Czarty Kraków i ADH Naprzód Janów w elicie amatorskich drużyn kraju
W ubiegłym tygodniu (9-11 maja) Sosnowiec już po raz trzeci z rzędu gościł Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji II. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski. Dwie z nich: Czarty Kraków i ADH Naprzód Janów zanotowały awans i w przyszłym sezonie zagoszczą wśród najlepszych drużyn amatorskich naszego kraju.
Katowickie Byki i Zagłębie Sosnowiec II będą musiały natomiast znieść gorycz porażki i rywalizować na niższym poziomie.
Klasyfikacja końcowa:
1. Czarty Kraków
2. ADH Naprzód Janów
3. Nesta Toruń
4. Sielec Sosnowiec
5. Szerszenie Oświęcim
6. Warsaw Kings
7. Baribals Kobiór
8. Górale Nowy Targ
9. Chwiałka Hockey Team Poznań
10. Orły Oleśnica
11. Katowickie Byki
12. Zagłębie Sosnowiec II
Awans do Dywizji I: Czarty Kraków i ADH Naprzód Janów
Spadek do Dywizji III: Katowickie Byki i Zagłębie Sosnowiec II
Nagrody indywidualne
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Lubecki (ADH Naprzód Janów)
Najlepszy obrońca: Grzegorz Klich (Sielec Sosnowiec)
Najlepszy napastnik: Maciej Bąk (ADH Naprzód Janów)
Król strzelców: Filip Dudek (Czarty Kraków) – 13 bramek
MVP Turnieju: Paweł Sikorski (Sielec Sosnowiec)
Wyniki poszczególnych meczów:
Mecze grupowe
Górale Nowy Targ - Warsaw Kings 4-4
Chwiałka Hockey Team - Katowickie Byki 2-2
Zagłębie Sosnowiec II - Naprzód Janów 0-5
Szerszenie Oświęcim - Nesta Toruń 4-3
Czarty Kraków - Baribals Kobiór 2-0
Sielec Sosnowiec - Orły Oleśnica 5-0 vo.
Warsaw Kings - Katowickie Byki 0-0
Chwiałka Hockey Team - Górale Nowy Targ 1-2
Naprzód Janów - Szerszenie Oświęcim 4-1
Nesta Toruń - Zagłębie Sosnowiec II 5-1
Baribals Kobiór - Orły Oleśnica 5-3
Czarty Kraków - Sielec Sosnowiec 4-7
Warsaw Kings - Chwiałka Hockey Team 2-1
Katowickie Byki - Górale Nowy Targ 1-2
Naprzód Janów - Nesta Toruń 5-2
Zagłębie Sosnowiec II – Szerszenie Oświęcim 0-4
Sielec Sosnowiec - Baribals Kobiór 5-1
Orły Oleśnica - Czarty Kraków 1-7
Ćwierćfinały
Górale Nowy Targ – Nesta Toruń 2-3
Naprzód Janów – Baribals Kobiór 4-3 d.
Sielec Sosnowiec – Szerszenie Oświęcim 5-4
Czarty Kraków – Warsaw Kings 5-4
Mecze o utrzymanie
Chwiałka Hockey Team – Zagłębie Sosnowiec II 4-1
Orły Oleśnica – Katowickie Byki 2-1
Półfinały
Nesta Toruń – Naprzód Janów 2-5
Sielec Sosnowiec – Czarty Kraków 0-4
Komentarze