Rozgrywki: 2015/16 - Ekstraliga: II runda
2:10 (1:4, 0:4, 1:2) Zakończony
2015-10-18
17:30
II runda / 16 kolejka
0:1 Sebastian Kowalówka #12 ( Wojciech Wojtarowicz #21, Lubomir Vosatko #22 ) +/-
58:34 2 min. Przemysław Bomastek #10 -
60 min. - GOOOL! 2:10! Gębczyk z najbliższej odległości pakuje gumę do siatki.
59 min. - Na ławkę kar trafia jeszcze Bomastek. Szansa dla oświęcimian na zdobycie dziesiątego gola.
59 min. - GOOOL! 2:9! Winiarski strzela drugiego gola dla torunian. To raczej bramka na otarcie łez
59 min. - Unia w pełnym zestawieniu.
58 min. - Piotrowicz jest już na lodzie i od razu przed szansą na zdobycie gola. Niepotrzebnie jednak dogrywał do Sebastiana Kowalówki.
57 min. - Słabo rozgrywany jest ten zamek. Zero zagrożenia pod oświęcimską bramką. Króluje metoda tysiąca podań.
56 min. - Fiedor wraca do gry.
55 min. - Nieco nerwowo teraz oświęcimianie. Łapią dwa wykluczenia. Grono zawodników na ławce kar powiększa się. Piotrowicz i Modrzejewski są już na ławce kar.
54 min. - Michał Kalinowski w dobrej sytuacji, faulowany przez Fiedora.
53 min. - Gabryś potężnie z linii niebieskiej, ustrzelił Haasa.
52 min. - Kalinowski. Broni Fikrt.
51 min. - Torunianie nieco śmielej atakują.
50 min. - Fikrt odbija gumę po strzale Żylińskiego. Dobitka Husaka! Niecelna...
49 min. - Oświęcimianie w pełnym zestawieniu. Przez minutę zagrają w przewadze.
48 min. - Ale ekipa Olega Małaszkiewicza rozgrywa zamek zbyt statycznie i czytelnie. Dwie minuty karne dla Winiarskiego.
48 min. - Torunianie przed nie lada szansą na zmniejszenie strat.
47 min. - Modrzejewski faulował Kantora i zarobił dwuminutowe wykluczenie. Będzie też kara techniczna dla oświęcimian za nadmierną ilość zawodników na lodzie.
46 min. - Znów groźnie pod toruńską bramką. Oświęcimianie dążą do dwucyfrówki.
45 min. - Może głęboko odetchnąć Krzysztof Bojanowski. Guma po uderzeniu Lubomira Vosatki zatrzymała się na słupku.
44 min. - Gabryś uderzył mocno spod niebieskiej. Broni Bojanowski.
43 min. - GOOOOL! 1:9! Daneczek przejechał z krążkiem całe lodowisko, mijając toruńskich zawodników niczym slalomowe tyczki!
42 min. - Kontra oświęcimian. Piotrowicz wzdłuż bramki do Haasa. Czeski środkowy nie trafia w dobrej sytuacji.
41 min. - Haas, mógł dograć do Piotrowicza, lecz zdecydował się na strzał. Krążek powędrował obok bramki.
41 min. - Zaczynamy ostatnią odsłonę.

- Koniec II tercji. Podopieczni Olega Małaszkiewicza schodzą do szatni z opuszczonymi głowami.
40 min. - Strzał Bezuszki oddany z końcową syreną.
38 min. - GOOOL! 1:8! Paszek poprawia strzał Wanata. Mamy ósmego gola.
38 min. - Z przestrzeni bulikowej uderzał Sebastian Kowalówka. Potężnie, ale niecelnie.
37 min. - Wojtarowicz do Piotrowicza, nieznacznie pomylił się 24-letni skrzydłowy.
36 min. - Piotrowicz uderzył z bekhendu, poprawka Adamusa. Nie ma bramki.
35 min. - Fraszko w kontrataku. Akcja przerwana przez Michala Fikrta.
35 min. - Unia sunie z atakami.
34 min. - Mocno jałowy ten zamek. Kilka uderzeń, ale bez przekonania.
33 min. - Dwie minuty karne dla Budzowskiego. Szansa dla torunian na zmniejszenie strat.
31 min. - Dla torunian byłoby dobrze, gdyby ten mecz już się zakończył. Pachnie dwucyfrówką.
30 min. - GOOOL! 1:7! Koncert Unii Oświęcim trwa w najlepsze. Szybki atak biało-niebieskich, Piotrowicz wzdłuż bramki do Haasa, a ten pakuje gumę do siatki.
29 min. - Paweł Meszyński sprawdził jeszcze, czy krążek w momencie interwencji przekroczył linię bramkową. Nie ma bramki.
29 min. - Michal Fikrt! Genialna interwencja czeskiego bramkarza. Dosłownie ukradł gola Jarosławowi Dołędze, który chciał wykończyć kontrę swojej formacji i świetne podanie Jacka Dzięgiela.
27 min. - Ekipa z grodu z Kopernika jest dzisiaj słabsza od oświęcimian w każdym elemencie hokejowego rzemiosła.
26 min. - GOOOL! 1:6! Dogranie Wojtarowicza do Vosatki, ten przedłużył gumę do Daneczka. Czeski napastnik pakuje gumę do siatki!
25 min. - Będzie kara dla torunian. Szarszok odpocznie przez dwie minuty.
24 min. - GOOOL! 1:5! Wojtarowicz popisuje się świetnym uderzeniem z nadgarstka. Posłał gumę tuż obok lewego słupka bramki Bojanowskiego
24 min. - Bojanowski zwija się jak w ukropie. Pierwsza formacja sieje zniszczenie pod toruńską bramką.
23 min. - Akcja Paszka i Wanata. Bojanowski w sobie tylko znany sposób broni ten krążek.
22 min. - Torunianie mają ogromne problemy z zawiązaniem akcji. Oświęcimianie wręcz przeciwnie - z każdą minutą czują się coraz pewniej.
21 min. - Haas do Adamusa, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Bojanowskim. Próbował strzału między parkany, ale Bojanowski przewidział jego zamiary.
21 min. - Zaczynamy drugą tercję.

19 min. - Znów Haas! Tym razem posłał gumę nad poprzeczką.
19 min. - Kowalówka do Haasa, ten uderzył z pierwszego krążka, ale broni Bojanowski.
18 min. - Wojtarowicz! Mógł zdobyć piątego gola dla biało-niebieskich. Wystarczyło tylko uderzyć w długi róg, a nie bawić się z krążkiem.
17 min. - Torunianie mają ogromne problemy z wyjściem z tercji.
16 min. - GOOOL! 1:4! Bezuszka wjechał do tercji, zostawił gumę Wojtarowiczowi, a ten potężnym strzałem pokonał Bojanowskiego.
15 min. - Uderzenie Kantora, broni Fikrt.
15 min. - GOOOL! 1:3! Wanat genialnie dogrywa do Budzowskiego. Grzechem byłoby tego nie strzelić
14 min. - Oba zespoły w pełnym zestawieniu.
14 min. - GOOOL! 1:2! Kontaktowy gol dla torunian. Strzelał Kalinowski, krążek odbił się po rykoszecie od oświęcimskiego defensora i całkowicie zmylił Michal Fikrta
13 min. - Szuka gry Jacek Dzięgiel. Jest aktywny, ale na razie nie przynosi to efektu.
12 min. - Obustronne wykluczenie. Na ławkę kar wędrują Haas i Żyliński.
11 min. - GOOOL! 0:2! Goście podwyższają prowadzenie. Daneczek z najbliższej odległości pakuje gumę do siatki. Wcześniej spore zamieszanie pod toruńską bramką
11 min. - Kowalówka zostawił krążek Daneczkowi, ten uderzył, ale minimalnie niecelnie.
10 min. - Zakotłowało się pod oświęcimską bramką. Fikrt jest jedna czujny.
10 min. - Wracamy po drobnych problemach technicznych. Póki co wynik bez zmian.
6 min. - Paweł Meszyński obejrzał jeszcze zapis wideo. Po wyjściu z boksu wskazał na środek tafli. Gol został zdobyty prawidłowo.
6 min. - GOOOL! 0:1! Goście obejmują prowadzenie. Ładna indywidualna akcja Sebastiana Kowalówki, który wymanewrował Krzysztofa Bojanowskiego
5 min. - Budzowski do Daneczka, ten uderzył z pierwszego krążka, ale tuż obok bramki.
4 min. - Dwa strzały Dzięgiela, ale na posterunku jest Fikrt.
4 min. - Ależ szansa oświęcimian! Wojtarowicz przejął krążek popędził na toruńską bramkę, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Bojanowskiego.
3 min. - Budzowski wjechał w toruńską tercję, od razu zdecydował się strzał. Krążek podbity przez jednego z powracających defensorów.
2 min. - Wrzutka Żylińskiego, broni Fikrt.
1 min. - Zaczynamy. Pierwszy bulik dla torunian.