Hokej.Net Logo

Wyświetleń: 26455

Mistrzostwa Polski Amatorów gr. B: Zwycięska Cracovia!

2013-04-15 23:11:53

Zawodnicy Cracovii Amatorów Kraków okazali się najlepsi w Mistrzostwach Polski Amatorów Gr. B „Południe”, które w ubiegły weekend rozegrano w oświęcimskiej Hali Lodowej.




Krakowianie po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali w finale organizatorów turnieju Vikings Oświęcim 2:1. Obie bramki dla Cracovii zdobył Sebastian Kozendra, który rządził i dzielił na oświęcimskiej tafli, prezentując znacznie wyższy poziom od pozostałych zawodników. 

W decydującej fazie turnieju z dobrej strony pokazał się także bramkarz Vikingów Marcin Pędziwiatr, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. W finałowym meczu dał się pokonać tylko dwa razy, ale jego koledzy z pola nie mieli sposobu na sforsowanie defensywy krakowian.

Mecze grupowe były rozgrywane systemem 2 x 20 minut, zaś półfinały i finały 3 x 15 minut. 

Przypomnijmy, że honorowy patronat nad turniejem objął pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.


Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Cracovia Amatorzy Kraków
2. Vikings Oświęcim
3-4. Amatorzy Podhale Nowy Targ, ADH Naprzód Janów

5. Chemik Kędzierzyn-Koźle
6. Katowickie Byki
7. STV Katowice
8. Szerszenie Oświęcim
9. Czarty Kraków
10. Meksyk Tychy


Najlepsi zawodnicy turnieju:

Najlepszy bramkarz: Marcin Pędziwiatr (Vikings Oświęcim)
Najlepszy obrońca: Maciej Walusiak (Vikings Oświęcim)
Najlepszy napastnik: Sebastian Kozendra (Cracovia Amatorzy)
Najlepszy strzelec: Grzegorz Jękner (Amatorzy Podhale Nowy Targ) – 10 bramek


Mecz otwarcia, czwartek 11.04.2013

1. 20:00 – 21:20 Gr B Meksyk Tychy – Vikings Oświęcim 0:5 - walkower

Piątek 12.04.2013

1. 8:30 – 9:50 GR A Czarty Kraków – Katowickie Byki 2:3 (1:0, 1:3)
Bramki: Bartłomiej Cupiał (5 min.), Wojciech Nanke (39.) - Tomasz Matlanga (21.), Piotr Kolonko (29. i 33.)
Kary: 6 - 4

2. 11:40 – 12:55 GR B Chemik Kędzierzyn-Koźle – Amatorzy Podhale Nowy Targ 2:11 (0:5, 2:6).
Bramki: Roman Asman (36.), Rafał Horoszkiewicz (38.) - Grzegorz Jękner (6., 9., 20., 21., 24., 34.) Jacek Krużel (2., 18.), Krzysztof Jurek (23.), Robert Polak (30.), Piotr Japoł (37.)
Kary: 4 - 6

3. 13:05 – 14:20 GR A Cracovia Amatorzy – STV Katowice 9:1 (5:0, 4:1)
Bramki: Tomasz Brzegowy (17., 27., 29.), Łukasz Konturek (2., 14.), Sebastian Kozendra (16., 22. ), Maciej Tybuszewski (20.), Marek Korzeniowski (32.) - Grzegorz Sitko (30.)
Kary: 6 - 8

4. 14:30 – 15:45 GR B Szerszenie Oświęcim – Meksyk Tychy 5:0 - walkower

5. 15:55 – 17:10 GR A ADH Naprzód Janów – Czarty Kraków 4:3 (2:1, 2:2)
Bramki: Mirosław Kowolik (10.), Bogusław Dittrich (16.), Wojciech Biolik (22.), Tomasz Jóźwiak (38.) - Kamil Ozimek (10.), Arkadiusz Opozda (31.), Bartłomiej Cupiał (35.) 
Kary: 29 - 14

6. 17:20 – 18:35 GR B Vikings Oświęcim – Chemik Kędzierzyn-Koźle 5:2 (1:0, 4:1)
Bramki: Tomasz Bruzda (13., 24., 38.), Bartłomiej Szpakowski (34.), Jacek Szutta (39.) - Piotr Kowalski (2.), Tadeusz Drabik (38.)
Kary: 12 - 14

7. 18:45 – 20:00 GR A Katowickie Byki – Cracovia Amatorzy 1:8 (0:6, 1:2)
Bramki: Tomasz Matlanga (35.) - Sebastian Kozendra (9., 10., 19.) Łukasz Konturek (8., 15.), Marek Korzeniowski (1.), Tomasz Brzegowy (34.), Michał Dubiel (37.)
Kary: 8 - 8

8. 20:10 – 21:25 GR B Amatorzy Podhale Nowy Targ – Meksyk Tychy 5:0 - walkower

9. 21:35 – 22:50 GR A ADH Naprzód Janów – STV Katowice A 9:4 (5:1, 4:3)
Bramki: Maciej Bąk (2., 13.), Mateusz Urbańczyk (6., 26.), Robert Słomka (16., 37.), Aleksander Pawlas (16.), Tomasz Jóźwiak (33.), Arkadiusz Tomczak (38.) - Andrzej Bury (11., 34.) Sebastian Wiśniewski (24.), Tomasz Konieczka (40.)
Kary: 6 - 10

10. 23:00 – 00:15 GR B Vikings Oświęcim – Szerzenie Oświęcim 4:3 (2:3, 2:0)
Bramki: Jacek Szutta (13.), Tomasz Bruzda (14.), Łukasz Łabaj (24.), Tomasz Krzempek (25.) - Paweł Grzesik (6.), Arkadiusz Jarnot (11.), Martyn Pencko (14.)
Kary: 12 - 4



Sobota 13.04.2013

1. 9:00 – 10:15 GR A Cracovia Amatorzy – ADH Naprzód Janów 2:4 (0:2, 2:2)
Bramki: Sebastian Kozendra (30.), Łukasz Konturek (39.) - Wojciech Biolik (4., 25.), Bogusław Dittrich (13., 32.)
Kary: 2 - 14.

2. 10:25 – 11:40 GR B Chemik Kędzierzyn-Koźle – Szerszenie Oświęcim 6:1 (1:0, 5:1)
Bramki: Piotr Kowalski (13., 38.), Marek Stochaj (36., 38.), Grzegorz Kulik (22.), Jerzy Wiśniewski (27.) - Paweł Mąsior (19.)
Kary: 4 - 0

3. 11:50 – 13:05 GR B Amatorzy Podhale Nowy Targ – Vikings Oświęcim 6:1 (3:1, 3:0)
Bramki: Piotr Japoł (18., 30.), Arkadiusz Wróbel (14.), Krzysztof Jurek (18.), Grzegorz Jękner (32.), Paweł Japoł (34.) - Bartłomiej Szpakowski (14.)
Kary: 33 - 12.

4. 13:20 - 14:35 GR A STV Katowice – Katowickie Byki 2:6 (1:2, 1:4)
Bramki: Grzegorz Sitko (3.), Andrzej Bury (38.) - Norbert Kolonko (25., 30.), Patryk Kolonko (11.), Maciej Klin (12.), Tomasz Matlanga (33.), Arkadiusz Wieczorek (39.)
Kary: 36 - 12.

5. 14:45 – 16:00 GR A Czarty Kraków – Cracovia Amatorzy 2:3 (0:1, 2:2)
Bramki: Kamil Ozimek (27.), Arkadiusz Opozda (30.) - Maciej Tybuszewski (14., 38.), Sebatian Kozendra (39.)
Kary: 8 - 6 .

6. 16:10 – 17:25 GR B Meksyk Tychy – Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:5 - walkower

7. 17:35 – 18:50 GR B Szerszenie Oświęcim – Amatorzy Podhale Nowy Targ 1:7 (0:5, 1:2)
Bramki: Arkadiusz Jarnot (31.) - Grzegorz Jękner (12., 13., 17.), Grzegorz Pajerski (2., 35.), Jacek Krużel (16.), Arkadiusz Wróbel (36.) 
Kary: 0 - 6

8. 19:05 – 20:20 GR A Katowickie Byki – ADH Naprzód Janów 1:6 (1:1, 0:5)
Bramki: Seweryn Kolonko (14.) - Maciej Bąk (10., 36.), Robert Słomka (25.), Bogusław Dittrich (31.), Aleksander Pawlas (31.), Wojciech Biolik (35.), 
Kary: 8 - 6

9. 20:30 – 21:45 GR A STV Katowice – Czarty Kraków 3:2 (1:2, 2:0)
Bramki: Grzegorz Sitko (3.), Adrian Olek (33.), Dariusz Semiński (36.) - Kamil Ozimek (14.), Marcin Dziurkowski (16.)
Kary: 4-10.


Niedziela 14.04.2013

I półfinał 9:00 – 10:40 ADH Naprzód Janów - Vikings Oświęcim 2:3 k. (1:1, 1:1, 0:0, k. 1:2)
Bramki: Wojciech Bialik (12., 42.) - Przemysław Bogudziński (1.), Tomasz Walusiak (29.), Bartłomiej Szpakowski (45 - decydujący rzut karny).
Kary: 12 - 4.

II półfinał 10:50 – 12:30 Amatorzy Podhale Nowy Targ - Cracovia Amatorzy 3:4 (0:4, 1:0, 2:0) 
Bramki: Paweł Japoł (29.), Piotr Świst (35.), Grzegorz Pajerski (37.) - Grzegorz Szostak (8., 14.), Tomasz Brzegowy (10.), Maciej Tybuszewski (13.)
Kary: 12 - 4.
Finał 15:20 – 17:00 Vikings Oświęcim - Cracovia Amatorzy Kraków 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Bramki: Wojciech Korczyk (27.) - Sebastian Kozendra (17., 27.)
Kary: 12 - 6.
Spotkania o III miejsce nie rozegrano.


Składy:

Katowickie Byki
Bramkarze: Wiktor Kolonko, Dawid Koryl
Obrońcy: Henryk Golasz, Maciej Klin, Adam Nowak, Tomasz Kolonko, Franciszek Sroka, Marek Witold
Napastnicy: Norbert Kolonko, Piotr Kolonko, Tomasz Matlanga, Patryk Kolonko, Seweryn Kolonko, Krzysztof Palucki, Arkadiusz Wieczorek, Tomasz Górski

Cracovia Amatorzy
Bramkarze: Sebastian Zalewski, Krzysztof Galon
Obrońcy: Mirosław Mrowiec, Ireneusz Kozieradzki, Mirisław Bularski, Michał Dubiel
Napastnicy: Marek Korzeniowski, Tomasz Brzegowy, Maciej Tybuszewski, Sebastian Kozendra, Łukasz Konturek, Paweł Długosz

Czarty Kraków
Bramkarze: Kamil Kus, Grzegorz Sławecki
Obrońcy: Andrzej Tuleja, Mateusz Szwachta, Filip Dudek, Marcin Dziurkowski, Grzegorz Kozdęba, Krzysztof Suder, Marek Ptak
Napastnicy: Marcin Bubka, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda, Krzysztof Żak, Wojciech Nanke, Bartłomiej Cupiał, Kamil Ozimek, Jakub Jeleń, Tomasz Michalski

STV Katowice
Bramkarze: Artur Berggruen, Grzegorz Mosur
Obrońcy: Adrian Olek, Marcin Miłek, Robert Sieradzan, Tomasz Konieczka, Adam Balion, Dominik Korusiewicz
Napastnicy: Piotr Krański, Tomasz Pułanik, Dariusz Siemiński, Szczepan Wydrych, Sebastian Wiśniewski, Remigiusz Lesiuk, Andrzej Bury, Grzegorz Sitko, Herbert Czekała


ADH Naprzód Janów
Bramkarze: Damian Plutecki/ Oskar Dittrich
Obrońcy: Aleksander Pawlas, Bogusław Dittrich, Mirosław Kowolik, Krzysztof Bereska, Arkadiusz Tomczak, Maciej Bąk, Andrzej Likus, Arkadiusz Sławski, Bogdan Bogacki.
Napastnicy: Wojciech Biolik, Robert Słomka, Oskar Dittrich, Tomasz Jóźwiak, Krzysztof Nowak, Rafał Ror, Mateusz Urbańczyk 

Meksyk Tychy
Bramkarze: Wojciech Gołdysz, Mateusz Kania
Obrońcy: Kamil Fatyga, Rafał Baca, Patrycjusz Kaszuba, Tomasz Niedbała
Napastnicy: Paweł Sojka, Marcin Olejek, Maciej Mielczarek, Piotr Pryszcz, Cyprian Kaszuba, Robert Ławka, Jakub Kudzia, Arkadiusz Dominiec

Chemik Kędzierzyn Koźle 
Bramkarze: Jerzy Kuzian
Obrońcy: Grzegorz Kulk, Jerzy Wiśniewski, Dariusz Pietras, Rafał Horoszkiewicz, Janusz Błach 
Napastnicy: Sławomir Bojar, Bartłomiej Kulik, Arkadiusz Grzesik, Piotr Kowalski, Marek Stochaj, Roman Asman, Tadeusz Drabik, Adam Bersinski, Wojciech Wysocki

Amatorzy Podhale Nowy Targ 
Bramkarze: Grzegorz Pierwoła
Obrońcy: Waldemar Kolendowicz, Krzysztof Jurek, Robert Polak
Napastnicy: Piotr Świst, Robert Korczak, Grzegorz Jękner, Piotr Japoł, Paweł Japoł, Krzysztof Worwa, Grzegorz Pajerski, Jacek Krużel, Przemysław Chowaniec 

Viking Oświęcim
Bramkarze: Marcin Pędziwiatr, Marek Wójtowicz, Bartłomiej Knapik.
Obrońcy: Maciej Walusiak, Tomasz Połącarz, Przemysław Bogudziński, Maciej Mazur, Piotr Pasternak, Mateusz Dutkiewicz, Maciej Pułkownik, Piotr Sieradzki
Napastnicy: Jacek Szutta, Wojciech Korczyk, Tomasz Walusiak, Robert Grzywna, Łukasz Łabaj, Grzegorz Romański, Bartłomiej Szpakowski, Paweł Gryszan, Tomasz Krzempek, Szymon Suślik, Tomasz Bruzda

Szerszenie Oświęcim
Bramkarze: Damian Stachura, Łukasz Chraścina
Obrońcy: Roman Rydzoń, Michał Gawor, Paweł Kmak, Paweł Mąsior, Mariusz Kuleta, Rafał Korzec. 
Napastnicy: Arkadiusz Bąk, Grzegorz Gawor, Paweł Grzesik, Arkadiusz Jarnot, Wojciech Stachura, Martyn Pencko, Mariusz Mąsior, Daniel Krompiec, Piotr Kwarciak





Powrót

Komentarze:

super!
Szkoda, że nie wspomniano na łamach portalu hokej.net o MPA gr. B w Toruniu :(..
Turniej odbył się w dniach 5-7.04 na lodowisku Tor-Tor.
Turniej zwyciężył debiutant na arenie ogólnopolskiej - GKH Gdynia!
W finale gdynianie pokonali gospodarza turnieju Nestę Toruń 6-5.
Szkoda tylko, że organizator nie pofatygował się nawet na wykonanie pamiątkowych medali jak to miało miejsce w Oświęcimiu :(...

Przebieg całego turnieju:


PIĄTEK - 5.04
14:00 (B) Bombers Malbork - Nesta Toruń 0:8
15:00 (A) GKH Gdynia - Warsaw Kings 4:1
16:00 (A) Eurogaz Toruń - Grizzlies Gdynia 4:0
17:00 (B) Bombers Malbork - Media Team Gdańsk 0:6
18:00 (B) LHT Lublin - Nesta Toruń 0:10
19:00 (A) Warsaw Kings - Grizzlies Gdynia 11:0
SOBOTA - 6.04
10:00 (B) LHT Lublin - Media Team Gdańsk 4:1
11:00 (A) GKH Gdynia - Grizzlies Gdynia 11:0
12:00 (A) Eurogaz Toruń - Warsaw Kings 1:4
13:00 (B) LHT Lublin - Bombers Malbork 9:0
14:00 (B) Nesta Toruń - Media Team Gdańsk 12:0
15:00 (A) GKH Gdynia - Eurogaz Toruń 3:1
NIEDZIELA - 7.04
10:00 (PF1) GKH Gdynia (A1) - LHT Lublin (B2) 5:1
11.30 (PF2) Nesta Toruń (B1) - Warsaw Kings (A2) 1:0
15.30 (F1) GKH Gdynia - Nesta Toruń 6:5
Źródło: http://www.ostrozni.pl/category/mpa/ - relacje prowadzone przez Mateusza Barańskiego.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tabela po fazie grupowej:
Grupa A:
GKH Gdynia 3/ 6 / 18-2/ +16
Warsaw Kings 3 / 4 / 16-5 / +11
Eurogaz Toruń 3 / 2 / 6-7 / -1
Grizzlies Gdynia 3 / 0 / 0-26 / -26
Grupa B:
Nesta Toruń 3 / 6 / 30-0 / +30
LHT Lublin 3 / 4 / 13-11 / +2
Media Team 3 / 2 / 7-16 / -9
Bombers Malbork 3 / 0 / 0-23 / -23
* mecze / pkt / braki strzelone-bramki stracone / bilans bramek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejność drużyn na koniec turnieju:
1. GKH Gdynia
2. Nesta Toruń
3. Warsaw Kings
4. LHT Lublin
5. Eurogaz Toruń
6. Media Team Gdańsk
7. Bombers Malbork
8. Grizzlies Gdynia
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nagrody indywidualne:
Bramkarz turnieju - Marcin Gołębiewski (Nesta)
Najlepszy napastnik - Michał Kłosiński (GKH)
Najlepszy obrońca - Tomasz Borecki (Nesta)
Król strzelców - Dariusz Dzięgiel (Nesta)
Pisaliśmy o tym turnieju: http://www.hokej.net/pl/amatorzy/newsy/326/news,artykul,22,30382,amatorzy-gkh-gdynia-wygrali-turniej-gr-b-w-toruniu.html
Przepraszam najmocniej. Moje niedopatrzenie!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się.

UWAGA! W związku wejściem w życie z dniem 25 maja 2018r. nowych regulacji prawnych opartych o treść ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) aktualizacji uległa Polityka Prywatności Hokej.net.

WAŻNE! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Stosujemy je w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących tzw. „ciasteczek”. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
V