7

KHL: Kolejne trafienie Wierciocha w tym sezonie (WIDEO)

Syn polskich emigrantów Patrick Wiercioch zdobył trzeciego gola w tym sezonie. Jego trafienie w meczu z HK Soczi zapewniło 28-letniemu defensorowi awans na trzecie miejsce w klubowym rankingu najskuteczniejszych, w którym prowadzi wśród zawodników formacji obronnej.

W meczu na szczycie Dywizji Bobrowa SKA St.Petersburg wygrał na wyjeździe z Jokeritem Helsinki aż 6:2. Cztery z sześciu trafień podopieczni Ilji Worobjowa zdobyli grając w przewadze. W 33. minucie goście prowadzili już 5:0. Po czwartym wpuszczonym golu trener Lauri Marjamäki zdecydował się na zmianę bramkarza. Ryan Zapolski nie popisał się przy trafieniu Aleksieja Kruczinina na 2:0, kiedy przepuścił wydawałoby się dość łatwy strzał z bardzo ostrego konta. Również czwarty gol obciąża jego konto, kiedy strzałem z daleka pokonał go Patrik Hersley.

Jokerit - SKA - 2:6

Aleksandr Dergaczow (z lewej) i Tommi Kivisto toczyli niejednokrotnie twardą walkę o krążek w meczu, w którym SKA wygrał z Jokeritem w meczu na szczycie Dywizji Bobrowa (fot. ska.ru).

Autorem trzeciego trafienia dla SKA był Naił Jakupow, na którego zaraz po strzeleniu bramki rzucił się z pięściami Oliver Lauridsen, który decyzją sędziów zakończył swój udział w meczu. Rosjanin zdobył również gola na 5:0. Była to pierwsza bramka obciążająca konto Janisa Kalninsa, czyli zmiennika Zapolskiego.

Jokerit choć przegrywał już różnicą pięciu trafień starał się choć trochę nadrobić straty. Pomógł im w tym Kruczinin. Podczas gry SKA w przewadze dał sobie odebrać krążek, z którym pognał do przodu Marko Anttila, pokonując Magnusa Hellberga. Sami Lepisto zdobył gola numer dwa dla Jokeritu, a uczynił to w czasie gry w przewadze drużyny z Helsinek.

Końcowy rezultat ustalił Hersley mocnym uderzeniem spod niebieskiej. Szwedzki obrońca zdobył 4 punkty w tym spotkaniu, dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy i dwa razy asystował. Nikita Gusiew i Pawieł Daciuk zapisali na swoich kontach po trzy kluczowe podania.

Nie udał się ekipie Wierciocha wypad do nadmorskiego Soczi. Białorusini przegrali po dogrywce 3:4, ale sam Wiercioch pokazał się z dobrej strony zdobywając w połowie spotkania bramkę na 3:1. Dostał bardzo dobre podanie od Dienisa Kazionowa i będąc na wprost Konstantina Barulina pokonał rosyjskiego golkipera. Gospodarze zaczęli odrabianie strat dopiero od 53. minuty. Kiriłł Kapustin zaliczył swoje pierwsze asysty w sezonie przy trafieniach na 2:3 i 3:3, a następnie w dogrywce sam zapewnił swojej ekipie wygraną. Wiercioch w klasyfikacji +/- zebrał dwa punkty dodatnie i jeden ujemny. Zanotował 100% skuteczność strzelecką, a na tafli spędził nieco ponad 16 i pół minuty. W drużynie z Soczi zadebiutował obrońca Jegor Rykow, który rozegrał 140 meczów dla SKA i zdobył dla tej ekipy 26 punktów. Na swoim koncie ma Puchar Gagarina wywalczony w ubiegłym roku. W zamian za tego obrońcę do Sankt Petersburga powędrowały prawa do 19-letniego bramkarza Iwana Proswietowa grającego w Saginaw Spirit w lidze OHL. Rykow już w swoim pierwszym meczu w nowym miejscu zaliczył asystę. Na liście odrzuconych władze klubu z Soczi umieściły napastnika Artioma Podszendiałowa, który w bieżącym sezonie rozegrał 5 meczów i nie zdobył żadnego punktu.

Aleksandr Siemin brał udział we wszystkich trzech bramkach Witiazia w wyjazdowym meczu ze Spartakiem Moskwa. 34-latek zdobył gola na 1:0. Następnie w 57. minucie asystował przy bramce Borny Rendulica na 2:1. Po 28. sekundach dogrywki podwójny złoty medalista MŚ zdobył zwycięską bramkę w tym spotkaniu. Warto wspomnieć , że Ben Maxwell ze Spartaka bramkę wyrównującą zapewniającą grę w dodatkowym czasie zdobył na 13 sekund przed końcem 3. tercji.

Debiutanckie trafienia Siergieja Łapina i Olega Jaszina zapewniły Siewierstalowi przerwanie 4-meczowej serii porażek. Ich przeciwnikiem był zespół Torpedo Niżny Nowogród, dla którego jedynego gola w tym meczu strzelił Jurij Sergienko. Dominik Furch wykazał się 30 udanymi interwencjami. Bramkarz z Czerepowca zatrzymał blisko 97% uderzeń rywali.

Władimir Krikunow zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w roli trenera moskiewskiego Dinama. Dodatkowo Iwan Boczarow zaliczył pierwszy mecz w tym sezonie bez straty gola. Bramkarz ze stolicy Rosji zatrzymał 29 strzałów zawodników Nieftiechimika. Pięciomeczowa seria porażek Dinama zakończyła się dzięki dwóm trafieniom Miksa Indrasisa i bramce Dmitrija Kagarlickiego. Działacze moskiewskiego klubu zdecydowali się podpisać kontrakt na cały sezon z napastnikiem Wiaczesławem Kuliominem, choć ten zawodnik w czterech spotkaniach nie zdobył żadnego punktu. Do tej pory Rosjanin występował na podstawie umowy próbnej.

Ak Bars Kazań prowadził 1:0 po strzale Antona Landera w początkowej fazie meczu w Jarosławiu. Zaraz po rozpoczęciu 3. tercji wyrównanie gospodarzom zapewnił Petri Kontiola, natomiast po minucie i 20 sekundach od tej bramki zwycięskiego gola dla Łokomotiwu zdobył Brandon Kozun. Gospodarze oba trafienia zadali w czasie gry w przewadze, a przy każdym z nich asystował Andriej Łoktionow. Z 13 kluczowymi podaniami Rosjanin zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji najlepszych asystentów.