Wyświetleń: 10140

VIII MPA: Przed półfinałami

2009-04-24 21:46:39

Trzeci dzień Mistrzostw Polski amatorów wyłonił półfinalistów.

Piątkowy poranek rozpoczęły pojedynki drużyn, które musiały dokończyć rywalizację w grupach.

Wyniki ostatnich spotkań grupowych:

LHT Lublin – Wojownicy Oświęcim 0:9 (0:6,0:3)

Podhale N.Targ - Mad Dogs Sopot 6:1 (1:1,5:0)

Oliwa Hockey Team – Cracovia Kraków 2:1 (0:0,2:1)

Bisset Polonia Bytom – Warsaw Kings 2:1 (1:0,1:1)

Zawisza N.Targ – Dragons Gdańsk 1:4 (1:2,0:2)

Awans do ćwierćfinałów:

Grupa A: Wojownicy Oświęcim, Nesta Toruń

Grupa B: Sielec Sosnowiec, MAKS Murcki

Grupa C: Podhale Nowy Targ, Krynickie Diabły

Grupa D: Polonia Bytom, Oliwa Hockey

Rozgrywki ćwierćfinałowe rozpoczęły się o godzinie 15:00. Warto wspomnieć, że drużyny nie rozgrywały pojedynków 2x15 minut, tylko 2x20 minut. Najbardziej wyrównane spotkanie stoczyła drużyna Krynickich Diabłów z Wojownkiami, która po rzutach karnych odpadła z turnieju. Zeszłorocznego sukcesu nie powtórzy natomiast zespół z Gdańska, jeszcze aktualny wicemistrz Polski przegrał z sosnowieckim Sielcem.

Wyniki ćwierćfinałów:

Wojownicy Oświęcim – Krynickie Diabły 3 :2 K (1:1,1:1 ;0:0) k2:1

Podhale Nowy Targ – Nesta Toruń 4:2 (2:1,2:1)

Sielec Sosnowiec – Oliwa Hockey Team 4:3 (0:1,4:2)

Bisset Polonia Bytom – MAKS Murcki 6:0

Już jutro dowiemy się kto przez kolejny rok będzie szczycił się z Mistrzostwa Polski. Półfinały rozpoczną się o godzinie 10:00 i 12:30. Zawodnicy będą grać systemem 3x15 minut. Mecz o III miejsce rozpocznie się o godzinie 16:00 zaś finał o 18:30. Finał odbędzie się na zasadach PLH tj. 3x20 minut.