MALH: Wojownicy nadal na czele

2011-01-25 15:05:51

Zaraz po Nowym Roku zostały wznowione rozgrywki MALH. Zespoły teraz rozgrywają rundę rewanżowa. Są już po rozegraniu VIII i IX kolejki spotkań.

VIII seria spotkań

Jako pierwsi do boju przystąpiły drużyny Żubrów i Górali. Nowotarżanie odarli do reszty ze złudzeń drużynę ze Stolicy Małopolski ogrywając ją 2:12.

Żubry Karków – Górale Nowy Targ 2:12
Bramki dla Żubrów: Gacek M.(1), Kubica Ł.(1)
Bramki dla Górali: Domin M.(3), Pęksa S.(1), Lesiewicz P.(1), Bryniarski S.(1), Kuziel W.(2), Hędrzak I.(2), Gąsior R.(1), Szopiński M.(1)

W ramach tej rundy odbyło się również spotkanie Wojowników Oświęcim z Zawiszą Nowy Targ. Tu lider z Oświęcimia bez problemów ograł 9:3 drużynę z dolnych rejonów tabeli, jaką niewątpliwie jest Zawisza.

Wojownicy Oświęcim – Zawisza Nowy Targ 9:3

Kolejkę zamykało spotkanie Viking Oświęcim z Amatorami Podhala, którzy nie mieli problemów by wygrać 10:2.

Viking Oświęcim – Amatorzy Podhale Nowy Targ  2:10

IX seria spotkań

Mecz amatorów w MALH rozegrany w ramach 9 kolejce pomiędzy Podhalem a Diabłami przyniósł sporo emocji. Zarówno tych sportowych jak i pozasportowych. Mecz obfitował w niezwykle dużą jak na te rozgrywki ilość kar, które arbitrzy musieli nałożyć na oba zespoły. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to prowadzenie tuż przed końcem I tercji objęli Podhalanie. Tuz po rozpoczęciu drugiej było już 2:0 po golu Jakuba Wolskiego. Kryniczanie dopiero w 29 minucie udało się zdobyć kontaktowe trafienie, lecz po niespełna minucie nowotarżanie znów odskoczyli na dwa trafienia. W pierwszych minutach trzeciej tercji kryniczanie zdobyli, co prawda drugiego gola, gdy występujący w bramce Podhala Pierwoła wypuścił krążek z łapaczki. Niestety gol nie został uznany gdyż wcześniej padł gwizdek arbitra spotkania. Niestety bramkarz Podhala zaatakował kijem zawodnika z Krynicy i za ten haniebny czyn niemający nic ze sportową postawą został odesłany do szatni. W 37 minucie Krynicy udało się zdobyć drugiego gola. Więcej bramek już jej się nie udało zdobyć tym bardziej, że na 2 minuty przed końcem meczu Aron Wróbel z Podhala i Marek Półtorak z Diabłów postanowili połączyć dyscyplinę, jaką jest hokej z boksem i posypały się kolejne wykluczenia i obie drużyny dokończyły spotkanie już w osłabionych składach.

Podhale Nowy Targ – Krynickie Diabły 3:2 (1:0 ; 2:1 ; 0:1)
14:18 1:0 Pajerski – Wróbel – R.Korczak
15:31 2:0 Wolski – Jurek
28:36 2:1 J.Kacprzycki – M. Półtorak – Majewski
  29:24 3:1 Wolski – Świst – Jurek
  36:54 3:2 Tyliszczak – Gosztyła

kary:
Podhale 57 min. (w tym 5 + 20 min. dla Pierwoły i 5 + 20 min. dla Wróbel za zbyteczną ostrość w grze)
Diabły 83 min. (w tym 5 +20 min. za atak wysokim kijem, 5 + 20 min. za zbyteczną ostrość w grze oraz 25 min. za uderzenie głową wszystkie dla Marka Półtoraka)

Podhale Nowy Targ: Paul Neuwelt od 30:00 Grzegorz Pierwoła (25) i od 32:51 do 45:00 Paul Neuwelt – Aron Wróbel (3+25), Grzegorz Kolasa (2), Krzysztof Jurek, Piotr Świst, Jakub Wolski – Maciej Tylka, Marcin Gacek, Piotr Japoł, Paweł Japoł, Grzegorz Pajerski – Robert Polak, Maciej Gembacz, Jacek Krużel (1), Robert Korczak (1), Jacek Dąbrowski oraz Tadeusz Korczak

Krynickie Diabły: Krzysztof Maślanka – Jarosław Bryniarski (2), Michał Pajor, Maciej Gosztyła, Stefan Makuch (3) – Andrzej Kacprzycki (2), Andrzej Flieger (1), Jacek Kacprzycki, Marek Półtorak (75), Robert Majewski – Michał Półtorak, Wojciech Romański, Dariusz Tyliszczak

W ramach tej kolejki został rozegrany mecz Mistrza Polski MALH z outsiderem tabeli Żubrami Kraków. Wojownicy bez problemów ograli rywali 10:1.

Wojownicy Oświęcim – Żubry Kraków 10:1
Wojownicy: Czarny P.(4), Chrząścik M.(1), Kołodziej A.(1), Wilk P.(2), Drabczyk K.(1), Bara Ł.(1)
Żubry: Brandys M.(1)

IX kolejkę spotkań zakończą derby nowotarskie gdzie Zawisza Nowy Targ podejmie Górali Nowy Targ. Spotkanie odbędzie się 30.01.2011 r. w MHL w Nowym Targu o godz. 20.