Dwa turnieje eliminacji do XIII OOM za nami
Za nami dwa turnieje w ramach eliminacji do XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. Odbędą się one po raz siódmy w Województwie Małopolskim w trzecim tygodniu lutego 2017.
Eliminacje rozgrywane są w trzech grupach. Walka odbywa się na zasadzie czterech turniejów eliminacyjnych rozgrywanych systemem ,,każdy z każdym’’. Zawodnicy kwalifikujący się do gry w drużynie Juniora Młodszego urodzeni są w latach 1999, 2000, 2001. Może również występować 3 zawodników z rocznika 2002.
Wyniki:
I turniej grupy A w Oświęcimiu (2-4.12.2016):
Unia Oświęcim – MOSM Tychy 2:1 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0), rzuty karne 2:0.
MOSM Tychy - Energa Stoczniowiec Gdańsk 1:2 po dogr. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
UKH Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
II turniej grupy A w Gdańsku (9-11.12.2016):
UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 0:4 (0:1, 0:1. 0:2) - mecz rozegrany w Oświęcimiu
Energa Stoczniowiec Gdańsk - MOSM Tychy 3:7
Energa Stoczniowiec Gdańsk - UKH Unia Oświęcim 2:3
Tabela:
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | MOSM Tychy | 4 | 8 | 13/7 |
2. | Stoczniowiec | 4 | 5 | 12/13 |
3. | UKH Unia | 4 | 5 | 7/12 |
I turniej grupy B w Jastrzębiu (2-4.12.2016):
MKS Sokoły Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ 1:12 (0:2, 1:6, 0:4)
MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia Kraków 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 9:3 (4:1, 3:0, 2:2)
MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia Kraków 2:11 (1:3, 0:2, 1:6)
JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia Kraków 5:2
II turniej grupy B w Nowym Targu (9-11.12.2016):
MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:3, 0:1, 1:0)
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Sokoły Toruń 11:3 (9:0, 1:2, 1;1)
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Cracovia Kraków 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
MKS Cracovia Kraków - MKS Sokoły Toruń 5:3
MKS Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie 7:2
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 4:5
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | Cracovia | 6 | 15 | 32/15 |
2. | Podhale | 6 | 9 | 30/14 |
3. | JKH GKS | 6 | 9 | 23/21 |
4. | Sokoły | 6 | 3 | 17/52 |
I turniej grupy C w Warszawie (2-4.12.2016):
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 5:4 po rzutach karnych
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 12:1
Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 3:0
Polonia Bytom - ŁKH Łódź 9:1
Polonia Bytom - Legia Warszawa 11:1
Legia Warszawa - ŁKH Łódź 1:9
II turniej grupy C w Bytomiu (9-11.12.2016):
Polonia Bytom - Legia Warszawa 19:0
Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 7:1
Polonia Bytom - ŁKH Łódź 8:1
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 12:2
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 4:1
ŁKH Łódź - Legia Warszawa 3:1
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | Polonia | 6 | 16 | 55/9 |
2. | Zagłębie | 6 | 14 | 40/12 |
3. | ŁKH | 6 | 6 | 15/29 |
4. | Legia | 6 | 0 | 6/66 |
Terminarz kolejnych turniejów:
III.
16-18.12.2016
Gr. A (Tychy)
Gr. B (Kraków)
Gr. C (Łódź)
IV.
28-30.12.2016
Gr. B (Toruń)
Gr. C (Sosnowiec)
Bezpośredni awans do kolejnej rundy wywalczą zespoły z miejsc 1-2, zaś w barażach zmierzą się drużyny z miejsca 3 i najlepsza wśród czwartych z trzech grup eliminacyjnych. Turniej Barażowy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 zostanie rozegrany 27 – 29 stycznia 2017.
Turniej Finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 (Nowy Targ, Oświęcim, Krynica-Zdrój) odbędzie się 21-26 lutego 2017 roku.
Komentarze