7

Zwycięstwo trójkolorowych na wagę trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym [WIDEO]

Radość hokeistów GKS-u Tychy (Foto: Jarosław Fiedor)

Hokeiści GKS-Tychy wygrali w przedostatniej kolejce TAURON Hokej Ligi z KH Energą Toruń 5:2 i zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W połowie spotkania tyszanie prowadzili 4:0 i kontrolowali przebieg spotkania.

Po dzisiejszym zwycięstwie oświęcimskiej Unii z nowotarskim Podhalem 5:3 było już wiadomo, że tyszanie nie zmienią swojego miejsca w ligowej tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

Zespół dowodzony przez Pekkę Tirkkonena dobrze rozpoczął mecz i po pierwszej odsłonie prowadził 2:0, zamieniając na gole dwa okresy gier w przewagach. Sposób na Juliusa Pohjanoksę znaleźli Illa Korenczuk i Roman Rác.

W drugiej odsłonie dwa gole zdobył Bartłomiej Jeziorski, ale później trójkolorowi spuścili z tonu. Nadzieję torunianom na korzystny rezultat na 45 sekund przed przerwą dał jeszcze Rusłan Baszyrow.

W trzeciej tercji kilka sytuacji mieli goście i jedną z nich ponownie wykorzystał Rusłan Baszyrow. Gra się wyrównała, ale gospodarze mieli komfort w postaci dwóch bramek zaliczki..

Dopiero w 58. minucie wynik meczu ustalił Janne Tavi.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
1:0 Illa Korenczuk - August Nilsson (06:23, 5/4),
2:0 Roman Rác - Illa Korenczuk, August Nilsson (18:37, 5/4),
3:0 Bartłomiej Jeziorski - Alan Łyszczarczyk (25:38),
4:0 Bartłomiej Jeziorski - Oskar Jaśkiewicz, Alan Łyszczarczyk (31:42),
4:1 Rusłan Baszyrow - Atte Huhtela (39:15),
4:2 Rusłan Baszyrow - Atte Huhtela, Patryk Kogut (48:31),
5:2 Janne Tavi - Mateusz Ubowski, Bartłomiej Pociecha (58:10).

Sędziowali: Marcin PolakBartosz Kaczmarek (główni) - Igor Dzięciołowski, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 2-8.
Strzały: 37-27.
Widzów: 1285.

GKS Tychy: T. Fučík - A. Nilsson, O. Kaskinen, A. Łyszczarczyk, F. Komorski, B. Jeziorski - J. Jaroměřský, B. Ciura, J. Tavi, R. Rác, M. Ubowski - O. Jaśkiewicz, M. Bryk, M. Gościński, W. Turkin, I. Korenczuk - B. Pociecha (2), J. Krzyżek, M. Viitanen, R. Galant, S. Marzec.
Trener: Pekka Tirkkonen

KH Toruń: J. Pohjanoksa - C. Behm, M. Zieliński, D. Larionovs, D. Fjodorovs, R. Tiainen - J. Gimiński, M. Sozanski, J. Prokurat, M. Syty (2), M. Djumić - A. Jaworski, P. Svars, P. Kogut (4), J. Kwiatkouski, M. Kalinowski - A. Johansson, J. Wenker, K. Jaakola, A. Huhtela (2), R. Baszyrow.
Trener: Juha Nurminen