1:2 Morten Poulsen #38 ( Andris Džeriņš #52, Oskars Cibuļskis #27 ) 5/5 19:50
1:3 Victor Cubars #13 ( Magnus Carlsen #17 ) 5/5 22:10
2:3 Jakub Wanacki #5 ( Ben Sokay #59, Shigeki Hitosato #91 ) 5/5 24:33
3:3 Hampus Olsson #95 ( Joona Monto #81, Olli Iisakka #51 ) (+1) 5/4 41:25
3:4 Mathias Bau Hansen #50 ( Andris Džeriņš #52, Morten Poulsen #38 ) 5/5 49:20
5:4 Bartosz Fraszko #10 Karny decydujący 65:00
36:03 2 min. Jakub Wanacki #5 Atak kijem trzymanym oburącz
39:54 2 min. Christian Mieritz #81 Przeszkadzanie
61:19 2 min. Olli Iisakka #51 Rzucenie na bandę

KONIEC DOGRYWKI. PRZED NAMI SERIA NAJAZDÓW.

65. min - Indywidualnie Pasiut, niecelnie jednak wykończył.
64. min - Pełne formacje na lodzie! Po wyrównaniu liczebności próbował Wanacki, jednak wprost w bramkarza.
64. min - Próbuję po raz kolejny Bau, opatrzność nam sprzyja!
63. min - Krążek poza tercją obrony, pozostało 30 sekund....
63. min - Trwa heroiczna obrona GKS-u. Jeszcze minuta!!!
62. Iisakka na ławce kar, Jacek Płachta poprosił o czas.
62. min - Próbował From, broni Murray.
61. min - Każda ze stron już po pierwszej próbie. Krążek w posiadaniu "Lisów".
61. min - Rozpoczynamy dogrywkę. Wznowienie łupem Duńczyków.

KONIEC TRZECIEJ TERCJI. CZEKA NAS PIĘCIOMINUTOWA DOGRYWKA ROZGRYWANA "3/3"

59. min - Katowiczanie zamknięci we własnej tercji. Ciężki okres, trzeba przetrwać.
58. min - Ostatnie dwie minuty. Czy to będzie czas GieKSy?
57. min - Próba ataku Duńczyków, zwarty w obronie GKS skutecznie się broni.
56. min - Dobrze zapuścił się z krążkiem pod bramkę Delmas. Nie znalazł on jednak pomysłu na skuteczne wykończenie akcji.
55. min - Duńczycy dobrze czują się w tercji GKS-u. Szybko chodzi krążek.
55. min - Coraz bardziej otwierają się drużyny. Mogą decydować detale...
52. min - Jeszcze przed chwilą byliśmy w tercji "lisów". Już teraz wznowienie w tercji GKS-u. Murray barkiem odbija poza lodowisko.

51. min - Emocji co nie miara, każda akcja może być tą, która zadecyduje o losach meczu.
50. min - GOOOOL!!!!! 4:4 I znów mamy remis! Autorem wyrównującej bramki Ben Sokay.
50. min - Nie dasz, dostaniesz.... Przy krótkim słupku Mathias Bau na 3:4
49. min - Teraz Duńczycy w tercji GKS-u.
47. min - Ładnie w tercji rywala popracował Maciaś, dwukrotnie próbował zaskoczyć strzałem. Przy pierwszej próbie wybrzmiał słupek.
46. min - Krążek w posiadaniu GKS-u. Próbują rozmontować obronę przeciwnika katowiczanie.
45. min - Pasiut z Fraszką. Niestety- kolejny raz górą Andersen.
44. min - Ruszyli Panowie do ataku! Nabrało rumieńców to spotkanie. Głośno również na trybunach.
43. min - Próba odpowiedzi Duńczyków. Dobrze asekuruje Varttinen, po jego interwencji krążek poza lodowiskiem.
43. min - Panowie, cała hokejowa Polska prosi: więcej skuteczności! W dogodnej dla siebie pozycji Grzegorz Pasiut uderza wprost w bramkarza.
42. min - GOOOOOL!!!!! 3:3!!!! Udało się przegrać duńską defensywę katowiczanom! Po sporym zamieszaniu autorem bramki jak zawsze twardo pracujący pod bramką rywali Hampus Olsson.
41. min - Rusza trzecia tercja w Cardiff! Guma łupem Duńczyków. 1:56 przewagi GKS-u Katowice.

KONIEC DRUGIEJ TERCJI SPOTKANIA.

40. min -  Christian Mieritz na ławce kar.
40. min - Ostatnie sekundy należą do "Lisów". GieKSa zamknięta we własnej tercji.
39. min - Pełne formacje na lodzie!
38. min - Broni się GKS, pozostało 30 sekund do końca kary Wanackiego.
37. min - Zapewne dla nikogo to nie będzie zdziwieniem. Mocny akcent na początek przewagi Duńczyków, mrozi Murray.
37. min - Coraz gorącej na tafli. Jakub Wanacki na ławce kar.
37. min - Szczęśliwie krążek trafia do Iisakki, ten jdnak niecelnie.
36. min - Próba gry na pamięć GKS-u kończy się przejęciem krążka przez rywala.
34. min - Thornberg pomknął z niebezpiecznym atakiem. Szczęśliwie, bez konsekwencji dla GKS-u.
33. min - Potrafią zaskoczyć serią dobrych podań duńską defensywę katowiczanie. Niestety po raz kolejny brakuje wykończenia, które mogło by wyrównać stan rywalizacji.
32. min - Odpowiedź Duńczyków. Murray zbija do boku parkanem.
32. min - Napiera coraz mocniej GKS. Jak zaklęty w ostatnim podaniu ucieka krążek z kija katowiczan.
31. min - Okres szarpanej gry. Wznowienie w tercji środkowej.
30. min - Ależ soczyście spod niebieskiej uderzył Maciej Kruczek. Andersen "wypluł" krążek, lecz żaden z katowiczan nie zdołał po niego sięgnąć.
29. min - Twarda praca na rywalu w tercji ataku w wykonaniu GKS-u. Dobrze broniący Duńczycy, gdy tylko dopadli do krążka, wyprowadzili szybki atak.
28. min - W kolejnym ataku GieKSa. Akcja przerwana po ruszeniu bramki.
27. min - Chcą sięgnąć po swoje mistroie Polski. Otworzyli się do gry ofensywnej. Ożywiły się wydarzenia pod bramką rywala, jednak muszą uważać na kontrataki rywala katowiczanie.
26. min - Trwa walka o przejęcie inicjatywy nad wydarzeniami na lodzie. Szybko zmienia się posiadanie krążka.
25. min - GOOOOL!!! 2:3 Napór GKS-u przyniósł efekt! Ben Sokay wrzucił krążek na bramkę, Jakub Wanacki zmienił jego kierunek lotu i umieścił gumę w siatce.
25. min - GieKSa w natarciu. W sporych tarapatach Andersen.
24. min - Pracują w tercji rywala katowiczanie. Nie sposób jednak przebić się przez defensywę rywala.
22. min - GOOOL! 1:3 Z prawego bulika Victor Cubars zdecydował się wrzucić krążek na bramkę GKS-u, czym zaskoczył Johna Murraya.
22. min - Pokazał się GKS w drugiej odsłonie. Iisakka otrzymał podanie na dobrą pozycję, lecz jego strzał zbyt lekki aby zaskoczyć Andersena.
21. min - Próba dobrego przyspieszenia ze strony Duńczyków. Gra błyskawicznie przeniesiona do tercji GieKSy.
21. min - Wracamy do gry. Pasiut wygrywa wznowienie.

KONIEC PIERWSZEJ TERCJI SPOTKANIA.

20. min - GOOOL!! 1:2 Piorunująca końcówka w wykonaniu "Lisów". Morten Poulsen w przeciągu 11 sekund zdobywa swoją drugą bramkę.
20. min - 1:1 Podkręcający tempo gry Duńczycy dopinają swego. Autorem wyrównującego gola Morten Poulsen.
20. min - Lekkomyślność w rozegraniu krążka we własnej tercji, mogła przyczynić się do niepotrzebnych strat u schyłku pierwszej tercji.
19. min - Zainicjował ruch w tercji rywala Fraszko. Po kiju rywala krążek opuszcza taflę.
18. min - Mocne tempo końcówki pierwszej tercji. Z lewego bulika z pełnego zamachu próbował Hitosato. Chwilę później dobra współpraca Murraya z formacją obronną uchroniła GieKSę przed stratą bramki.
17. min - Odpowiedź katowiczan. Olsson uderza, mrozi Andersen.
16. min - Ostrzeżenie ze strony Herninga. Po strzale rywala, słupek uchronił GieKSę przed stratą bramki.
15. min - Pracują obie strony w poszukiwaniu swoich okazji. Wymiana formacji i walczymy dalej.
14. min - Dosyć niespodziewane krążek trafia na kij Olssona, który pracował na bramkarzu rywala. Z najbliższej odległości nie zdołał on jednak wrzucić gumy do bramki.
13. min - Przyspieszyli rozegrania Duńczycy. Ostatecznie krążek na kiju Murraya, który wyjaśnił sytuację pod swoją bramkę. Chwilę później "Jasiu Murarz" pewnie wyłapuje kąśliwy strzał z lewego bulika.
11. min - Dwójkowa kontra GKS-u. Iisakka wypracował dobrą pozycję strzelecką dla Jakuba Wanackiego, zabrakło celności.
10. min - Błyskawiczna odpowiedź lisów. Suisto próbował zaskoczyć Murraya. Guma w łapaczce katowickiego golkipera.
10. min - Trwa napór katowiczan. Świetną okazję  z prawej flanki miał Bartosz Fraszko, gdyby tylko trochę celniej...
9. min - Próba kolejnego ataku GKS-u. Katowiczanom nie udało się przebić przez zagęszczoną przez rywala środkową strefę.
8. min - Twardo Varttinen na bandzie, Cubars po tym starciu odrzuca kij i opuszcza błyskawicznie taflę.
7. min - Idą za ciosem mistrzowie Polski. Spore zamieszanie pod duńską bramką.
6. min - GOOOOOL!!!! Grzegorz Pasiut wygrywa pierwsze wznowienie, krążek trafia na kij Hitosato, który posyła go do siatki rywala!
6. min - Lukas Bang na ławce kar. Pierwszy powerplay GieKSy.
6. min - Dłużej w posiadaniu krążka Duńczycy. Zdołali dojść do pierwszych pozycji strzeleckich pod bramką Murraya.
5. min - Zachowawczo po obu stronach, bez zbędnego ryzyka.
4. min - Twardo gramy, Maciej Kruczek bez pardonu na bandzie z Lukasem Bangem.
3. min - GieKSa próbuję inicjować atak. Duńczycy w mocnym forechecku.
2. min -  Cibluskis próbował przedrzeć się" między wąsami". Murray po raz pierwszy mrozi gumę.
1. min - Rozpoczynamy inauguracyjne spotkanie GKS-u Katowice! Pierwszy bulik łupem Duńczyków.

Herning Blue Fox
#31 Valdemar Andersen B 4 3.69 32 11 7 11 2 1 87.50 65:00 0 3 2 33.33 0 0 0 0 0 0 1
#30 Macmillan Carruth B 0 0.00 0 0 0 0 0 0 0.00 0:00 0 0 0 0.00 0 0 0 0 0 0 0