównym powodem była gra obu bramkarzy, zarówno "Rudy" jak i "Orzeszek" spisywali się w bramkach wyśmienicie.
W trzeciej tercji WTH za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującą bramkę, co wykorzystały Dzikusy i jak tylko Wrześna się odsłoniła, następowała kontra po kontrze - pierwszą z nich wykorzystał Artur Meissner, drugą nasz snajper "Ryba". W tej odsłonie na szczególną pochwałę zasługuje "Orzeszek", który popisał się niesamowitą paradą. Choć Krokodyle miały jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam, mecz zakończył się wynikiem 4:1."

Drugiego dnia rozgrywek dojdzie do spotkania pomiędzy Klubem Hokejowym Wilki a Mamutami Poznań. Obie drużyny spotkały się już w turnieju II Mistrzostwa Poznania w Hokeju na Lodzie. Mecz ten zakończył się wynikiem 11-1 dla Wilków.

Recenzja meczu z dnia 06.03.2009 r., pochodząca z serwisu Klubu Hokejowego Wilki ( http://www.khwilki.pl/ )

"Debiutancki dla hokeistów Klubu Hokejowego Wilki występ w inauguracyjnym meczu II Mistrzostw Poznania w hokeju na lodzie okazał się bardzo udany. Mecz pomiędzy Wilkami a Mamutami, rozegrany wczorajszego wieczoru na poznańskim lodowisku Bogdanka, zakończył się wynikiem 11:1 (6:0,0:0,5:1) na korzyść Klubu Hokejowego Wilki. Ostateczny wynik tym bardziej cieszy Wilki, bowiem osiągnięty został podczas nieobecności wielu podstawowych zawodników, stanowiących o sile drużyny.
Festiwal strzelecki rozpoczął Michał Zborowski strzelając swoją pierwsza bramkę w turnieju, kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku. Mecz zakończył z dorobkiem 4 goli. Taką samą ilość bramek zebrał na swoim koncie Marcin Popowicz. Pozostałe trafienia dla drużyny Wilków zaliczyli: Leszek Górecki (2) oraz Witold Szulc.
Dla bramkarza Wilków, Ziemowita Sajko, rozgrywającego swój pierwszy oficjalny mecz, mógł być zarazem meczem bez straty gola (tzw. shutout). Tak jednak się nie stało, ponieważ autorem ostatniej, jak się później okazało, honorowej bramki był zawodnik Mamutów."