II Liga: Mistrz z Oświęcimia [FOTO]
W ubiegłą niedzielę w Oświęcimiu odbył się turniej o Mistrzostwo Polski II Ligi. O pierwsze miejsce walczyła ekipa z Katowic oraz Oświęcimia. Zwycięsko wyszli oświęcimianie, którzy pokonali rywali 7:2 i sięgnęli po najcenniejsze trofeum. Podium z kolei zamknęła Gazda Team z Nowego Targu.
Mecz o pierwsze miejsce
KS Sigma Katowice - KS Hockey Team Oświęcim 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)
0:1 Budzowski (01:01),
0:2 Krzak - Haltas (05:42),
0:3 Wojtarowicz - Kowalówka (11:31),
1:3 Langner - Działo, Słodczyk (26:19, 5/4),
1:4 Ziober - Ryczko (27:20),
2:4 Kulik - Słodczyk, Szymański (32:29, 5/3),
2:5 Salamon - Kowalówka, Bernaś (33:38),
2:6 Budzowski - Krompiec, Salamon (54:00),
2:7 Haltas - Koczy, Krzak (54:37)
Sędziowali: Michał Baca (główny) - Jacek Szutta, Grzegorz Cudek (liniowi)
Minuty karne: 6-10
Widzów: 150
Sigma: Domogała - Kulik, Wilk; Szymański, Podsiedlik, Fonfara - Piecuch, Działo; Piper, Słodczyk, Pacuła - Kosakowski; Langner, Kaszuba, Krzysztofik - Lisowski; Gawlas
Oświęcim: Strzelecki - G. Połącarz, T. Połącarz; Ziober, Ryczko, Bernaś - Gądek, Kowalówka; Budzowski, Salamon, Krompiec - Smrek, Iwaniak; Koczy, Krzak, Haltas - Kozendra, Krzemień; Stachura, Kulawik, Wojtarowicz
Mecz o trzecie miejsce
Infinitas KH KTH Krynica - KH Gazda Team Nowy Targ 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
1:0 D. Bulanda - Tomasiak (11:09, 5/4),
1:1 Cecuła - Zych, Jastrzębski (14:20, 5/4),
1:2 K. Sulka (27:53, 4/5),
1:3 K. Sulka - Zych (35:10, 5/4),
1:4 Wielkiewicz (43:43),
2:4 T. Bulanda - Daw. Kruczek, Pach (46:49, 5/3),
3:4 Daw. Kruczek - Pach (47:13, 5/3),
3:5 Faltyn (51:00, 5/4),
3:6 Kmiecik - Plewa (54:42, 5/4)
Sędziowali: Rafał Noworyta (główny) - Szymon Noworyta, Jakub Śreniawski (liniowi)
Minuty karne: 14-90
Krynica: Sułkowski - Krok, Hraj; Bryła, Grebla, Leśniak - Pach, Daw. Kruczek; D. Bulanda, T. Bulanda, Gosztyła - Bryniarski, Porosło; Janowiec, Pawlik, Wrona - Tomasik, Majchrzak, Dar. Kruczek
Gazda: Gruszka - Plewa, Szumal; Kos, Podlipni, Pajerski - Cecuła, Zych; Kmiecik, Jastrzębski, Wielkiewicz - Olchawski, Huzior; Faltyn, Olchawski, Watychowicz - D. Sulka, K. Sulka; Zwinczak
Mecz o piąte miejsce
Security Premium OHT Gdańsk - KH Warsaw Capitals 6:3 (5:1, 1:2, 0:0)
1:0 Kazimierczak - Mindak, Zalewski (01:30),
2:0 Sochacki - Śmieszek (08:31),
3:0 Munch - Zalewski (09:23, 5/4),
4:0 Szot - Murawski (11:25),
5:0 Sochacki - F. Ananiew (12:08),
5:1 Kostygov - Jagieło, Dziańskiewicz (17:31),
5:2 Kostygov - Dziańskiewicz (25:05),
6:2 Kaunisto (33:35),
6:3 Kasprzak - Szot (37:10, 4/5)
Sędziowali: Szymon Urbańczyk (główny) - Jakub Śreniawski, Marian Witek (liniowi)
Minuty karne: 2-6
Security: Tomczyk - Liśkiewicz, Munch; F. Ananiew, Śmieszek, Sochacki - Kaunisto, Paruszewski; M. Ananiew, Rybak, Bruliński - Lande, Ryśniak; Opanasyuk, Kazimierczak, Mindak - Zalewski; Murawski, Grajewski, Szot
Capitals: Brennek - Grzesik, Jagieło; Iwański, Dziańskiewicz, Solon - Kuczbajski, Młynarczyk; Gorszkow, Kostygov, Komorski - Woźniak, Kasprzak; Mścisławski, Szot, Kosobucki - Sokołowski, Witkowski
Wyróżnienia:
Najlepszy bramkarz: Sebastian Strzelecki (KS Hockey Team Oświęcim)
Najlepszy obrońca: Dominik Cecuła (Gazda Nowy Targ)
Najlepszy napastnik: Artur Budzowski (KS Hockey Team Oświęcim)
MVP turnieju: Adrian Kowalówka (KS Hockey Team Oświęcim)
Najlepszy strzelec: Mateusz Podsiedlik (Sigma Katowice)
Komentarze