Hokej.net Logo
MAJ
3
MAJ
7

NHL: Wielcy hokeiści bez Pucharu Stanleya (WIDEO)

2018-06-10 12:29 NHL
NHL: Wielcy hokeiści bez Pucharu Stanleya (WIDEO)

Aleksandr Owieczkin bez Pucharu Stanleya…to już przeszłość, która została raz na zawsze wymazana z annałów historii, ale nie każdy z wielkich hokeistów miał tyle szczęścia, co Rosjanin. Kto zatem został bez tej zdobyczy?

Niektórzy z najlepszych byli bardzo blisko najcenniejszego ligowego trofeum, docierając do wielkiego finału ze swoimi drużynami. Decydujące serie kończyły się w ich wypadku porażkami 3:4, a zatem puchar odjeżdżał im sprzed oczu dosłownie w ostatniej chwili, wtedy gdy można rzec, był już na wyciągnięcie ręki.


Taka sytuacja miała miejsce w przypadku braci Sedin, którzy w 2011 roku musieli uznać wyższość Boston Bruins. Szwedzi całą karierę w NHL, zakończoną w bieżącym roku, związani byli z Vancouver Canucks. Każdy z nich zdobył jeden raz Trofeum Arta Rossa, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego gracza sezonu zasadniczego. Co do pozostałych wyróżnień to bardziej utytułowany jest Henrik, który zdobył Trofeum Kinga Clancy’ego dla zawodnika, który przejawia cechy przywódcze i jednocześnie jest zaangażowany w działalność charytatywną. Jest także triumfatorem Trofeum Harta dla najbardziej wartościowego zawodnika sezonu zasadniczego. Daniel spotkał się z uznaniem samych hokeistów, którzy wybrali go najlepszym zawodnikiem sezonu, zdobywając Nagrodę Teda Lindsaya. Szwedzi na swoim koncie mają tytułu mistrzów olimpijskich (2006) i złotych medalistów mistrzostw świata (2013), ale brakuje im w kolekcji Pucharu Stanleya.


O krok od zdobycia tego trofeum był Jarome Iginla, który przegrał finał w 2004 roku z Tampa Bay Lightning, grając w barwach Calgary Flames. W swojej karierze występował także dla Pittsburgh Penguins, Boston Bruins, Colorado Avalanche i Los Angeles Kings. Kanadyjczyk ma na koncie Nagrodę Fundacji NHL, Trofeum Kinga Clancy’ego, Nagrodę im.Marka Messiera przyznawaną tym, którzy wyróżniają się postawą na lodzie oraz poza nim, angażując się w działalność społeczną i charytatywną. Dwa razy zdobywał Trofeum Maurice’a Richarda przeznaczone dla króla strzelców sezonu zasadniczego. Wręczono mu również, Trofeum Arta Rossa i Nagrodę Teda Lindsaya. Dwukrotnie świętował z Kanadą wywalczenie tytułu mistrza olimpijskiego (2002 i 2010), ale nigdy nie zdołał zdobyć Pucharu Stanleya.


CALGARY, CANADA - APRIL 7: Jarome Iginla

Jarome Iginla w 2004 roku był o krok od zdobycia Pucharu Stanleya.


Podobną do niego sytuację miał jego rodak Paul Kariya. W 2003 roku jego Mighty Ducks of Anaheim ulegli 3:4 New Jersey Devils. Kariya próbował swoich sił także w Colorado Avalanche, Nashville Predators i St.Louis Blues. Dwukrotnie nagradzany był Trofeum Lady Byng dla najuczciwszego zawodnika ligi. W 1994 zdobył tytuł mistrza świata, a w 2002 otrzymał złoty medal olimpijski. W bieżącym roku wpisany został do Galerii Sław NHL.


Rosjanin Pawieł Bure to trzykrotny triumfator Trofeum Maurice’a Richarda, a także najlepszy pierwszoroczniak, czyli zdobywca Trofeum Caldera, W 1990 został mistrzem świata, a cztery lata później wraz z Vancouver Canucks uległ w finale ligi NHL ekipie New York Rangers 3:4. W 2012 wpisany został do Galeria Sław IIHF, a rok później zasilił grono Galerii Sław NHL. W najlepszej lidze świata oprócz gry w „Orkach” występował także w zespole Florida Panthers i New York Rangers.


Najlepsze momenty w karierze Pawła Bure.


Adam Oates nawet dwukrotnie występował w finałowych seriach, ale za każdym razem czegoś zabrakło do ostatecznego triumfu. O ile w 1998 roku jego Washington Capitals zostali pogrążeni przez Detroit Red Wings nie wygrywając nawet jednego meczu w serii, to w 2003 Mighty Ducks of Anaheim z nim w składzie ulegli tylko 3:4 New Jersey Devils. Był to ostatni sezon w jego bogatej karierze. Kanadyjczyk grał również w ekipach Detroit Red Wings, St.Louis Blues, Boston Bruins i Philadelphia Flyers. Oates w 2012 roku wpisany został do Galerii Sław NHL.


Wiele sławnych nazwisk pojawiało się w finałach ligowych, które nigdy nie kończyły się ich sukcesem i w przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawodników decydujące serie z ich udziałem nie kończyły się w siedmiu meczach, ale były to rywalizacje mniej zacięte, z wyraźniej zaznaczonym faworytem.


Kanadyjczyk Gilbert Perreault, zdobywcaTrofeum Lady Byng i Trofeum Caldera, który całą karierę spędził w Buffalo Sabres w 1975 uległ ze swoich zespołem ekipie Philadelphia Flyers 2:4. W 1991 został wpisany do Galerii Sław NHL

Jego rodak Dale Hawerchuk uznany najlepszym pierwszoroczniakiem w NHL za co otrzymał Trofeum Caldera, w 1997 roku w barwach „Lotników” z Filadelfii przegrał 0:4 z Detroit Red Wings. W swojej karierze bronił także barw Winnipeg Jets i Buffalo Sabres. W 1996 sezon zaczął w St.Louis Blues, po czym przeniósł się właśnie do miasta „bratniej miłości”, gdzie spędził niecałe dwa sezony i stanął przed szansą zdobycia Pucharu Stanleya. W 2002 roku powiększył grono Galerii Sław NHL.


W 1984 roku w finale ligi wystąpił Pat LaFontaine, który wraz z New York Islanders nie sprostali ekipie Edmonton Oilers przegrywając 1:4. Amerykanin nagradzany był w swojej karierze Trofeum Lestera Patricka i Trofeum Billa Mastertona przyznawane zawodnikowi, który wykazał największą wytrwałość, uczciwą grą i poświęceniem. Poza występami w drużynie „Wyspiarzy” LaFontaine grał w Buffalo Sabres i na końcu kariery w New York Rangers. Od 2004 roku jest członkiem Galerii Sław NHL.


Najlepsze momenty w karierze Pata LaFontaine'a.

Phil Housley to kolejny Amerykanin na tej liście. W swoim dorobku posiada Trofeum Lestera Patricka, a w 1998 roku w finale ligi uczestniczył jako zawodnik Washington Capitals , ale występu tego „Stołeczni” nie wspominają dobrze, bowiem przegrali z Detroit Red Wings 0:4. Housley był także zawodnikiem Buffalo Sabres, Winnipeg Jets, St.Louis Blues, Calgary Flames, New Jersey Devils, Chicago Blackhawks i Toronto Maple Leafs, W 2012 wpisano go do Galerii Sław IIHF, a cztery lata później do Galerii Sław NHL.


W czasie niedawnych MŚ elity w Danii odbyła się coroczna uroczystość przyjmowania nowych członków do Galerii Sław IIHF. Jednym z nich był Daniel Alfredsson, zdobywca Trofeum Kinga Clancy’ego, Nagrody im.Marka Messiera i Trofeum Caldera, a także mistrz olimpijski z 2006 roku. Szwed z kanadyjskim paszportem prawie całą karierę w NHL spędził w zespole Ottawa Senators, z którym w 2006 w finale ligi przegrał z Anaheim Ducks 1:4. Koniec przygody z najlepszą ligą świata Alfredssona nastąpił w zespole Detroit Red Wings.


W składzie Chicago Blackhawks z 1992 roku znajdował się Jeremy Roenick. Jego zespół przegrał wtedy w pojedynkach o Puchar Stanleya 0:4 z Pittsburgh Penguins. Amerykanin występował również w Phoenix Coyotes, Philadelphia Flyers, Los Angeles Kings i San Jose Sharks. Rodzima federacja w uznaniu zasług tego zawodnika wpisała go w 2011 roku do swojej Galerii Sław.


Najważniejszego hokejowego trofeum nie zdobył również w swojej karierze Eric Lindros, mistrz olimpijski z 2002 roku. W 1997 doprowadził zespół Philadelphia Flyers do finału ligi, ale tam bezdyskusyjne zwycięstwo 4:0 odniosła drużyna Detroit Red Wings. Na koniec kariery Lindros zahaczył się jeszcze w New York Rangers, Toronto Maple Leafs i Dallas Stars. Kanadyjczyk od ubiegłego roku jest członkiem Galerii Sław NHL.


Znalezione obrazy dla zapytania eric lindros

Ericowi Lindrosowi udało się zdobyć złoty medal olimpijski, ale Puchar Stanleya został niedoścignionym marzeniem.


Bez Pucharu Stanleya jak na razie pozostają wciąż dwaj wielcy hokeiści, którzy stan ten mogą odwrócić, gdyż cały czas pozostają aktywnymi zawodnikami. Mowa o Henriku Lundqviście i Joe Thorntonie. Pierwszy z nich to zdobywca Trofeum Veziny , czyli nagrody dla najlepszego bramkarza sezonu zasadniczego. Szwed w 2006 został mistrzem olimpijskim, a 8 lat później stanął przed szansą zdobycia Pucharu Stanleya, ale trofeum to padło łupem Los Angeles Kings, którzy 4:1 pokonali jedyny w karierze Skandynawa klub, w którym występował w NHL, czyli New York Rangers.


Znalezione obrazy dla zapytania henrik lundqvist

Bramkarska legenda New York Rangers, Henrik Lundqvist. Być może pewnego dnia również i on dostąpi zaszczytu zdobycia Pucharu Stanleya.


Posiadający paszporty obu największych państw Ameryki Północnej, Thornton dwa lata temu z ekipą San Jose Sharks musiał uznać wyższość Pittsburgh Penguins (2-4). Zawodnik od kilku sezonów reprezentujący barwy „Rekinów” swoją karierę w NHL zaczynał w ekipie Boston Bruins. W swoim dorobku ma Trofeum Arta Rossa i Trofeum Harta oraz złoty medal olimpijski zdobyty z Kanadą w 2010 roku.


Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy, choć nigdy nie zdobyli Pucharu Stanleya to stanęli przed szansą wywalczenia tego trofeum, docierając do decydującej rozgrywki. Nigdy nawet tego etapu nie zaliczyły kolejne wielkie nazwiska światowego hokeja.


Przedstawicielem Kanadyjczyków jest będący od 1993 roku członkiem Galerii Sław NHL Marcel Dionne, dwukrotny triumfator Trofeum Lady Byng i Nagrody Teda Lindsaya. Jeden raz wywalczył Trofeum Arta Rossa, a w swojej karierze w NHL był zawodnikiem Detroit Red Wings, Los Angeles Kings i New York Rangers.


Kolejnym „Klonowym Liściem” jest Mike Gartner, członek Galerii Sław NHL od 2002 roku, który występował w Washington Capitals, Minnesota North Stars, New York Rangers i Phoenix Coyotes, W podobnej sytuacji znalazł się jego rodak Pierre Turgeon, zdobywca Trofeum Lady Byng, grający dla Buffalo Sabres, New York Islanders, Montréal Canadiens, St.Louis Blues, Dallas Stars i Colorado Avalanche oraz Darryl Sittler, członek Galerii Sław NHL od 1990, którego można było oglądać w barwach Toronto Maple Leafs i Philadelphia Flyers, a ostatni sezon swojej kariery spędził w Detroit Red Wings.


Fakt nie dotarcia do finału NHL nie stanął na drodze Szweda Börje Salminga, by został wybrany w 2008 roku do Drużyny Gwiazd Stulecia IIHF. Grający przez całą karierę w NHL tylko w zespole Toronto Maple Leafs Skandynaw od 1997 jest członkiem Galerii Sław NHL. Rok później wpisano go do Galerii Sław IIHF.


Znalezione obrazy dla zapytania borje salming

Wybitny defensorBörje Salming wybrany został do Drużyny Gwiazd Stulecia IIHF, ale nigdy nie dane mu było dojść nawet do finału ligi NHL.

Nigdy w finale NHL nie zagrał jego rodak Mats Sundin, trzykrotny mistrz świata i złoty medalista olimpijski z 2006 roku. Triumfator Nagrody im.Marka Messiera na taflach najlepszej ligi świata reprezentował barwy Québec Nordiques, Toronto Maple Leafs i Vancouver Canucks. Szwed w 2013 roku zasilił szeregi Galerii Sław NHL i IIHF.

Keith Tkachuk, będący od 2012 roku członkiem Galerii Sław Federacji Hokeja na Lodzie Stanów Zjednoczonych nie dał rady nigdy znaleźć się z Winnipeg Jets, Phoenix Coyotes, St.Louis Blues i Atlanta Thrashers w finale ligi. Tkachuk jest zdobywcą Trofeum Maurice’a Richarda.


Najlepsze momenty z kariery Matsa Sundina.


Powyższe grono zasila również Słowak z kanadyjskim paszportem Peter Stastny, który uznany został najlepszym pierwszoroczniakiem NHL, czyli zdobywcą Trofeum Caldera. Za oceanem grał dla Quebéc Nordiques, New Jersey Devils i St.Louis Blues. W 1999 roku został wpisany do Galerii Sław NHL, po czym po roku zasilił szeregi Galerii Sław IIHF.


Jak widać, wielu graczy pokroju Owieczkina nigdy nie dostąpiło zaszczytu wpisania swoich imion i nazwisk na najważniejsze hokejowe trofeum świata. Tym bardziej należy docenić to co udało się w końcu Rosjaninowi po 13 latach gry w NHL.


Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • Paskal79: Dronia?
  • botanick: Na ct sport gala, hokeista sezonu.
  • Beta: kto by nie pojechał to i tak bedzie Kalaber krytykowany
  • Paskal79: Tyczyński nie grał żadnego sparingu ze Słowacją i dania więc nie pojedzie....
  • Beta: bo jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził
  • Paskal79: Urbanowicz sie obronił,Macias?.i Komorski ktoś nie pojedzie....?
  • Paskal79: Ciekawe co wymyśli trener, głową po meczu go pewnie bardziej boli....
  • hanysTHU: Kaliber dziś opierd.oli butelkę.
  • narut: ciekawe kiedy ta konferencja i ten skład zostanie ogłoszony... dziś USA trochę słowaków na ziemię sprowadziło.. 6-2 dla USA.. a Laskowski coś bełkocze o tym że słaby skład przysyłają.. myślę że wątpię.. Kanada i owszem, jak na nich słaby.. ale nie USA..
  • Paskal79: Ale przed ogłoszeniem składu czy po sztrzeli ,, lufę ''
  • narut: Słowaków oczywiście
  • Paskal79: No właśnie Amerykanie przysłali najlepszy skład od wielu wielu lat!
  • Paskal79: Zawsze n2-3 to był młodych i z AHL-u a teraz odwrotnie większość z NHL
  • narut: od 2019, ale z drugiej nie tak mocny jak w 2019 r... na prawdę maja fajny skład.. 3 ostatnie to takie średnie lekko mówiąc, jeszcze z 2021 roku ale 22 i 23 to porażka była
  • Tellqvist: Amerykanie i Szwedzi na papierze najmocniejsi.
  • Tellqvist: Starzyński Smal raczej out.
  • szop: Kanadziory to maja charaktery :)
  • Tellqvist: Brakuje trochę w kadrze obytego zagranico jak Czerkawski Płachta czy Waldek.
  • Paskal79: Michalski pojedzie i kto Komorski czy Macis,a jeszcze Dronia też pojedzie czy nie jak sądzicie....?
  • Luque: Nasz obyty zawodnik to właśnie doznał poważnej kontuzji i ma słaby sezon...
  • Luque: Nie wyobrażam sobie żeby nie zabrać Krzysztofa Maciasia... byłby duży błąd...
  • uniaosw: Myślę że Komorski i Krężołek nie pojadą, Dronia pewnie pojedzie
  • Paskal79: Wałęga i Zygmunt Macias a i Zabolotny z zagranicy a reszta rodzima liga dobrze myślę...?
  • Paskal79: A widzisz Krężołek to masz rację rączej nie pojedzie...
  • narut: oczywiście... ale pojedzie uważam..
  • Luque: Będzie gdzieś konferencja live od kołcza Kalabera?
  • narut: Maciaś
  • narut: szukam czegoś, może na tvp sport w sieci
  • Paskal79: Nie na sieci skończyła się też transmisja
  • Paskal79: Niee Krężołek nie pojedzie dziś sztycha nie zrobił pierwszy do,, odpalenia '' i kto jeszcze za niego Michalski i jeszcze jedna niewiadoma.... Macis lub Komorski lub Wanacki czy Dronia....
  • Beta: macie artykuł
  • Beta: Krężołek jedzie
  • Stoleczny1982: Obstawiam Tak: POL vs LAT-1:3, SWE vs POL-8-0, POL vs FRA -3:2 (po dogr.), SVK vs POL-6:2, POL vs USA-1-10, GER vs POL-7:1, KAZ vs POL-3:4
  • Paskal79: Beta no zobaczymy jak to będzie:-)
  • narut: pięknie by było... pięknie... szkoda Tyczki i Damiana Kapicy.. chociaż któryś z nich mógłby pojechać za Krężołka czy nawet Filipa Komorskiego.. w każdym bądź razie wszystko mamy już jasne..
  • Paskal79: Stoleczny to się utrzymamy....:-/
  • Paskal79: :-)
  • Paskal79: Są już ogłoszone składy?
  • Luque: Zamiast Droni powinien być Kacper Maciaś, a zamiast Komory może Tyczka i byłbym kontent... No ale trener wybiera nie ja
  • Paskal79: Ok mam
  • hanysTHU: Polecioł z tymi staruchami
  • Paskal79: No 3 będzie na rezerwie przebiera się 22? CZY wszyscy?
  • Stoleczny1982: Paskal - mysle ze nam wystarczy an Francje i Kazachstan. Reszta meczow do dobra lekcja dla naszych
  • Stoleczny1982: *na
  • Paskal79: No tak wybrał teraz tylko walczyć....
  • Paskal79: Obyś mial rację....:-)
  • Arma: Z USA po zwycięstwo, dwie brameczki Urbana, klepa Dronii i hamerykańce upokorzone
  • Paskal79: To tak będzie....Arma:-)
  • Luque: Arma akurat dzisiaj Urban pokazał, że potrafi ale nie w przeciągu krótkiego czasu zapewne... gdzieś będzie musiał odpocząć
  • Paskal79: Skład chyba optymalny....
  • Luque: Liczę na niego z Łotwą, Francją czy Kazachstanem
  • Stoleczny1982: Nie mieszkam w Polsce, ale ciekawy czy ten rok dobrze wykorzystal PZHL na promocje tej druzyny i hokeja, ale jakos w to watpie.
  • Paskal79: No coś ty jaka promocja wPzHL amatorka
  • Luque: W sumie niby Niemcy tacy mocni... a może właśnie nie tacy żeby znimi nie powalczyć, bo z Francuzami mieli ciężko
  • Paskal79: Oni nawet nie byli przygotowani na kompet stroi,bo przecież Duńczycy zmielnili w tamtym roku barwy narodowe....:-)
  • Luque: Stołeczny Ty chyba w Ottawie mieszkasz czy coś..
  • Paskal79: Sparingi to sparingi to co my dostaliśmy od Słowaków którzy grali tylko 1 tercję 6:1 a Słowacy ode Usa 6:2 to nyin USA ile.....10 czy 12....?
  • Luque: Powiem Wam, że marzyłoby mi się żeby Niemcom czy Łotyszom w jakiś niewytłumaczalny sposób urwać punkty ;)
  • Paskal79: Choć to nie nie wykluczone.....
  • Paskal79: Kiedyś ograliśmy Niemców w Spodku,za czasów Chyba Czerniawskiego grupa B była? W Spodku
  • Arma: USA: Taktyka, zaangażowanie, nowinki techniczne
    Polska: Moc przyjaźni
  • Luque: Jakiś thriller z happy endem czy to z Francją czy Kazachami... No ale to moja kibicowska nadzieja ;)
  • narut: tak na prawdę to w żadnym meczu nie przećwiczylismy tego co dla nas najważniejsze czyli gry w obronie, solidnej gry w obronie, cały czas graliśmy otwarty hokej, nawet ze Słowacją, USA to potraktuje nas treningowo..i to bardzo.. na spokojnie, na luzaku aby kontuzji się nie nabawić z takim przeciwnikiem..
  • Luque: Z USA liczymy tylko na to żeby Nas zlekceważyli i poszli na panienki... takie fakty
  • Stoleczny1982: Luque - blisko Waszyngtonu
  • narut: Paskal79 - tak ostatnio w Spodku, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu..
  • Paskal79: Lugue właśnie wcześniej Amerykanom to się właśnie zdarzyło że szli na miasto i nawet się z tym nie kryli,teraz pewnie nie bo więcej zawodowców, chociaż zobaczą Polska gdzie to jest i kto to wogole, może wyskoczą o Kalaber lis puści Urbiego by się dosiadł i ich tak opije że wsiądą do autobusu na.Oswiecim....:-)
  • Paskal79: O Borusia 1:0 z innej paki
  • 6908TB: i bardzo dobrze
  • 6908TB: pieniądze nie grają
  • Paskal79: No dokładnie...
  • hubal: Hungary -Canada 0-4
    w hokeja
  • PanFan1: Tak sobie zajrzałem na dzisiejszy skład USAkòw przeciwko Słowakom (6:2 USA) i powiem tyle, chcieli nasi zagrać przeciwko NHLowcom no to będzie im dane ;)
  • narut: my tutaj Tyczyński, Kapica tymczasem ani jeden ani drugi nie był brany pod uwagę .. Krężołek - Chmielecki i Komorski - Starzyński to były te ostatnie niewiadome.. chodziło o bramkostrzelność.. o to kto da większą szansę na jej zdobycie.. tak mówi Kalaber..
  • emeryt: kadra i kadra...a może coś o Unii? Zachowajmy balans kochani
  • Alex2023: Unia ... która Unia ? O co chodzi - teraz balans Ci się zgadza emeryt ? 😁
  • Młodziutki: Ale że Urbanowicz lepszy od Chmielewskiego
  • PanFan1: No na dziś dzień lepszy
  • PanFan1: Eme ileż można o MP z którego nima kogo do Repry powołać ? 😉
  • jastrzebie: Żeby każdy zostawiał serca na lodzie co dziadek Urbanowicz.
  • Passtor: No niestety gorzki smak tego MP a mianowicie tylko 1(jeden) powołany do repry😳
  • uniaosw: A jednak pomidorowa.. Poczekajmy na oficjalne info
  • botanick: Piątka taka,Ciura,Wanacki, Urbanowicz,Strzyżowski i Galant..I zadyma z USA czy że Szwedami hmm?
  • botanick: Tu widzę szansę.
  • KubaKSU: Dziwna sytuacja z tym Zupą.
  • jack_daniels: Oficjalnie Joona M w Tychach...
  • emeryt: gdyby Zupa miał wrócić to ktoś musiałby odejść...baba z targu zaczyna sypać
  • emeryt: impasu nie widać końca
  • Jamer: emeryt: odsunąć tą osobę będzie bardzo ciężko... szukają rozwiązania ale nie bedzie nic na siłę.. . na dniach ma być ogłoszone... Szkoda ze aspekty sportowe nie są najważniejsze...
  • Jamer: Kamil jeszcze myśli... ma trzy propozycje kontraktu ( w tym Nasza ) zobaczymy co wybierze...
  • KubaKSU: Tychy i Kato?
  • Arma: Tyle plotek, tajemnic zamiast powiedzieć wprost to co wie albo domyśla się pół miasta. Wstyd panowie
  • Jamer: W kuluarach mocne nazwiska do wzmocnienia składu... nie bedzie dużo ale jakościowo...
  • Jamer: KubaKSU: Tychy - tak, czy Kato? Nie wiem.
  • Oświęcimianin_23: R.K., kończ Waść, wstydu oszczędź...
  • Arma: Przynajmniej już wiadomo oficjalnie że jak zostanie Zupa to dwójka się z miejsca zwalnia
  • Jamer: Panowie tutaj nie problem jest z R.K...
  • Oświęcimianin_23: Nie!?
  • uniaosw: Ale że P.K..
  • hokej_fan: Skąd jest pan Szwaja, który ukarał Dziubińskiego? Oczywiście z Katowic. Przypadek? Nie sądzę.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe