3
7

KHL: Wolski punktuje w drugim kolejnym meczu (WIDEO)

Wszystko co najważniejsze we wczorajszych grach KHL działo się w stolicy Rosji i jej okolicach. W miejscowości Bałaszycha Wojtek Wolski rozgrywał kolejny mecz w barwach Kunluna i zdobył swój następny punkt, a w samym sercu stołecznego miasta odbyły się dwa derbowe pojedynki.

Awangard był rywalem „Czerwonych Smoków” z Pekinu. Spotkanie odbyło się w Jurij Ljapkin Arena w mieście Bałaszycha, które stało się w tym sezonie domem dla hokeistów z Omska. W drużynie gospodarzy klasą dla siebie był 20-letni Artiom Manukjan. Młody napastnik zaliczył 4 asysty w tym spotkaniu. Awangard nie miał problemów z pokonaniem rywali. Po dwóch tercjach prowadził już 3:0, po czym w 3. partii podwyższył po golu Ilji Michiejewa, który wykorzystał niezdecydowanie rywali w tercji neutralnej. Zabrał im krążek, udając się z nim w samotny rajd zakończony trafieniem. Zanim gospodarze za sprawą Maksima Czudinowa zdobyli piątą bramkę, honorowe trafienie stało się udziałem przybyszy z Pekinu.

05.11.2018. «Авангард» - «Куньлунь Ред Стар» 5:1

Wojtek Wolski (z lewej) w walce o krążek z Kiriłem Siemionowem (fot. hawk.ru).

Wolski rozpoczął atak z udziałem Johana Sundströma i Taylora Becka, który umieścił „gumę” w siatce Igora Bobkowa jako jedyny z Kunluna. Rosjanin obronił 95% strzałów rywali, w tym dwa uderzenia Polaka, przebywającego na lodzie prawie 19 i pół minuty. Wolskiemu udało się zablokować jedną próbę gospodarzy, a w rankingu +/- skończył z wynikiem zerowym, bowiem z jednej strony asystował przy golu, ale z drugiej był obecny na lodzie przy trafieniu otwierającym rezultat meczu.

Mecz na szczycie Konferencji Zachodniej odbył się w stolicy Rosji. Było to nie tylko spotkanie dwóch czołowych ekip tej grupy rozgrywkowej, ale także wojskowe derby. Centralny Klub Sportowy Armii z Moskwy podejmował Klub Sportowy Armii z Sankt Petersburga. Gościom w odniesieniu zwycięstwa nie pomógł nawet powrót kontuzjowanego Pawła Daciuka. W obecności blisko 11 tysięcy ludzi CSKA wygrał 3:1, choć po 5 minutach przegrywał po golu Dinara Chafizullina. Jak się później okazało 29-latek jako jedyny pokonał tego dnia Larsa Johanssona. Szwed obronił blisko 96% strzałów rywali. Jeszcze przed przerwą wyrównanie dał Siergiej Kalinin, po czym w 2. tercji wynik końcowy ustalili swoimi strzałami Konstantin Okułow oraz Jannik Hansen, który miał już na koncie asystę.

Kilka ulic dalej odbywał się inny derbowy pojedynek. Tym razem chodziło o bój dwóch moskiewskich drużyn, z których lepszy okazał się Spartak. W Megasport Arenie zasiadło ponad 9 tysięcy kibiców. Zgromadzeni obejrzeli 6. kolejne zwycięstwo „Spartakowców” nad lokalnym rywalem. Autorami trafień dla triumfatorów byli Robin Hanzl oraz Kaspars Daugavins. Jako jedyny Júliusa Hudáčka pokonał na kwadrans przed końcem meczu Igor Makarow. Była to jego premierowa bramka w tym sezonie. Słowacki golkiper zatrzymał 41 uderzeń rywali, co oznacza, że jego skuteczność wyniosła 97,6%.

102 minuty kar nałożyli sędziowie na ekipy Nieftiechimika i Saławatu. Hokeiści z Ufy kontrolowali przebieg meczu, nie dając ani razu gospodarzom wyjść na prowadzenie. Rezultat otworzył Anton Burdasow już po 65 sekundach gry. Reszta goli wpadła dopiero w 3. tercji. Po bramce Ildara Sziksatdarowa zrobiło się 1:1, ale dwa trafienie w odstępie minuty przywróciły obowiązujacy w tym dniu bieg zdarzeń. Przy obu akcjach kluczowe podania zaliczył Linus Omark. Zdobywcami goli zostali: Pawieł Koledow oraz Joonas Kemppainen. Gospodarze zdobyli jeszcze trafienie kontaktowe za sprawą Dmitrija Ogurcowa, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie.

Witiaź w czasie 11 sezonów gry w KHL pokonał „Lokomotywę” z Jarosławia jedynie 4 razy. Wczoraj przyszła pora na piąty triumf. Po trzech remisach w tym spotkaniu Aleksandr Nikulin trafił w 46. minucie na 4:3. Po kwadransie gry po raz pierwszy od ponad 3 lat gola w KHL zdobył napastnik ekipy z Podolska Aleksandr Szewczenko, który większość czasu spędza na lodowiskach ligi WHL.

W 33. minucie meczu w Niżnym Nowogrodzie miejscowe Torpedo prowadziło już 3:1 z Ak Barsem. Ambitni przybysze z Kazania najpierw za sprawą Andrieja Markowa złapali kontakt z gospodarzami, a następnie po golu Aleksandra Burmistrowa doprowadzili do remisu. Gospodarze nie mogli otrząsnąć się ze zdziwienia za co słono zapłacili, bowiem już po 51 sekundach dodatkowego czasu gry sprawa była rozstrzygnięta na korzyść „Śnieżnych Panter”. Autorem zwycięskiego gola został Artiom Lukojanow.

Barys Astana prezentuje ostatnimi czasy bardzo dobrą formę, którą potwierdził w meczu wyjazdowym ze Slovanem. W Bratysławie wygrał 2:1 po golach Nikity Michajlisa i Dmitrija Grentsa, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Zanim jednak goście dwukrotnie zapakowali „gumę” do siatki Słowaków, ci objęli prowadzenie, a autorem gola został Rudolf Červený. On jako jedyny pokonał tego dnia bramkarza Barysu Dominika Hrachovinę, który zatrzymał 95,7% strzałów rywali.