Hokej.net Logo
MAJ
7

KHL: Transferowy wir wciąż trwa (WIDEO)

KHL: Transferowy wir wciąż trwa (WIDEO)

Miesiąc temu zaprezentowaliśmy pierwszą porcję pełnego zestawienia transferów w KHL. Przez ten czas wiele się wydarzyło w poszczególnych ekipach, a zatem warto zajrzeć do ich składów i zapoznać się z wszelkimi zmianami.

Mistrzowie KHL, Ak Bars Kazań pozyskali z zespołu występującego w AHL, Wilkes-Barre/Scranton Penguins 25-letniego defensora Andrieja Pedana. Rosjanin, urodził się w litewskim Kownie i jako nastolatek wyjechał za ocean szlifować swoje umiejętności hokejowe. W 2011 roku w drafcie z numerem 63 wybrali go „Wyspiarze” z Nowego Jorku, ale w NHL zagrał tylko 13 spotkań w Vancouver Canucks i nie zdobył żadnego punktu. Grał na zapleczu najlepszej ligi świata w AHL. W 2011 wywalczył z reprezentacją do lat 18 brązowy medal MŚ.


Ofensywa transferowa ruszyła w Barysie Astana. Na pierwszy plan wysuwa się powrót po rocznym rozbracie z hokejem 36-letniego Amerykanina z kazachskim paszportem Brandona Bochenskiego. Od 2010 napastnik wierny jest barwom „Śnieżnych Panter”. W swoim CV posiada ponad 150 gier w NHL. Z Omska przyszedł szwedzki napastnik André Pettersson, świetnie znający specyfikę KHL. 27-latek potrafił zdobyć po czterdzieści kilka punktów lub być blisko tego pułapu, ale od dwóch sezonów nie może przeskoczyć bariery 30 „oczek”. Będzie próbował przełamać się w Astanie. Do składu Winnipeg Jets nie przebił się Patrice Cormier i podjął decyzję o spróbowaniu sił po drugiej stronie oceanu. Padło na daleki Kazachstan. 28-latek był w ostatniej kampanii ligowej kapitanem Manitoba Moose w AHL i rozegrał swój najlepszy sezon w seniorskim hokeju. Zdobył 43 punkty. Rekordowo wyglądały również jego gole i asysty (22G + 21A) oraz ranking +/- (+25). Pobił również swoje najlepsze osiągnięcie w ilości karnych minut, których w 69 meczach uzbierał 126. Curtis Valk to kolejny rekordzista z ubiegłej kampanii AHL. W Springfield Thunderbirds wystąpił 73 razy i zdobył 62 punkty. Strzelił najwięcej jak do tej pory goli (20) i zaliczył najwięcej asyst (42).


Znalezione obrazy dla zapytania curtis valk

Curtis Valk zadebiutuje na europejskich taflach po rozegraniu najlepszego sezonu w seniorskim hokeju.


W Awtomobiliście Jekaterynburg zdecydował się zakończyć karierę 35-letni Kanadyjczyk Pierre-Alexandre Parrenteau. W Europie zdążył rozegrać tylko jeden sezon, ale za oceanem miał całkiem bogatą karierę, w której reprezentował barwy Chicago Blackhawks, nowojorskich Rangers i Islanders, Colorado Avalanche, Montreal Canadiens, Toronto Maple Leafs, New Jersey Devils oraz Nashville Predators. Rozegrał łącznie 491 meczów sezonów zasadniczych w NHL, w czasie których zdobył 296 punktów (114G + 182A).


Nie udała się Antonowi Slepyszewowi przygoda w NHL. Po 3 latach gry w Edmonton Oilers wrócił do rodzimej ligi i zasilił szeregi CSKA Moskwa. W najlepszym sezonie (2017/18) zdobył dla „Nafciarzy” raptem 6 goli i 6 asyst. Wraz z nim wraca Siergiej Tołczinskij, który przez 5 lat pobytu za oceanem zdołał raptem 4 razy wystąpić w Carolina Hurricanes i zaliczyć dwie asysty. W drugim kierunku udał się natomiast Walerij Niczuszkin, który z powrotem znalazł się w szeregach Dallas Stars. Spędził tam trzy sezony, po czym dwie kampanie ligowe grał w CSKA, a teraz znów zasili szeregi „Gwiazd” z Nevady.


Najlepsze momenty Antona Slepyszewa w dotychczasowej karierze w KHL.


Innym zawodnikiem, który wybrał kontynuację kariery w NHL jest Dennis Everberg. Szwedzki skrzydłowy wybrał Winnipeg Jets, do których przenosi się z Nieftiechimika Niżniekamsk, gdzie spędził drugą część ostatniego sezonu, rozpoczętego w Awangardzie Omsk. Dla 26-latka bieżący rok jest bardzo udany. Najpierw po raz pierwszy w życiu wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, a następnie w maju drugi raz z rzędu zdobył tytuł mistrza świata z reprezentacją „Trzech Koron”. Teraz czeka go kolejne wyzwanie, choć nie będzie to dla niego debiut na lodowiskach NHL, na których występował już w latach 2014-2016 w barwach Colorado Avalanche.


Debiutancki gol Dennisa Everberga w KHL w meczu z Dinamo Ryga.



Zdobywcą Pucharu Stanleya z 2016 roku wzmocnił się zespół Dynama Mińsk. Do zespołu dołączył Beau Bennett. 26-letni skrzydłowy w mistrzowskiej kampanii Pittsburgh Penguins rozegrał 33 mecze w sezonie zasadniczym i zdobył wtedy 12 punktów (6G + 6A), w play-offach pokazał się tylko raz i nie zdobył żadnego „oczka”. Łącznie ma za sobą 200 spotkań fazy regularnej w NHL. Białorusini stawiają na graczy z doświadczeniem w najlepszej lidze świata. Kolejnym graczem tego pokroju jest Patrick Wiercioch, którego rodzice wyemigrowali z Polski dwa lata przed jego narodzinami. 27-latek ma na koncie ponad 260 gier w NHL i tytuł mistrza świata wywalczony z Kanadą w 2015 roku. Z zespołem pożegnało się pierwszych czterech hokeistów w tym oknie transferowym, a w tym trzeci najskuteczniejszy gracz Dynama w ubiegłym sezonie Justin Fontaine, który wzmocnił chiński Kunlun Red Star. Po 5 latach do ligi białoruskiej wrócił uczestnik ostatnich MŚ elity Siarhiej Drozd, który dalej stacjonować będzie w Mińsku, ale grać będzie w barwach Junosti. Inny z kadrowiczów, Uładzimir Dzianisau przeniósł się do fińskiej SaiPy Lappeenranta.


Wielkie powroty do ojczyzny zaliczają hokeiści z Łotwy, w tym reprezentanci kraju Andris Dzerins i Kristers Gudlevskis. Pierwszy z nich pojawił się w klubie po dwóch latach gry w Mountfield Hradec Králové, a bramkarz Gudlevskis próbował szczęścia w NHL, ale skończyło się raptem na 3 meczach w Tampa Bay Lightning w ciągu 4 lat. Uczestnik ostatnich MŚ w Danii Nikita Jevpalovs po sezonie gry w Dinamie wraca na północnoamerykańskie tafle, czekając cierpliwie na swój debiut w najlepszej lidze świata, natomiast Danny Kristo z USA zdecydował spędzić swój drugi rok w Europie w barwach szwedzkiego Brynäs IF Gävle. Do drużyny Dinama dołączył gracz noszący jedno z największych nazwisk w historii hokeja. Zawodnik nazywa się Trietjak i jest bramkarzem. Oczywiście ani czas się nie cofnął, ani też legendarny Władisław Trietjak nie postanowił wznowić kariery. Nowy golkiper w składzie ryżan to nie kto inny jak wnuk, bodajże najsłynniejszego bramkarza w dziejach hokeja, Maksim Trietjak. 21-latek jak na razie niewiele ma do zaoferowania oprócz wspaniałego nazwiska, choć trzeba mu oddać, że dwa lata został wicemistrzem świata do lat 20, a będąc bardziej precyzyjnym po prostu był w kadrze Rosjan, ale na tafli się nie pojawił.


Znalezione obrazy dla zapytania maxim tretiak

Maksim Trietjak pierwszy kontrakt w swojej karierze podpisał z poprzednim klubem, czyli CSKA Moskwa.

Na zdjęciu w środku w towarzystwie Siergieja Fiodorowa (z lewej) i dziadka, Władisława Trietjaka.


Z Rygi wyniósł się podstawowy bramkarz zespołu Janis Kalnins, który wzmocnił ligowego rywala, Jokerit Helsinki gdzie będzie rywalizował o miejsce między słupkami z Ryanem Zapolskim. „Dżokerów” zasilił także posiadający na koncie ponad pół tysiąca gier w AHL kanadyjski defensor Alex Grant, który świetnie sobie radzi również w ataku. W ostatnich 7 latach tylko raz nie osiągnął pułapu 30 punktów w sezonie, a w rozgrywkach 2015/16 i 2016/17 przekraczał nawet granicę 40 „oczek”, osiągając dwie kampanie wstecz rekordowy dla siebie wynik 49 punktów.


W omawianym okresie z kadry bratysławskiego Slovana ubył Kanadyjczyk Simon Després, trzeci najskuteczniejszy defensor tego klubu. 26-latek powraca na tafle NHL, gdzie będzie reprezentował barwy Montreal Canadiens, a w siódmym spotkaniu po powrocie zaliczy jubileusz dwusetnego meczu w sezonach zasadniczych. W Bratysławie pojawiły się też nowe twarze. Jedną z nich jest reprezentujący Słowację na ostatnich MŚ elity Adam Jánošik, który od trzech sezonów występował w sąsiedniej Tipsport Lidze w Czechach, podobnie jak 23-letni Lukáš Klok. Slovan ewidentnie postawił na wzmocnienie defensywy, bowiem oprócz dwóch wyżej wymienionych hokeistów do klubu dołączył również doświadczony Amerykanin Nicholas Schaus, który w minionej edycji ligowej przeszedł drogę odwrotną do tej będącej udziałem Wojtka Wolskiego. 32-latek z Buffalo zaczynał w Magnitogorsku, a dokończył rozgrywki w Kunlun Red Star.


Znalezione obrazy dla zapytania Adam Jánošik

Adam Jánošik reprezentował Słowację na ostatnich MŚ w Danii, a teraz rozpocznie swoją karierę w KHL

w ekipie Slovanu Bratysława.


Skoro już mowa o Wolskim to w Mietałłurgu pożegnano się z ikoną klubu Czechem Janem Kovářem, który postanowił spróbować szczęścia w NHL i podpisał jednoroczny kontrakt z New York Islanders. Środkowy ataku spędził w „Magnitce” ostatnich 5 lat i dwukrotnie poprowadził w tym czasie zespół do zdobycia Pucharu Gagarina. Ból rozstania mają osłodzić nabytki w postaci Fina Iiro Pakarinena, Wiktora Antipina, Nikołaja Kulomina i Dmitrija Zajcewa. Wicemistrz świata z 2014 roku, Pakarinen nie zawojował lodowisk NHL i po 4 latach tułaczki pomiędzy najlepszą ligą globu a jej bezpośrednim zapleczem przyjeżdża do jednego z czołowych klubów Europy. W przypadku Antipina to wielki powrót do zespołu, który świetnie zna, po rocznym pobycie w Buffalo Sabres, gdzie zdołał zaliczyć jedynie 10 asyst. Rosyjski obrońca ma na koncie dwa Puchary Gagarina, a także srebro i dwa brązy MŚ. Kulomin też powraca do Magnitogorska, ale jego nie było znacznie dłużej. Ostatnią dekadę spędził w NHL, rozgrywając w tym czasie prawie 670 spotkań sezonów zasadniczych ze średnią punktową powyżej 0,4 „oczka” na mecz. Rosyjski skrzydłowy to dwukrotny mistrz świata, dwa razy zdobył też tytuł wicemistrzowski i raz zakończył zmagania w czempionacie globu z brązowym krążkiem.


Najlepsze momenty Wiktora Antipina w Mietałłurgu Magnitogorsk.


Reprezentant Francji Yohann Auvitu w obecnym oknie transferowym najpierw podpisał kontrakt z Edmonton Oilers, a teraz został przez swój nowy klub odesłany do KHL do drużyny HK Soczi, by w niej dalej szlifować swoje umiejętności i być monitorowanym przez „Nafciarzy”. Z wyrzuconej z ligi KHL drużyny Łady Togliatti przeprowadził się do nadmorskiego kurortu doświadczony skrzydłowy Stanisław Boczarow, który walczyć będzie pewnie o miejsce w jednej z dwóch ostatnich formacji ataku. Obronę klubu wzmocni 21-letni moskwianin Siergiej Zborowski, powracający z Ameryki Północnej, gdzie spędził 4 ostatnie sezony, grając przez trzy lata w ligach juniorskich, a ostatnio w ECHL z 10 występami w AHL. W ubiegłym roku zdobył z Rosją brązowy medal MŚ juniorów.


Jarosławskie „Lokomotywy” wzmocniły siłę rażenia 31-letni Kanadyjczykiem Davidem Desharnaisem, który przyszedł do nich prosto z New York Rangers, gdzie rozegrał 71 spotkań ubiegłego sezonu, zdobywając przy tym 28 punktów. W przeszłości grając w Montreal Canadiens potrafił nawet dostarczać swojemu zespołowi w okolicach pół setki „oczek”. Tak było w sezonach 2013/14 (52) i 2014/15 (48), a najlepsza była dla niego kampania 2011/12, w której zgarnął aż 60 punktów. Na swoim koncie posiada ponad 520 meczów sezonów zasadniczych i 51 spotkań w play-offach NHL.


David Desharnais to specjalista od rzutów karnych.


Szerokim echem odbił się powrót jednej z gwiazd światowego hokeja do NHL. Po 5 latach pobytu w Sankt Petersburgu na tafle o mniejszych rozmiarach wraca Ilja Kowalczuk, który został zawodnikiem Los Angeles Kings. W czasie pobytu w Rosji napastnik dwukrotnie poprowadził zespół SKA do zdobycia Pucharu Gagarina. Teraz przyjdzie mu mierzyć się z najwyższym światowym poziomem rozgrywek, na którym rywalizował już przez 11 sezonów, zdobywając w 2004 roku Trofeum Maurice’a „Rocket” Richarda, które wręczane jest królowi strzelców fazy zasadniczej. Kowalczuk w bieżącym roku zdobył wraz z reprezentacją Olimpijskich Sportowców z Rosji (pod taką nazwą występowała „Sborna” w Pjongczang w związku z aferą dopingową w rosyjskim sporcie) złoty medal olimpijski, a w przeszłości dwukrotnie był mistrzem świata. Rozgrywki 2017/18 zakończył z tytułem najskuteczniejszego zawodnika KHL, a zarazem wicelidera klasyfikacji strzeleckiej oraz rankingu meczowej średniej punktowej. Na jego miejsce – o ile w ogóle można tak powiedzieć – przychodzi po niezbyt udanej eskapadzie za ocean 24-letni Naił Jakupow. Rosyjski skrzydłowy najlepiej prezentował się w czasie pierwszych czterech lat gry w NHL, kiedy był zawodnikiem „Nafciarzy” z Edmonton. Dwukrotnie wtedy przekraczał barierę 30 punktów w sezonie i dwukrotnie miał ich na koncie ponad 20. Następne dwie edycje ligowe, w kolejności w St.Louis Blues i Colorado Avalanche były już tylko wspomnieniem tamtych czasów. Zatem być może klimat rosyjskiej ligi i nieco inna specyfika rozgrywek pozwolą mu pokazać pełnię swoich możliwości.


Witiaź Podolsk poniósł dosyć znaczącą stratę w ataku, bowiem do mistrza Szwecji Växjö Lakers odszedł Czech Roman Horák, tegoroczny uczestnik Igrzysk Olimpijskich i MŚ. 27-latek był czwartym zawodnikiem klubu z Podolska w rankingach skuteczności, strzeleckim i asyst. Na jego miejsce po rocznym pobycie w AHL do Witiazia wrócił Fin Miro Aaltonen, który odchodząc z Rosji był trzecim najskuteczniejszym graczem zespołu i zaliczył 44 punkty, a w Toronto Marlies w ostatnim sezonie uzbierał tylko jedno „oczko” mniej. Bardzo ciekawym wzmocnieniem formacji ataku jest również Słowak Marek Hrivik od 3 lat zaliczający epizodyczne występy na taflach NHL, ale już na zapleczu tej ligi, AHL notujący bardzo interesujące wyniki. W sezonach 2015/16 i 206/17 miał zawsze na swoim koncie co najmniej 40 „oczek”, a po przenosinach do Stockton Heat odnotował ich 30. W Podolsku pojawiła się również para białoruskich defensorów. Mający rosyjskie pochodzenie Nikołaj Stasienko pełnił od dwóch sezonów funkcję kapitana Siewierstalu Czerepowiec, a Illa Szynkiewicz z Dynama Mińsk już kiedyś przez chwilę był zawodnikiem Witiazia. Zaliczył w jego barwach trzy spotkania w sezonie 2015/16, po czym wrócił do stolicy Białorusi.


Znalezione obrazy dla zapytania miro aaltonen

Miro Aaltonen rozegrał niezły sezon w AHL, teraz wraca do Witiazia Podolsk.


Kadra chińskiego Kunlun Red Star zyskała wzmocnienie w przednich formacjach w postaci Kanadyjczyka Alexandre'a Pickarda. 32-latek rozegra swój drugi sezon w KHL. W ostatniej edycji ligowej występował w Amurze Chabarowsk i krótko mówiąc, raczej nie zachwycił. Ogólnie będzie to jego siódmy rok na europejskich taflach. Wcześniej zdążył zaliczyć ponad 350 spotkań w AHL i 67 gier w NHL, w trakcie których wywalczył dwie asysty.


Poniżej przedstawiamy kompletny spis dotychczasowych transferów w KHL, który będzie uaktualniany w miarę rozwoju sytuacji.


Admirał Władywostok


Przyszli: Jurij Kozłowski, Aleksandr Ugolnikow (obaj Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk), Aleksandr Kuwajew (Spartak Moskwa), Władisław Bojko (Ak Bars Kazań), Artur Bołtanow, Nikita Sirotkin (wszyscy Rosja / obaj Mietałłurg Magnitogorsk), Anton Krasotkin (Łokomotiw Jarosław), Aleksandr Mierieskin (obaj Rosja / Siewierstal Czerepowiec), Aleksandr Strielcow, Wasilij Strielcow (obaj Rosja / obaj Łada Togliatti), Jegor Osielediec (HK Rostów nad Donem), Władisław Nasonow, Anton Sizow (Iżstal Iżewsk), Michaił Patrikiejew (Tsen Tou Jilin), Timur Taratunin (wszyscy Rosja / CSK VSS Samara).


Odeszli: Wiktor Aleksandrow, Martin St-Pierre (obaj Kazachstan), Shaone Morrisonn (Kanada), Renat Mamasziew, Iwan Fiszczenko, Maksim Kicyn, Wiktor Drugow, Pawieł Machanowski, Igor Bobkow (Awangard Omsk), Damir Żafiarow (Torpedo Niżny Nowogród), Samwel Mnatsjan (Sibir Nowosybirsk), Danił Kuraszow (wszyscy Rosja / Ak Bars Kazań), Siergiej Iljin, Nikołaj Głuchow (obaj Torpedo Ust-Kamieniogorsk), Iwan Głazkow, Maksim Kazakow, Artiom Ziemczonok (SKA St.Petersburg), Wadim Pierieskokow (wszyscy Rosja / Spartak Moskwa).


Awangard Omsk


Przyszli: Ville Pokka (Finlandia / Ottawa Senators), Igor Bobkow (Rosja / Admirał Władywostok), Kiriłł Pietrow (obaj Rosja / CSKA Moskwa), Karri Rämö (Finlandia / Jokerit Helsinki), Siergiej Szyrokow (SKA St.Petersburg), Denis Żernow (Łada Togliatti), Georgij Dubrowski (Saławat Jułajew Ufa), Nikita Piwcakin (wszyscy Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Georgij Romanow (Rosja / Awto Jekaterynburg).


Odeszli: Nikołaj Lemtiugow (Rosja), Jonas Ahnelöv (Szwecja), Teddy Purcell (Kanada), Chad Rau (USA), Dmitrij Kugryszew, Piotr Chochriakow (obaj Rosja / obaj Saławat Jułajew Ufa), Dominik Furch (Czechy / Siewierstal Czerepowiec), Ilja Chochłow (Dynamo Mińsk), Artur Lauta (Saławat Jułajew Ufa), Pawieł Warfołomiejew (wszyscy Rosja / przyszedł z Jugry Chanty-Mansyjsk i odszedł do Mietałłurga Magnitogorsk), André Pettersson (Szwecja / Barys Astana).


Jokerit Helsinki


Przyszli: Joona Monto (SaPKo), Aleksi Halme (TUTO Hockey), Roope Reini (TPS Turku U20), Sakari Manninen (Örebro HK), Eemeli Räsänen (wszyscy Finlandia / Kingston Frontenacs), Viktor Lööv (Szwecja / Iowa Wild), Alex Grant (Kanada / Iowa Wild), Janis Kalnins (Łotwa / Dinamo Ryga).


Odeszli: Eeli Tolvanen (Nashville Predators), Tommi Huhtala (obaj Finlandia / Adler Mannheim), Niclas Andersén (Szwecja / Brynäs IF), Olli Palola (Kunlun Red Star), Juho Rautanen (obaj Finlandia / Tappara Tampere), Matt Gilroy (USA / Rapperswil-Jona Lakers), Julius Rantaeskola (IPK Iisalmi), Karri Rämö (Awangard Omsk), Rasmus Riisanen (wszyscy Finlandia / Örebro HK)


Saławat Jułajew Ufa


Przyszli: Juha Metsola (Finlandia / Amur Chabarowsk), Pawieł Szen (Jugra Chanty-Mansyjsk), Władimir Żarkow (CSKA Moskwa), Dmitrij Kugryszew (Awangard Omsk), Siergiej Tereszczenko (Mietałłurg Magnitogorsk), Piotr Chochriakow (Awangard Omsk), Mark Rubinczik (Saskatoon Blades), Ilja Nazarewicz, Nikołaj Czebykin (obaj Dinamo St.Petersburg), Nikita Li (Spartak Moskwa), Wiaczesław Osnowin, Artiom Sergiejew (obaj CSKA Moskwa), Danił Baszkirow, Nikita Anochin (obaj Jugra Chanty-Mansyjsk), Aleksandr Kadejkin (Łokomotiw Jarosław), Artur Lauta (wszyscy Rosja / Awangard Omsk), Roman Schodcew (Rosja / Spartak Moskwa).


Odeszli: Jewgienij Korotkow, Michaił Junkow, Oskars Bartulis, Aleksandr Reniow, Dmitrij Sajustow (wszyscy Rosja), Ben Scrivens (Kanada), Pawieł Chomczenko (Spartak Moskwa), Aleksandr Łoginow (Sibir Nowosybirsk), Anton Slepyszew (CSKA Moskwa), Maksim Dzioszwili, (Dinamo St.Petersburg), Maksim Gonczarow (Spartak Moskwa), Maksim Askarow (Jugra Chanty-Mansyjsk), Ilja Zubow (Spartak Moskwa), Ranis Mirgalijew (wszyscy Rosja / Toros Nieftiekamsk), Filip Hronek (Czechy / Łokomotiw Jarosław), Georgij Dubrowski (Rosja / Awangard Omsk), Iwan Nalimow, Enwier Lisin (obaj Rosja / Sibir Nowosybirsk).


Spartak Moskwa


Przyszli: Rusłan Pedan (Rosja / HK Soczi), Robin Hanzl (Czechy / Nieftiechimik Niżniekamsk), Pawieł Chomczenko (wszyscy Rosja / Saławat Jułajew Ufa), Kaspars Daugavins (Łotwa / Torpedo Niżny Nowogród), Martin Karsums (Łotwa / Dinamo Moskwa), Július Hudáček (Słowacja / Siewierstal Czerepowiec), Artiom Aliajew (Łada Togliatti), Andriej Kutejkin (Dinamo Moskwa), Maksim Gonczarow (Saławat Jułajew Ufa), Daniła Ju.Jermakow, Bogdan Lwutin, Igor Szmiełow, Iwan Gubariew, Kiriłł Guriew (wszyscy Chimik Woskriesiensk U17), Roman Kobieliew (Awtomobilist Jekaterynburg), Aleksiej Griszin (Toros Nieftiekamsk), Ilja Zubow (Saławat Jułajew Ufa), Maksim Timofiejew (Olimpijec Bałaszycha U18), Nikita Filatow (wszyscy Rosja / Nieftiechimik Niżniekamsk), Nikita Filatow (Nieftiechimik Niżniekamsk), Wadim Pierieskokow (obaj Rosja / Admirał Władywostok).


Odeszli: Lukáš Radil (Czechy / San Jose Sharks), Aleksandr Dergaczow (SKA St.Petersburg), Igor Mirnow, Nikita Szacki, Jewgienij Orłow, Kiriłł Swijazow, Aleksiej Bondariew, Kiriłł Kolcow, Artiom Podszendiałow (HK Soczi), Nikita Li (wszyscy Rosja / Saławat Jułajew Ufa), Markus Svensson (Szwecja / Färjestad BK), Denis Siniagin (Rosja / Jużnyj Ural Orsk), Ryan Stoa (USA / Traktor Czelabińsk), Andriej Rewacki (Rosja / Awtomobilist Jekaterynburg), Ville Lajunen (Finlandia / Kunlun Red Star), Roman Schodcew (Saławat Jułajew Ufa), Aleksandr Kuwajew (Admirał Władywostok), Aleksandr Kuzniecow (wszyscy Rosja / Amur Chabarowsk).


Amur Chabarowsk


Przyszli: Tomáš Filippi (Czechy / Bílí Tygři Liberec), Libor Kašik (obaj Czechy / HC Zlin), Juha Metsola (Finlandia / Saławat Jułajew Ufa), Jegor Żurawljow (Jugra Chanty-Mansyjsk), Dmitrij Worobjow (Łada Togliatti), Artiom Żelezkow, Mark Janczewski, Ilja Bieriestiennikow (wszyscy Rosja / wszyscy Mietałłurg Magnitogorsk), Aleksandr Kuzniecow (Rosja / Spartak Moskwa).


Odeszli: Aleksiej Bywalcew, Oleg Li (obaj SKA St.Petersburg), Wiaczesław Litowczenko (Awtomobilist Jekaterynburg), Nikołaj Awierin (Łokomotiw Jarosław), Michaił Żeleznow (wszyscy Rosja / Łada Togliatti), Alexandre Pickard (Kanada / Kunlun Red Star).


Kunlun Red Star


Przyszli: Veli-Matti Savinainen (Jugra Chanty-Mansyjsk), Olli Palola (obaj Finlandia / Jokerit Helsinki), Blake Parlett (Kanada / Eisbären Berlin), Patrik Lundh (Szwecja / Djurgården IF), Tomáš Mertl (HC Pilzno), Ondřej Vitásek (obaj Czechy / Jugra Chanty-Mansyjsk), Tomáš Kundrátek (Czechy / Torpedo Niżny Nowogród), Ville Lajunen (Finlandia / Spartak Moskwa), Josh Nicholls (Kanada / Storhamar), Aleksandr Łazuszin (Rosja / Łada Togliatti), Justin Fontaine (Kanada / Dynamo Mińsk), Alexandre Pickard (Kanada / Amur Chabarowsk).


Odeszli: Jaakko Rissanen (Finlandia / KalPa Kuopio), Nikita Chłystow (Traktor Czelabińsk), Jarosław Alszewski (obaj Rosja / Nieftjanik Almietjewsk), Andrej Kascicyn (Białoruś / Dynamo Mińsk), Magnus Hellberg (Szwecja / SKA St.Petersburg), Nicholas Schaus (USA / Slovan Bratysława), Kiriłł Lebiediew (Rosja / Torpedo Ust-Kamieniogorsk).


Slovan Bratysława


Przyszli: Marek Čiliak (Kometa Brno), Mario Grman (obaj Słowacja / Piráti Chomutov) Jakub Štěpánek (HC Lozanna), Rudolf Červeny (obaj Czechy / Mountfield Hradec Králové), Adam Jánošik (Bílí Tygři Liberec), Milos Kelemen (obaj Słowacja / HKM Zwoleń), Lukáš Klok (Czechy / HC Vitkovice Ridera), Nicholas Schaus (USA / Kunlun Red Star).


Odeszli: Jakub Sedláček (Czechy / HC Zlin), Pavol Skalický (Słowacja / BK Mladá Boleslav), Colby Genoway (Kanada / Kölner Haie Kolonia), Zach Boychuk (Kanada / Siewierstal Czerepowiec), Lukáš Kašpar (Czechy / Kometa Brno), Martin Réway (Słowacja / Mountfield Hradec Králové), Simon Després (Kanada / Montreal Canadiens).


Traktor Czelabińsk


Przyszli: Nikita Chłystow (Rosja / Kunlun Red Star), Alexander Bergström (Szwecja / Sibir Nowosybirsk), Aleksandr Sudnicyn (Łokomotiw Jarosław), Anton Glinkin (obaj Rosja / Ak Bars Kazań), Ryan Stoa (USA / Spartak Moskwa), Jewgienij Łapienkow (Rosja / HK Soczi)


Odeszli: Konstantin Klimontow (Rosja), Pavel Francouz (Czechy / Colorado Avalanche), Iwan Wiszniewski (Rosja / Awtomobilist Jekaterynburg), Linus Videll (Szwecja / Dinamo Ryga), Aleksiej Kruczinin (Rosja / SKA St.Petersburg)


Siewierstal Czerepowiec


Przyszli: Władimir Malewicz (Arłan Koczketaw), Denis Kuliasz (obaj Rosja / Awtomobilist Jekaterynburg), Dominik Furch (Czechy / Awangard Omsk), Zach Boychuk (Kanada / Slovan Bratysława), Carter Ashton (Kanada / Łada Togliatti), Nikita Woronin (Jermak Angarsk), Nikołaj Biełow, Iwan Zacharczuk (wszyscy Rosja / Torpedo Niżny Nowogród).


Odeszli: Adam Masuhr (Szwecja / Mora IK), Aleksandr Jewsiejenkow (Rosja / Witiaź Podolsk), Július Hudáček (Słowacja / Spartak Moskwa), Jewgienij Mons, Pawieł Czernow (Witiaź Podolsk), Dmitrij Kagarlicki ( wszyscy Rosja / Dinamo Moskwa), Nikołaj Stasienko (Białoruś / Witiaź Podolsk), Igor Magonin (HC 07 Detva), Aleksandr Mierieskin (obaj Rosja / Admirał Władywostok).


Sibir Nowosybirsk


Przyszli: Jukka Peltola (Tappara Tampere) Julius Junttila (obaj Finlandia), Charles Bertrand (Francja / obaj Kärpät Oulu), Danny Taylor (Kanada / Ottawa Senators), Danił Romancew, Aleksandr Loktiew (obaj Mietałłurg Nowokuznieck), Aleksandr Łoginow (wszyscy Rosja / Saławat Jułajew Ufa), Cory Emmerton (Kanada / Ambri-Piotta), Samwel Mnatsjan (Rosja / Admirał Władywostok), Enwier Lisin (Rosja / Sibir Nowosybirsk).


Odeszli: Artiom Artiomow (Rosja / Dynamo Mińsk), Patrik Zackrisson (Szwecja / Dinamo Moskwa), Wiaczesław Osnowin, Kiriłł Worobjow, Andriej Jermakow (wszyscy CSKA Moskwa), Stiepan Sannikow (Łokomotiw Jarosław), Iwan Wierieszczagin (wszyscy Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Alexander Bergström (Szwecja / Traktor Czelabińsk), Alexander Salák (Czechy / Łokomotiw Jarosław), Simon Önerud (Szwecja / HV71 Jönköping)


Dinamo Moskwa


Przyszli: Patrik Zackrisson (Szwecja / Sibir Nowosybirsk), Miks Indrasis (Łotwa / Dinamo Ryga), Miiko Koivisto (Finlandia / Kärpät Oulu), Wadim Szypaczow (SKA St.Petersburg), Maksim Afinogienow (Witiaź Podolsk), Dmitrij Kagarlicki (Siewierstal Czerepowiec), Jewgienij Mozer (Torpedo Niżny Nowogród), Andriej Mironow (wszyscy Rosja / Colorado Avalanche)


Odeszli: Jakow Ryłow (Rosja), Martin Karsums (Łotwa / Spartak Moskwa), Nikita Komarow (Białoruś / Witiaź Podolsk), Andriej Kutejkin (Spartak Moskwa), Dmitrij Markowin, Michaił Warnakow (wszyscy Rosja / obaj Torpedo Niżny Nowogród)


Awtomobilist Jekaterynburg


Przyszli: Dan Sexton (USA / Nieftiechimik Niżniekamsk), Iwan Wiszniewski (Rosja / Traktor Czelabińsk), Stéphane Da Costa (Francja / Servette Genewa), Michaił Mamkin (HK Soczi), Wiaczesław Litowczenko (obaj Rosja / Amur Chabarowsk), Nigel Dawes (Kazachstan / Barys Astana), Georgij Biełousow (Łada Togliatti) Jurij Żurawljow (Jugra Chanty-Mansyjsk), Jegor Sorokin (Tolpar Ufa), Kiriłł Ablajew (Chimik Woskriesiensk), Konstantin Parchomienko (Mietałłurg Nowokuznieck), Andriej Rewacki (Spartak Moskwa), Aleksandr Borisenkow (HK Ałmaty), Dmitrij Capajew (wszyscy Rosja / Gorniak Uczały), Siemion Pierielajew, Jefim Gurkin (obaj Łada Togliatti), Denis Jerkin (wszyscy Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk).


Odeszli: Dmitrij Megalinski, Aleksiej Michnow (obaj Rosja), Dwight King (Kanada), Denis Kuliasz (Siewierstal Czerepowiec), Roman Kobieliew (Spartak Moskwa), Władisław Woropajew (wszyscy Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk), Michaił Drobyszewski, Pierre-Alexandre Parrenteau (Kanada / obaj koniec kariery).


Nieftiechimik Niżniekamsk


Przyszli: Mikael Ruohomaa (Kärpät Oulu), Juuso Puustinen, Joonas Nättinen (wszyscy Finlandia / obaj JYP Jyväskylä), Adam Polášek (Czechy / HK Soczi), Timur Fatkullin (Rosja / Ak Bars Kazań), Jewgienij Skaczkow (Rosja / Junost Mińsk).


Odeszli: Robin Hanzl (Czechy / Spartak Moskwa), Erik Gustafsson (Szwecja / Luleå HF), Dan Sexton (USA / Awtomobilist Jekaterynburg), Emil Galimow (Łokomotiw Jarosław), Ignat Ziemczenko (Mietałłurg Magnitogorsk), Nikita Filatow (Spartak Moskwa), Aleksandr Szikun (wszyscy Rosja / Sariarka Karaganda), Aleksandr Wołodin (Rosja), Dennis Everberg (Szwecja / Winnipeg Jets).


SKA St.Petersburg


Przyszli: Aleksandr Dergaczow (Spartak Moskwa), Aleksiej Bywalcew, Oleg Li (obaj Amur Chabarowsk), Iwan D. Morozow, Kiriłł Marczenko (obaj Jugra Chanty-Mansyjsk), Dmitrij Semykin (HK Soczi), Nikita Zorkin (Jugra Chanty-Mansyjsk), Jarosław Dyblenko (Binghamton Devils), Aleksandr Juksiejew (Sariarka Karaganda), Wasilij Tokranow (wszyscy Rosja / Ak Bars Kazań), Magnus Hellberg (Szwecja / Kunlun Red Star), Aleksiej Kruczinin (Rosja / Traktor Czelabińsk), Naił Jakupow (Colorado Avalanche), Artiom Ziemczonok (obaj Rosja / Admirał Władywostok).


Odeszli: Mikko Koskinen (Finlandia / Edmonton Oilers), Denis Aleksandrow (HK Soczi), Jewgienij Iwannikow (przyszedł z Łady Togliatti i odszedł do Jugry Chanty-Mansyjsk), Andriej Czurkin (wszyscy Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk), Patrick Thoresen (Norwegia / Storhamar), Wadim Szypaczow (Dinamo Moskwa), Jegor Jakowlew (New Jersey Devils), Siergiej Szyrokow (wszyscy Rosja / Awangard Omsk), Ilja Kowalczuk (Rosja / Los Angeles Kings).


HK Soczi


Przyszli: Artiom Podszendiałow (Rosja / Spartak Moskwa), Robert Rosén (Szwecja / Växjö Lakers), Denis Aleksandrow (Rosja / SKA St.Petersburg), Adam Huska (Słowacja / Łokomotiw Jarosław), Oleg Pogorisznyj (Jugra Chanty-Mansyjsk), Damir Musin, Dmitrij Archipow (obaj Ak Bars Kazań), Aleksandr Budkin (Mietałłurg Magnitogorsk), Kiriłł Bieljajew (wszyscy Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk), Aleksandr Połunin (Łokomotiw Jarosław), Damir Rachimulin, Stanisław Boczarow (obaj Łada Togliatti), Siergiej Zborowski (wszyscy Rosja / Greenville Swamp Rabbits), Yohann Auvitu (Francja / Edmonton Oilers).


Odeszli: Artiom Czmychow (CSKA Moskwa), Rusłan Pedan (obaj Rosja / Spartak Moskwa), Adam Polášek (Czechy / Nieftiechimik Niżniekamsk), Michaił Mamkin (Awtomobilist Jekaterynburg), Dmitrij Semykin (SKA St.Petersburg), Oleg Nazarow (wszyscy Rosja / HK Riazań), Casey Wellman (USA / Rapperswil-Jona Lakers), Pawieł Padakin (Rosja / Ak Bars Kazań), Jonathon Blum (USA / Torpedo Niżny Nowogród), Jewgienij Łapienkow (Rosja / Traktor Czelabińsk).


CSKA Moskwa


Przyszli: Artiom Czmychow (HK Soczi), Anton Slepyszew (obaj Rosja / Edmonton Oilers), Linden Vey (Kanada / ZSC Lions Zurych), Kiriłł Worobjow, Andriej Jermakow (obaj Sibir Nowosybirsk), Dmitrij Szulenin, Siergiej Żiłow (wszyscy Rosja / obaj Torpedo Niżny Nowogród), Victor Rask (Szwecja), Aapeli Räsänen (Finlandia / obaj Dinamo Ryga), Nikita Korosteliew (Rosja / Laval Rocket), Klas Dahlbeck (Szwecja / Carolina Hurricanes), Siergiej Tołczinskij (Charlotte Checkers)


Odeszli: Władimir Żarkow (Rosja / Saławat Jułajew Ufa), Wiaczesław Osnowin (przyszedł z Sibiru Nowosybirsk i odszedł do Saławatu Jułajew Ufa), Artiom Sergiejew (Saławat Jułajew Ufa), Jegor Ogijenko (Torpedo Niżny Nowogród), Kiriłł Pietrow (Awangard Omsk), Dmitrij Szulenin (Dinamo Ryga), Igor Ożyganow (Toronto Maple Leafs), Bogdan Kisielewicz (Florida Panthers), Andriej Filonienko (wszyscy Rosja / Nieftianik Almietjewsk), Walerij Niczuszkin (Rosja / Dallas Stars), Maksim Trietjak (Rosja / Dinamo Ryga)


Jugra Chanty-Mansyjsk


Odeszli: Pawieł Szen (Saławat Jułajew Ufa), Iwan D. Morozow, Kiriłł Marczenko (obaj SKA St.Petersburg), Timur Biljałow, Artiom Michiejew (wszyscy Rosja / Ak Bars Kazań), Veli-Matti Savinainen (Finlandia), Ondřej Vitásek (Czechy / obaj Kunlun Red Star), Pawieł Nieczistowski (Mietałłurg Magnitogorsk), Jegor Żurawljow (Amur Chabarowsk), Nikita Zorkin (SKA St.Petersburg), Oleg Pogorisznyj (HK Soczi), Aleksandr Jaremczuk, Bogdan Denisewicz (obaj Awangard Omsk), Jurij Żurawljow (Awtomobilist Jekaterynburg), Danił Baszkirow, Nikita Anochin (obaj Saławat Jułajew Ufa), Jurij Kozłowski, Aleksandr Ugolnikow (Admirał Władywostok), Pawieł Warfołomiejew (Awangard Omsk), Kiriłł Bieljajew (wszyscy Rosja / HK Soczi), Archip Niekolenko (wszyscy Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Denis Jerkin (Rosja / Awtomobilist Jekaterynburg).


Mietałłurg Magnitogorsk


Przyszli: Maksim Matuszkin (Szwecja / Ässät Pori), Pawieł Nieczistowski (Jugra Chanty-Mansyjsk), Iwan Wierieszczagin (Sibir Nowosybirsk), Nikita Jazkow (Ak Bars Kazań), Ignat Ziemczenko (wszyscy Rosja / Nieftiechimik Niżniekamsk), Dennis Rasmussen (Szwecja / Växjö Lakers), Pawieł Warfołomiejew (Awangard Omsk), Archip Niekolenko (obaj Rosja / Jugra Chanty-Mansyjsk), Wiktor Antipin (Buffalo Sabres), Niołaj Kulomin (New York Islanders), Dmitrij Zajcew (wszyscy Rosja / Moose Jaw Warriors), Iiro Pakarinen (Finlandia / Edmonton Oilers).


Odeszli: Siergiej Tereszczenko (Saławat Jułajew Ufa), Ilja Samsonow (obaj Rosja / Washington Capitals), Jan Kovář (Czechy), Denis Denisow, Igor Szwyriow (Colorado Avalanche), Anton Szenfeld (Torpedo Niżny Nowogród), Aleksandr Budkin (HK Soczi), Denis Kokariew (Witiaź Podolsk), Artiom Żelezkow, Mark Janczewski, Ilja Bieriestiennikow (wszyscy Amur Chabarowsk), Nikita Gierasimow (Ak Bars Kazań), Nikita Piwcakin (wszyscy Rosja / Awangard Omsk), Artur Boltanow, Nikita Sirotkin (obaj Rosja / obaj Admirał Władywostok), Jan Kovář (Czechy / New York Islanders).


Barys Astana


Przyszli: Dominik Hrachovina (Czechy / Tappara Tampere), Kiriłł Paniukow (Kazachstan / Sioux Falls Stampede), André Pettersson (Szwecja / Awangard Omsk), Patrice Cormier (Manitoba Moose), Curtis Valk (obaj Kanada / Springfield Thunderbirds), Brandon Bochenski (Kazachstan).


Odeszli: Nigel Dawes (Awtomobilist Jekaterynburg), Madiar Ibrajbekow (Sariarka Karaganda), Nursultan Biełgibajew (wszyscy Kazachstan / Ałtaj-Torpedo Ust-Kamieniogorsk)


Ak Bars Kazań


Przyszli: Timur Biljałow, Artiom Michiejew (Jugra Chanty-Mansyjsk), Maksim Lazariew (Torpedo Niżny Nowogród), Pawieł Padakin (HK Soczi), Danił Kuraszow (Admirał Władywostok), Nikita Gierasimow (wszyscy Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Andriej Pedan (Rosja / Wilkes-Barre/Scranton Penguins).


Odeszli: Atte Ohtamaa (Finlandia / Kärpät Oulu), Maksim Bogdanow, Andriej Winogradow, Dmitrij Kasztanow (wszyscy Torpedo Ust-Kamieniogorsk), Nikita Jazkow (Mietałłurg Magnitogorsk), Anton Glinkin (Traktor Czelabińsk), Damir Musin, Dmitrij Archipow (obaj HK Soczi), Wasilij Tokranow (wszyscy Rosja / SKA St.Petersburg), Timur Biljałow (Dinamo Ryga), Timur Fatkullin (Nieftiechimik Niżniekamsk), Władisław Bojko (wszyscy Rosja / Admirał Władywostok).


Torpedo Niżny Nowogród


Przyszli: Jegor Ogijenko (Rosja / CSKA Moskwa), Dmitrij Markowin (Dinamo Moskwa), Anton Szenfeld (wszyscy Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Andy Miele (USA), Andrew Calof (Kanada / obaj Växjö Lakers), Michaił Orłow (Rosja / Witiaź Podolsk), Jonathon Blum (USA / HK Soczi), Damir Żafiarow (Admirał Władywostok), Nikita Setdikow (Gorniak Uczały), Michaił Warnakow (Dinamo Moskwa), Anton Wołczenkow (wszyscy Rosja / bez klubu)


Odeszli: Maksim Lazariew (Rosja / Ak Bars Kazań), Kaspars Daugavins (Łotwa / Spartak Moskwa), Dmitrij Szulenin (Rosja / CSKA Moskwa), Serhiej Kosticyn (Białoruś / Dynamo Mińsk), Tomáš Kundrátek (Czechy / Kunlun Red Star), Siergiej Żiłow (CSKA Moskwa), Jewgienij Mozer (obaj Rosja / Dinamo Moskwa), Iwan Zacharczuk (Rosja / Siewierstal Czerepowiec).


Dynamo Mińsk


Przyszli: Artiom Artiomow (Rosja / Sibir Nowosybirsk), Oleg Jewienko (Stockton Heat), Serhiej Kosticyn (Torpedo Niżny Nowogród), Andrej Kascicyn (Kunlun Red Star), Kirył Hatawiec (wszyscy Białoruś / Manitoba Moose), Ilja Chochłow (Rosja / Awangard Omsk), Iwan Drozdou, Illa Litwinou (obaj Białoruś / obaj Junost Mińsk), Beau Bennett (USA / St.Louis Blues), Patrick Wiercioch (Kanada / Utica Comets).


Odeszli: Uładzimir Dzianisau (SaiPa Lappeenranta), Illa Szynkiewicz (Witiaź Podolsk), Siarhiej Drozd (wszyscy Białoruś / Junost Mińsk), Justin Fontaine (Kanada / Kunlun Red Star).


Łokomotiw Jarosław


Przyszli: Stiepan Sannikow (Sibir Nowosybirsk), Anton Krasotkin, Kiriłł Kapustin (obaj Łada Togliatti), Emil Galimow (Nieftiechimik Niżniekamsk), Nikołaj Awierin (wszyscy Rosja / Amur Chabarowsk), Alexander Salák (Czechy / Sibir Nowosybirsk), Filip Hronek (Czechy / Saławat Jułajew Ufa), Roman Kirkunienko (Rosja / Mietałłurg Nowokuznieck), David Desharnais (Kanada / New York Rangers).


Odeszli: Adam Huska (Słowacja / HK Soczi), Aleksandr Sudnicyn (Traktor Czelabińsk), Aleksandr Kadejkin (Saławat Jułajew Ufa), Ilja Ljubuszkin (wszyscy Rosja / Arizona Coyotes), Aleksandr Połunin (Rosja / HK Soczi), Anton Krasotkin (Rosja / Admirał Władywostok).


Łada Togliatti


Odeszli: Anton Krasotkin, Kiriłł Kapustin (obaj Łokomotiw Jarosław), Jewgienij Iwannikow (SKA St.Petersburg), Georgij Biełousow (Awtomobilist Jekaterynburg), Artiom Aliajew (Spartak Moskwa), Dmitrij Worobjow (Amur Chabarowsk), Denis Żernow (Awangard Omsk), Aleksandr Łazuszin (wszyscy Rosja / Kunlun Red Star), Kristaps Sotnieks (Łotwa / Dinamo Ryga), Wasilij Strelcow, Aleksandr Strelcow (obaj Admirał Władywostok), Jefim Gurkin, Siemion Pierieljajew (obaj Awtomobilist Jekaterynburg), Damir Rachimullin, Stanisław Boczarow (wszyscy Rosja / obaj HK Soczi), Carter Ashton (Kanada / Siewierstal Czerepowiec).


Dinamo Ryga


Przyszli: Linus Videll (Szwecja / Traktor Czelabińsk), Kevin Clark (Kanada / Brynäs IF), Mathew Maione (Kanada / KalPa Kuopio), Dmitrij Szulenin (Rosja / CSKA Moskwa), Kristaps Sotnieks (Łotwa / Łada Togliatti), Marc Zanetti (Kanada / Brynäs IF), Andris Dzerins (Mountfield Hradec Králové), Kristers Gudlevskis (Bridgeport Sound Tigers), Rihards Marenis (Uniwersytet Aurora), Egils Kalns, Roberts Mamcics (obaj Optibet Lipawa), Kaspars Saulietis (wszyscy Łotwa / HC Nowe Zamki), Timur Biljałow (Rosja / Ak Bars Kazań), Cade Fairchild (USA, Rögle BK Ängelholm), Matias Myttynen (Finlandia / Witiaź Podolsk), Maksim Trietjak (Rosja / CSKA Moskwa).


Odeszli: Miks Indrasis (Łotwa / Dinamo Moskwa), Mantas Armalis (Litwa / Skellefteå AIK), Victor Rask (Szwecja), Aapeli Räsänen (obaj CSKA Moskwa), Anssi Salmela (obaj Finlandia / EHC Biel-Bienne), Janis Kalnins (Jokerit Helsinki), Nikita Jevpalovs (obaj Łotwa / Laval Rocket), Danny Kristo (USA / Brynäs IF Gävle).


Witiaź Podolsk


Przyszli: Aleksandr Jewsiejenkow (Rosja / Siewierstal Czerepowiec), Nikita Komarow (Białoruś / Dinamo Moskwa), Jewgienij Mons, Pawieł Czernow (obaj Rosja / obaj Siewierstal Czerepowiec), Jani Ortio (Finlandia / Skellefteå AIK), Aleksander Siomin (Sokoł Krasnojarsk), Denis Kokariew (obaj Rosja / Mietałłurg Magnitogorsk), Aleksandr Szewczenko (Rosja / Dynamo St.Petersburg), Nikołaj Stasienko (Siewierstal Czerepowiec), Illa Szynkiewicz (obaj Białoruś / Dynamo Mińsk), Miro Aaltonen (Finlandia / Toronto Marlies), Marek Hrivik (Słowacja / Stockton Heat).


Odeszli: Anton Todikow (Dinamo St.Petersburg), Maksim Afinogienow (Dinamo Moskwa), Michaił Orłow (Torpedo Niżny Nowogród), Pawieł Gorochow (wszyscy Rosja), Roman Horák (Czechy / Växjö Lakers), Pawieł Gorochow (Rosja / Dynamo St.Petersburg), Matias Myttynen (Finlandia / Dinamo Ryga).


Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • rawa: Ja tez jestem zajechany ale taki mecz trzeba oglądać.
  • rawa: Trochę teraz jest hokeja. Pozdrowienia dla Szefowej.
  • PanFan1: Pasta jak raczej unikał konfliktów, tak teraz jakiś rozochocony
  • rawa: Zaś go oklepią i tyle będzie z jego rozochocenia.
  • PanFan1: Strzały 3:10 pod koniec pierwszej
  • rawa: Przydałoby się coś w cisnąć w tym PP
  • PanFan1: nie rozumiem gdzie ta kara
  • PanFan1: ale OK kocia przewaga zawsze dobra
  • rawa: Na 11 z Miśkami 1 wykorzystali w tym playoffie.
  • rawa: Miśki trochę wyglądają jakby pary im brakowało.
  • PanFan1: Też mam takie wrażenie
  • PanFan1: 3:13 w strzałach
  • rawa: Zobaczymy co będzie w drugiej
  • PanFan1: Rawa nie wyżyję, nie spałem już prawie dobę ...
  • rawa: Spoczek. Widzimy się za niedługo.
  • rawa: Swayman świetna obrona strzału Wargueza
  • rawa: Miśki miały swoje kilka minut ale załapały 4 minutową karę.
  • rawa: Taras wcisnął na 2:0 w PP.
  • rawa: Jeszcze 2 minuty PP zostały
  • rawa: Carter 3:0 następna brama w PP
  • rawa: Kara z d.upy dla Miśków. Ekblad powinien dostać karę za trzymanie.
  • rawa: Montour 4:0. Kolejna brama w PP
  • rawa: Lauko na 4:1
  • rawa: Boston 4:2
  • rawa: Bobo daje rade broniąc strzaly Miśków w PP.
  • rawa: Boston pusta bramka
  • rawa: Ale okazje miał DeBrusk.
    Jeszcze 1:37 do końca.
  • rawa: Reinhart do pustaka na 5:2
  • rawa: Misie na zajechane wyglądają. Po dwóch tercjach mieli tylko 8 strzałów na bramę. Teraz jest 32:16 w strzałach dla Florydy.
  • rawa: 6:2 Warguez w PP.
  • rawa: Brawo Kocury! 🐀
    2:1 w serii dla Panthers.
  • Hokejowy1964: PanFan i wzajemnie zaszczyt i wielka radość spotkać się na Elicie. Przeżycie na całe życie.
  • Luque: Francja-Kazachstan, wynik tego meczu mocno zdefiniuje z kim gramy o utrzymanie
  • KubaKSU: Z obrońców jeszcze ktoś zostanie ? :)
  • danielos8: Mam do odstąpienia niedrogo 2 bilety na mecz USA-GER, dziś na 20.20 do odbioru w Ostravie jakby co.
  • wiemswoje: Heja mam do sprzedania dwa bilety na dzisiejszy mecz z Łotwa gdyby ktoś był zainteresowany 576254997
  • Oilers: Strzelą conajmniej 2 bramki łotrzykom?, dobry kurs jest 2
  • narut: nie nazywamy tak Łotyszy - są nam bardzo życzliwi, ich kibice i zresztą nie tylko...
  • burgund: A Wanacki już pasiakiem!
  • narut: Rokicki jest po prostu fachowcem w swojej dziedzinie, żyje hokejem, natomiast polsatowcy są jak zaciężni żołnierze...
  • narut: zlecenie i je realizują ale nie siedzą tak w hokeju, nie żyją nim tak szczerze, stąd np. próbują nadrabiać emocjonalnym przekazem..
  • Arma: Bzdura. Po prostu są różne rodzaje komentowania, są Ci którzy skupiają się na meczu i są odpowiedzialni za różnego rodzaju ciekawostki, całe opakowanie meczów, są Ci którzy mają emocjonalnie komentować i budować napięcie, są też typowe dwójki które skupiają się na odciążaniu pierwszego komentatora.
  • Beta: KTÓRY MECZ OGLĄDACIE ?
  • Arma: M.in do Szpaka czy Borka zawsze masz dwójkę która jest bardziej stonowana i odciąża jedynkę biorąc na siebie komentarz kiedy w meczu niewiele się dzieje lub jest okienko na odejście od wydarzeń w meczu
  • narut: Bzdura, wystarczy sobie posłuchać komentarza kanadyjskiej telewizji tns.. tam jest wszystko tak jak powinno być, i emocje zrównoważone i fachowy komentarz z różnymi informacjami.. trzeba mieć dobry wzorzec punkt odniesienie.. ja tych polsatowców nie mogę strawić.. i tyle
  • Młodziutki: Lepiej niż polskihokej.tv
  • narut: no tak, estetycznie jakoś na pewno ale polskihokej tv jest swojski i za to go lubię i szanuje..
  • narut: Beta - ja patrzę teraz na dzielnych Brytów ze słowackim komentarzem, w tym pięknym języku...
  • hubal: GBR-CAN 1-6 obstawiliście ?
  • Beta: narut ja też tylko że na Polsacie
  • narut: Beta -ok, fajnie grają Bryci, dzielnie, dobrzy póty co kondycyjnie, świetnie na łyżwach jeżdżą ..
  • Oilers: Jedzie ktoś jutro na polska szwecja?
  • J_Ruutu: Lubię komentarz na luzie, ale pomagający mi dostrzec różne ciekawe rzeczy których kibic może nie znać lub nie zauważyć. Taki komentarz jest np. na Eurosporcie (narciarstwo alpejskie, kolarstwo) i na Polsacie (siatkówka). Jeśli chodzi o hokej, dobra była wizja sport, polsatowcy też dadzą radę, tak sądzę. Na razie wrażenia mam pozytywne.
  • Zaba: Na szczęście ten dzisiejszy mecz w naszej grupie wygląda juz bardziej swojsko. To już nie jest to tempo co we wczorajszym USA-Szwecja. Z tymi drużynami możemy powalczyć o jakieś punkty. Tylko czy my z naszym poziomem pasujemy do Elity?
  • J_Ruutu: Jeśli się utrzymamy to znaczy że pasujemy. Proste :)
  • Paskal79: Dokładnie nie będzie łatwo ani z Francją czy Kazachstanem,ale to drużyny które napewno przed męczą naszych nie sparaliżują,i możemy powalczyć
  • Paskal79: Chociaż wg mnie więcej szans mamy z kazachmi....
  • KubaKSU: Pascal ,co tam u nas słychać?:)
  • Paskal79: Bramkarz Francji do zmiany 3 bramy trzy zawalił,chyba na tych mistrzostwach nie zagra....
  • Paskal79: Kuba dzieje się dzieję trochę dobrego, trochę złego ale ogolny rozrachunek będzie na pewno na Plus być spokojny skład nasi włodarze zrobią b.mocny...
  • Paskal79: Może nie złego tylko , może dwie sprawy się skomplikowały....,ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło....:-)
  • KubaKSU: Chodzi o 2 zawodników?
  • Luque: Oj żeby Naszym bramkarz Francuzów robił takie prezenty...
  • Luque: Facet totalnie źle się ustawia, co innego Szutow, który widać że gra w KHL i jest mocno skoncentrowany
  • kunta: Takich 5 Bedardów w każdym roczniku w Polsce by się przydało...
  • J_Ruutu: A skąd wiesz że ich nie ma? Tyle że nasz cudowny "system szkolenia" robi swoje.
  • Paskal79: No mniej więcej....
  • Luque: Kunta w Polsce jak się nawet trafi taki Bedard to zaraz sępy zza granicy go wydziubią żeby grał dla nich...
  • kunta: To tyz prowda..
  • Paskal79: Kunta w Kanadzie jest jeden co jest pewnie kilka set młodych hokeistów a Ty chcesz by u nas było 5 to już przesada.....:-)
  • Paskal79: No Rutu na pewno nie ma bo gdzie by byli...
  • kunta: Smarkacz dopiero za tydzień będzie miał 19 lat, a już gra jak stary wyga.
  • Luque: Jak zamiast 500 graczy będziemy mieli 5000 to już byłby postęp na miarę lepszej selekcji
  • Paskal79: Taka jest prawda po tych mistrzostwach,z 7-8 zawodników albo skończy kariery reprezentacyjne, albo trener ,robi zmianę pokoleniową...
  • Luque: Tak szczerze to w PL na ten moment powinien być jakiś fundusz stypendialny żeby eksportować graczy do zagranicznych lig juniorskich...
  • Paskal79: Lugue pojechałeś zamiast 500 co już przesadziłeś bo max 200 ,a jak będzie 500 to już coś ,jest kilku młodych co mogą dać radę....
  • Arma: Zamiast stypendium jest zadłużony związek na 21mln
  • Luque: Oczywiście tych lepszych Czechy, Finlandia, Szwecja
  • kunta: Są są, tylko trzeba ich porządnie nauczyć jeździć na łyżwach i opanować wyczucie krążka, a nie nastawiać na "spacyfikowanie" rywala. A tylko to się tym chłopakom wpaja. No ale do tego trza porządnych trenerów. Nie do drużyn klubowych, tylko do młodzieńców. Bo czym skorupka za młodu....
  • Luque: Arma tak w sumie to ciekawe jakie jest to zadłużenie związku, coś mi się zdaje że ono może być już mniejsze...
  • Paskal79: Powinien być przymus by w każdej drużynie w4 -tych piątka grali sami młodzi Polacy i mieli limit płacowy by każda drużynę było na nich stać....
  • Luque: Po drugie jak to jest że w mniej więcej 5 czy 6 ludnościowo wielkim kraju w środku Europy taki Chwałka czy Hałas nie siedzą za swoje przewałki w instytucji państwowej...
  • J_Ruutu: Takich dyskusji z podobnymi wnioskami było tu już pierdylion, panowie. Od gadania na sb o tym co "powinno być", nic się nie zmieni.
  • Paskal79: To wiadomo młodych powinni szkolić Szwedzi czy Finowie,a przy takich młodzi Polacy trenerzy nie to wszystko podpatrywali,no i oczywiście po ekstraklasę przynajmniej pierwsza liga.... By Ci co się nie zapaliła do ekstraklasy grali właśnie szczebel niżej,najlepiej by to były drużyny farmerskie..... pomarzyć można....
  • Paskal79: Rutu święta prawda!!!
  • emeryt: kochani jedziemy z typerem...
  • emeryt: 1:5
  • emeryt: 0:4,0:0,1:1
  • J_Ruutu: 3-2 dla nas.
  • narut: 1-5 mi też od wcz. po głowie chadza..
  • narut: przy takim wyniku jak teraz we wtorek już gramy mecz o utrzymanie, raczej najważniejszy..
  • J_Ruutu: Czerkawski coś strzeli, Oliwa da w papę komu trzeba. Będzie dobrze :)
  • J_Ruutu: Takie miałem myśli przed poprzednim naszym udziałem w elicie. I w sumie byłoby dobrze, gdyby Japońce nie kupili sobie miejsca na parę lat.
  • Paskal79: No ja1:4 ,lub sensacja 2:2:-)
  • omgKsu: Bardzo ważne pytanie :

    Po ile piwko pod halą w Ostrawie? 😁
  • Paskal79: No mówili ok20 zł na naszee
  • Paskal79: Pod czye na hali....
  • wiemswoje: 110 Koron czeskich właśnie odpalam
  • Paskal79: Mecze wyrównany bramkarz Francji zrobił,, różnice '' :-)
  • Paskal79: wiemswoje to właśnie tak wychodzi...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe