Hokej.net Logo
MAJ
7

Będzie ciężko, ale i ciekawie. Czas na śląski szlagier w półfinale play-off [Zapowiedź i szczegółowe statystyki]

Patryk Wronka vs Filip Starzyński (Foto: Klaudia Baron)
Patryk Wronka vs Filip Starzyński (Foto: Klaudia Baron)

Faza play-off wkracza w decydującą fazę. Przed nami półfinały, a w pierwszym z nich GKS Katowice zmierzy się z GKS-em Tychy. To nie tylko śląski szlagier, ale również starcie indywidualności.  – To będzie ciężka i arcyciekawa rywalizacja – przekonują zawodnicy obu ekip.

 

Katowiczanie okazali się najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i tym samym wywalczyli przepustkę do gry w Pucharze Kontynentalnym. Trener Jacek Płachta zbudował swoją drużynę w sposób niezwykle pragmatyczny. Zadbał o to, by ofensywne i defensywne akcenty były odpowiednio rozłożone. 

GieKSa imponowała solidną grą w destrukcji. Straciła 85 bramek i broniła osłabienia ze skutecznością oscylującą w granicach 86,4 procent. Trzeba podkreślić, że w tych dwóch elementach okazała się najlepsza w całej Polskiej Hokej Lidze. 

Spokój w bramce zapewnił John Murray, swoje zrobili też doświadczeni obrońcy na czele z Maciejem Kruczkiem i Patrykiem Wajdą, a o sile ofensywnej stanowił przede wszystkim tercet Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko. Trzej katowiccy muszkieterowie zdobyli aż 60 ze 142 bramek, które strzeliła cała drużyna.

W pierwszej rundzie fazy play-off tak kolorowo już nie było. Podopieczni Jacka Płachty zmierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec, z którym wygrali całą rywalizację w stosunku 4:1. Ta seria nie była dla GieKSy ani lekka, ani tym bardziej przyjemna. Sosnowiczanie, dysponujący słabszym potencjałem kadrowym, skupili się na uważnej grze w destrukcji, a swoich szans szukali podczas szybkich kontr i przewag. Byliśmy świadkami twardej, męskiej walki i dopiero w piątym meczu katowiczanie pokazali swoją absolutną dominację. Zbiegło się to jednak w czasie z urazem Andrieja Fiłonienki, czyli pierwszego bramkarza Zagłębia.

Trenera Jacka Płachtę cieszyć może fakt, że w coraz lepszej formie jest Patryk Krężołek. 23-letni skrzydłowy przewodzi obecnie w dwóch najważniejszych klasyfikacjach indywidualnych: strzeleckiej (5 goli) i kanadyjskiej (9 „oczek”). Dobrą informacją jest też to, że ciężar zdobywania bramek w ćwierćfinale play-off nie spoczywa już na barkach wyłącznie jednej formacji. Cieszyć może powrót do niezłej formy Anthona Erikssona i Matiasa Lehtonena, a także niezła dyspozycja Mateusza Michalskiego.  

Mocne strony rywala? „Jasiek” w bramce. Czasami naprawdę potrafi zamurować bramkę, katowiczanie mają z przodu Grześka Pasiuta, którego nie można pozostawić na lodzie bez opieki. O słabych stronach nie będę się wypowiadał, po prostu postaramy się je wykorzystać – zaznaczył Radosław Galant, czołowy napastnik GKS-u Tychy.

Nie da się ukryć, że droga tyszan do półfinału była bardzo kręta i wyboista. Spisujący się poniżej oczekiwań trójkolorowi wyraźnie odżyli po przejęciu trenerskiego steru przez Andrieja Sidorienkę. 62-letni szkoleniowiec uporządkował grę całego zespołu i tchnął w drużynę nowego ducha. Obudził też liderów, którzy zaczęli spisywać się na miarę oczekiwań. Eksplozja formy Christiana Mroczkowskiego i solidne występy w bramce Tomáša Fučika najlepiej to obrazują. Ale trzeba też przyznać, że cały zespół zrobił postęp. 

Ekipa z de Gaulle’a pokazała, że potrafi zaprezentować dojrzały i skuteczny hokej. Najlepszym dowodem jest to, że niemal do perfekcji opanowała rozgrywanie przewag, z których uczyniła swoją największą broń. Pokonanie w sześciu meczach Comarch Cracovii, mogącej pochwalić się najliczniejszą i najsilniejszą kadrą, pokazuje, że z tyszanami po prostu trzeba się liczyć.

GKS Tychy to bardzo wyrównana drużyna. Mają cztery dobre formacje i dobrego bramkarza. Na pewno musimy uważać na ich „power play” i łapać jak najmniej kar – tak rywali scharakteryzował Patryk Wronka, który jeszcze rok temu był zawodnikiem trójkolorowych. – Chcemy przede wszystkim spoglądać na siebie i zagrać perfekcyjne mecze. Wszystko zweryfikuje lód.

Katowicko-tyska konfrontacja zapowiada się niesamowicie ciekawie. I to przynajmniej z kilku powodów. Śląskie szlagiery, bo tak można tytułować, mecze obu GKS-ów były w tym sezonie niezwykle zacięte i wyrównane. Trzykrotnie wygrywała w nich GieKSa (5:2, 4:3 d., 2:0), a dwa razy hokeiści z „Piwnego Miasta” (4:3, 4:3). Jakiej rywalizacji można się spodziewać można spodziewać się w fazie play-off? 

Ciężkiej, to na pewno – podkreślił „Wrones”. – Derby i to w półfinale? Aż chce się grać takie mecze, ale wiemy, że nic za darmo nam nie przyjdzie. Musimy ciężko pracować i grać z poświęceniem. To pomoże nam osiągnąć dobre wyniki.

To będzie arcyciekawa rywalizacja. Pojedynek derbowy, czyli coś, co kibice i zawodnicy lubią najbardziej – zwrócił uwagę „Galos” – Wszystkie mecze z sezonu zasadniczego były mocno wyrównane i decydowały w nich detale. Spodziewam się twardych i szybkich konfrontacji, z walką o każdy krążek.

Obu graczy poprosiliśmy też o rozwikłanie zagadki. Jest nią odpowiedź na pytanie, czy atut własnego lodu, a co za tym idzie wsparcie żywiołowo reagujących kibiców będzie miało w tej serii jakiekolwiek znaczenie? 

Oczywiście, że grając u siebie czujesz się komfortowo. Przy takim dopingu rośnie adrenalina i ta atmosfera po prostu cię unosi. Naprawdę nie możemy się doczekać pierwszego wznowienia – wyjaśnił Wronka.

Katowiczanie mają przewagę własnego lodu, ale myślę, że nie będzie to miało znaczenia. Z Cracovią też zaczynaliśmy na wyjeździe i daliśmy rade to obrócić, więc wierzę, że i tym razem tak będzie – dodał z kolei Galant.


***
Ciekawostki

* Katowiczanie spotkają się z tyszanami w fazie play-off po raz piąty. Na etapie półfinału po raz drugi.
Sezon 2000/2001 → półfinał Katowice – Tychy 3:1
Sezon 2016/2017 → ćwierćfinał Katowice – Tychy 0:4
Sezon 2017/2018 → finał Katowice – Tychy 1:4
Sezon 2020/2021 → o brąz Katowice – Tychy 0:3. 

* Z obecnego składu GieKSy w trójkolorowych barwach w przeszłości występowali John Murray, Marcin Kolusz, Jakub Wanacki, Mateusz Bepierszcz, Grzegorz Pasiut oraz Patryk Wronka. Natomiast Filip Starzyński jest jedynym tyszaninem, który ma w swoim CV grę w ekipie z alei Korfantego.

* Jacek Płachta miał okazję pracować pod okiem Andrieja Sidorienki. Miało to miejsce w sezonie 2004/2005, kiedy „Car” był selekcjonerem reprezentacji Polski.

* Trójkolorowi są zespołem, który w fazie play-off najlepiej rozgrywa przewagi i może pochwalić się 40-procentową skutecznością. GieKSa radzi sobie w tym elemencie najgorzej spośród wszystkich półfinalistów (8,7 procent).

* Ekipa dowodzona przez Jacka Płachtę może pochwalić się najlepszą skutecznością oddawanych strzałów. Wynosi ona 13 procent. 

***

Na nich warto zwrócić uwagę...

GKS Katowice

* Grzegorz Pasiut
– „Czasy się zmieniają, ale pan ciągle jest w komisjach” – te słowa wypowiedziane przez Franza Maurera z kultowego filmu „Psy”, można idealnie sparafrazować i opisać nimi grę 34-letniego środkowego. Otóż, czasy się zmieniają, ale pan Pasiut wciąż należy do grona czołowych środkowych Polskiej Hokej Ligi. Lider zespołu na lodzie i w szatni, który potrafi jednym zagraniem odmienić losy spotkania.

* Patryk Wronka
– Oczy wielu kibiców będą zwrócone właśnie na niego. W poprzednim sezonie występował w drużynie GKS-u Tychy, a w tym przeniósł się do Katowic. Wyraźnie odżył i z miejsca stał się czołową postacią zespołu z alei Korfantego. Dość powiedzieć, że to on wygrał klasyfikację kanadyjską Polskiej Hokej Ligi, gromadząc 58 punktów w 40 meczach. Jego atak z Grzegorzem Pasiutem i Bartoszem Fraszką jest postrachem całej ligi. 

* Patryk Krężołek
–  W pierwszej rundzie play-off zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Był bardzo produktywny i w pięciu meczach z Zagłębiem zdobył dla GieKSy aż pięć bramek, do których dołożył też cztery asysty! To czyni go najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym graczem fazy play-off. 


GKS Tychy

* Christian Mroczkowski
– Nie można obojętnie przejść wobec jego świetnej dyspozycji. 27-letni napastnik znakomitą formę przygotował na zdecydowanie najważniejszy moment sezonu. „Mroczek” jest obecnie jednym z najlepszych skrzydłowych występujących na taflach Polskiej Hokej Ligi. To gracz, który potrafi w pojedynkę przesądzać o losach spotkań. Dość powiedzieć, że to właśnie on zdobył trzy zwycięskie gole w sześciomeczowej rywalizacji z Comarch Cracovią. Na jego koncie widnieją też cztery asysty.

*  Tomáš Fučik
– Czeski golkiper, który stara się o polskie obywatelstwo, jest prawdziwą opoką trójkolorowych. To, że tyszanie w sześciu meczach odprawili ekipę z Krakowa jest również jego wielką zasługą. W obecnej chwili to bramkarz z najwyższym procentem skutecznych interwencji. Ta liczba wynosi 93,7 procent i z pewnością robi wrażenie.

* Jean Dupuy
– Szybko uporał się z urazem, co okazało się dobrą wiadomością i impulsem dla całego zespołu. „Dups” jest nie tylko dobrym hokeistą, który punktuje na dobrym poziomie i potrafi powalczyć o krążek pod bandami, ale również dobrym duchem zespołu. Nie od dziś mówi się, że każdy Kanadyjczyk w fazie play-off daje z siebie nie sto, ale dwieście procent.



Garść statystyk...

Sezon zasadniczy

GKS Katowice

Bilans bramek: 142-85

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 29
- w osłabieniu: 7
- do pustej bramki: 4
- w I tercji: 39
- w II tercji: 47
- w III tercji: 54

Bramki stracone:
- w przewadze: 0
- w osłabieniu: 20
- do pustej bramki: 3
- w I tercji: 28
- w II tercji: 25
- w III tercji: 31

Liczba oddanych strzałów: 1508
Liczba minut na ławce kar: 425
Skuteczność gier w przewadze: 17,58 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 86,39 %

Najlepiej punktujący:
58 – Patryk Wronka (22 G + 36 A)
50 – Grzegorz Pasiut (21 G + 29 A)
47 – Bartosz Fraszko (17 G + 15 A)
24 – Mathias Lehtonen (9 G + 15 A)
22 – Anthon Eriksson (14 G + 8 A)

Najlepsi strzelcy:
22 bramek – Patryk Wronka
21 – Grzegorz Pasiut
17 – Bartosz Fraszko
14 – Anthon Eriksson
11 – Carl Hudson

Najlepiej podający:
36 asyst – Patryk Wronka
30 – Bartosz Fraszko
29 – Grzegorz Pasiut
16 – Joona Monto
15 – Maciej Kruczek, Matias Lehtonen

Najwięcej punktów wśród obrońców:
21 – Carl Hudson (11 G + 10 A)
20 – Maciej Kruczek (5 G + 15 A)
13 – Aleksandr Jakimienko (4 G + 9 A)

Najwięcej minut karnych:
58 – Igor Smal
40 – Carl Hudson
39 – Filip Wielkiewicz, Patryk Krężołek

Najlepszy plus/minus:
+37 – Patryk Wronka
+34 – Bartosz Fraszko
+27 – Grzegorz Pasiut
+21 – Maciej Kruczek

Najgorszy plus/minus:
- 3 – Szymon Mularczyk, David Lebek
- 1 – Mateusz Bepierszcz, Jakub Prokurat, Igor Smal, Piotr Ciepielewski
0 – Anthon Eriksson
+2 – Miro-Pekka Saarelainen

Bramkarze:
John Murray
mecze: 38
skuteczność interwencji – 92,68 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,08
czyste konta: 3

Maciej Miarka
mecze: 3
skuteczność interwencji – 94,20 %
średnia wpuszczonych bramek – 1,58
czyste konta: 1

GKS Tychy

Bilans bramek: 132-103

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 36
- w osłabieniu: 6
- do pustej bramki: 1
- w I tercji: 42
- w II tercji: 40
- w III tercji: 48

Bramki stracone:
- w przewadze: 2
- w osłabieniu: 28
- do pustej bramki: 3
- w I tercji: 32
- w II tercji: 41
- w III tercji: 26

Liczba oddanych strzałów: 1428
Liczba minut na ławce kar: 491
Skuteczność gier w przewadze: 24,32 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 82,50 %

Najlepiej punktujący:
51 – Christian Mroczkowski (20 G + 31 A)
46 – Alexander Szczechura (14 G + 32 A)
28 – Jason Seed (1 G + 27 A)
25 – Radosław Galant (14 G + 11 A)
24 – Michael Cichy (13 G + 11 A)

Najlepsi strzelcy:
20 bramek – Christian Mroczkowski
14 – Alexander Szczechura, Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski
13 – Michael Cichy
9 – Dienis Sierguszkin
6 – Bartłomiej Pociecha, Szymon Marzec, Jean Dupuy

Najlepiej podający:
32 asyst – Alexander Szczechura
31 – Christian Mroczkowski
27 – Jason Seed
14 – Artiom Smirnow
12 – Bartłomiej Pociecha

Najwięcej punktów wśród obrońców:
28 – Jason Seed (1 G + 27 A)
18 – Bartłomiej Pociecha (6 G + 12 A)
15 – Artiom Smirnow (1 G + 14 A)

Najwięcej minut karnych:
66 – Michael Cichy
41 – Artiom Smirnow
38 – Christian Mroczkowski

Najlepszy plus/minus:
+ 16 – Marek Biro
+ 15 – Radosław Galant, Bartłomiej Pociecha
+ 13 – Christian Mroczkowski
+ 12 – Alexander Szczechura

Najgorszy plus/minus:
- 5 – Jegor Fieofanow
- 4 – Jakub Michałowski, Jan Krzyżek, Dienis Sierguszkin
- 3 – Kacper Gruźla
- 2 – Michał Kotlorz

Bramkarze:
Kamil Lewartowski
mecze: 27
skuteczność interwencji – 91,01 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,61
czyste konta: 4

Tomáš Fučík
mecze: 9
skuteczność interwencji – 91,82 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,20
czyste konta: 1

Mathias Israelsson
mecze: 3
skuteczność interwencji – 94,44 %
średnia wpuszczonych bramek – 2
czyste konta: 0

Ondřej Raszka*
mecze: 4
skuteczność interwencji – 92,52 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,35
czyste konta: 1

Play-off

GKS Katowice

Bilans bramek: 26-11

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 2
- w osłabieniu: 3
- do pustej bramki: 1
- w I tercji: 8
- w II tercji: 9
- w III tercji: 8

Bramki stracone:
- w przewadze: 0
- w osłabieniu: 5
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 1
- w II tercji: 5
- w III tercji: 5

Liczba oddanych strzałów: 200
Liczba minut na ławce kar: 123
Skuteczność gier w przewadze: 8,70 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 83,87 %

Najlepiej punktujący:
9 – Patryk Krężołek (5 G + 4 A)
7 – Bartosz Fraszko (4 G + 3 A)
6 – Grzegorz Pasiut (2 G + 4 A)

Najlepsi strzelcy:
5 bramek – Patryk Krężołek
4 – Bartosz Fraszko
3 – Mateusz Michalski, Anthon Eriksson

Najlepiej podający:
6 asyst – Mateusz Bepierszcz
4 – Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek
3 – Bartosz Fraszko, Matias Lehtonen, Joona Monto, Kalle Valtola

Najwięcej punktów wśród obrońców:
4 – Maciej Kruczek (2 G + 2 A)
3 – Kalle Valtola (0 G + 3 A)

Najwięcej minut karnych:
48 – Carl Hudson
27 – Anthon Eriksson
8 – Maciej Kruczek

Najlepszy plus/minus:
+9 – Jakub Wanacki
+7 – Grzegorz Pasiut, Mateusz Rompkowski, Mateusz Bepierszcz, Patryk Krężołek
+6 – Mateusz Michalski, Carl Hudson, Matias Lehtonen

Najgorszy plus/minus:
- 1 – Miro-Pekka Saarelainen
0 – Filip Wielkiewicz, Szymon Mularczyk, David Lebek
+ 1 – Patryk Wronka, Jakub Prokurat, Joona Monto

Bramkarze:
John Murray
mecze: 5
skuteczność interwencji – 92,90 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,15
czyste konta: 0

GKS Tychy

Bilans bramek: 16-14

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 10
- w osłabieniu: 1
- do pustej bramki: 1
- w I tercji: 5
- w II tercji: 7
- w III tercji: 3

Bramki stracone:
- w przewadze: 2
- w osłabieniu: 4
- do pustej bramki: 3
- w I tercji: 5
- w II tercji: 5
- w III tercji: 3

Liczba oddanych strzałów: 194
Liczba minut na ławce kar: 62
Skuteczność gier w przewadze: 40 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 83,33 %

Najlepiej punktujący:
7 – Christian Mroczkowski (3 G + 4 A)
6 – Michael Cichy (1 G + 5 A)
5 – Jegor Fieofanow (3 G + 2 A)

Najlepsi strzelcy:
3 bramki – Christian Mroczkowski, Jegor Fieofanow, Jean Dupuy
1 – Michael Cichy, Radosłąw Galant, Bartłomiej Jeziorski, Alexander Szczechura, Dienis Sierguszkin, Jakub Witecki, Bartłomiej Pociecha

Najlepiej podający:
5 asyst – Michael Cichy, Jason Seed, Grigorij Żełdakow
4 – Christian Mroczkowski
2 – Michał Kotlorz, Jegor Fieofanow

Najwięcej punktów wśród obrońców:
5 – Jason Seed, Grigorij Żełdakow (0 G + 5 A)
2 – Michał Kotlorz (0 G + 2 A)

Najwięcej minut karnych:
12 – Szymon Marzec
8 – Radosław Galant
6 – Grigorij Żełdakow

Najlepszy plus/minus:
+ 2 – Olaf Bizacki
+ 1 – Alexander Szczechura, Jegor Fieofanow, Dienis Sierguszkin, Artiom Smirnow
0 – Mateusz Gościński, Kamil Wróbel, Jan Krzyżek, Mateusz Ubowski, Grigorij Żełdakow

Najgorszy plus/minus:
- 3 – Jakub Witecki
- 2 – Radosław Galant, Szymon Marzec, Bartłomiej Jeziorski, Bartłomiej Pociecha, Michael Cichy, Filip Starzyński, Christian Mroczkowski, Jason Seed, Marek Biro
- 1 – Michał Kotlorz, Jean Dupuy

Bramkarze:
Tomáš Fučík
mecze: 6
skuteczność interwencji – 93,66 %
średnia wpuszczonych bramek – 2,14
czyste konta: 0

***

BEZPOŚREDNIE MECZE

GKS Tychy - GKS Katowice 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
GKS Katowice - GKS Tychy 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
GKS Tychy - GKS Katowice 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 d. (0:1, 2:1, 1:1, 1:0)
GKS Katowice - GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

GKS Katowice:

Bilans bramek: 17-13

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 5
- w osłabieniu: 1
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 4
- w II tercji: 7
- w III tercji: 5

Bramki stracone:
- w przewadze: 0
- w osłabieniu: 3
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 6
- w II tercji: 3
- w III tercji: 4

Skuteczność gier w przewadze: 27,78 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 75 %

Najwięcej punktów przeciwko Tychom:


6 – Patryk Wronka (5 G + 1 A)
5 – Carl Hudson, Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (2 G + 3 A)
4 – Anthon Eriksson (3 G + 1 A)

Najlepsi strzelcy Katowic w meczach z Tychami:
5 – Patryk Wronka
2 – Anthon Eriksson

Najlepiej asystujący zawodnicy Katowic w meczach z Tychami:
3 – Carl Hudson, Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko
2 – Matias Lehtonen, Joona Monto, Mateusz Bepierszcz, Miro-Pekka Saarelainen

Najwięcej minut na ławce kar:
31 – Matias Lehtonen

Bramkarze:

John Murray – 92,07 % (obronił 151 ze 164 strzałów) – czas gry 277 minut i 42 sekund

GKS Tychy:

Bilans bramek: 13-17.

Bramki zdobyte:
- w przewadze: 3
- w osłabieniu: 0
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 6
- w II tercji: 3
- w III tercji: 4

Bramki stracone:
- w przewadze: 1
- w osłabieniu: 5
- do pustej bramki: 0
- w I tercji: 4
- w II tercji: 7
- w III tercji: 5

Skuteczność gier w przewadze: 25 %
Skuteczność gier w osłabieniu: 72,22 %

Najwięcej punktów przeciwko Katowicom:
5 – Alexander Szczechura (2 G + 3 A)
4 – Bartłomiej Jeziorski (3 G + 1 A)
4 – Michael Cichy (2 G + 2 A)

Najlepsi strzelcy Tychów w meczach z Katowicami:
3 – Bartłomiej Jeziorski
2 – Michael Cichy, Alexander Szczechura, Radosław Galant

Najlepiej asystujący zawodnicy Tychów w meczach z Katowicami:
3 – Alexander Szczechura
2 – Michael Cichy, Kamil Wróbel, Mateusz Gościński, Christian Mroczkowski

Najwięcej minut na ławce kar:
52 – Michael Cichy

Bramkarz:

Kamil Lewartowski – 91,89 % (obronił 68 ze 74 strzałów) – czas gry 120 minut
Ondřej Raszka* – 87,50 % (obronił 35 ze 40 strzałów) – czas gry 60 minut
Tomáš Fučík – 91,04 % (obronił 61 ze 67 strzałów) – czas gry 119 minut i 49 sekund

* zawodnik zmienił barwy klubowe

Opracowali: Radosław Kozłowski i Mikołaj Hoder.

Liczba komentarzy: 2

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Andrzejek111
    2022-03-18 10:17:02

    Kat - Tyc 2-4

  • Hokejowy1964
    2022-03-18 10:57:51

    Będzie się działo. Oby pasiaki nie przeszkadzały. Niech wygra lepszy ! Wierzę że to będzie GieKSa !

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • Zaba: O-1 z Kanada
  • Zaba: 1-1 (chyba) że Szwecja
  • J_Ruutu: I od tamtej pory nie lubię ludzi noszacych nazwisko Morawiecki :D
  • Zaba: I później nawet z kimś wygralismy
  • Zaba: Ruutu... Nie prowokuj :)
  • PanFan1: Piękne to Zach zmieścił dla USAkòw
  • J_Ruutu: Nie prowokuje, takie są fakty
  • J_Ruutu: Wracając do meczu, przyjemnie się to ogląda :)
  • Zaba: Do póki nie pomyślisz, że będziemy z nimi za kilka dni grali... 😀
  • J_Ruutu: Hokej NHL na europejskim lodzie jest ciekawszy, moim zdaniem. Mniej młócki, więcej gry.
  • PanFan1: Zdecydowanie Szwedzi są rewelacyjni
  • Polaczek1: Widzieliście nieuznana bramkę po Varzevdla Czechów? Przypomina Wam to coś z naszych Play off ?
  • PanFan1: ... przy czym widziałem parę lepszych meczy Alexa Lyona ;)
  • J_Ruutu: Ale Amerykanie też mieli swoje szanse i trochę pecha.
  • PanFan1: no ten słupek w pierwszych sekundach
  • Andrzejek111: Pociś Juesej pociś.
  • rober03: To nie ludzkie żeby tak szybko jeździć na łyżwach 😁😁😁
  • PanFan1: Zgadzam się z panem Henrykiem, Alex powinien był to odbić
  • J_Ruutu: Centymetra mu zabrakło.
  • PanFan1: Polska - USA będę na trybunach, czuję że to może być ciekawe doświadczenie :)
  • Andrzejek111: Do naszych nie będą się tak przykładać, a coś zawsze wpadnie
  • Paskal79: Ka wybrałam męcz z Francją liczę że Nasi powalczą....:-) a taki mecz ze Szwecją będzie rączej przypominał przykładowo Unia-SMS ....
  • hanysTHU: Tymczasem w Pradze chaos.
  • Paskal79: Amerykanie jeszcze rusza nie odpuszcza....
  • Hokejowy1964: PanFan bardzo dobrze że zwracasz uwagę na pomyłki językowe komentatora. On bierze pieniądze za to żeby wymawiać poprawnie. Jest duża szansa że spotkamy się w Ostravice 😉
  • Paskal79: Czesi w pierwszej tercji w strzałach 10-1 ale nic nie wpadło po dwóch tercjach 17-6 i dalej nic....:-)
  • PanFan1: To będzie zaszczyt Hokejowy
  • Arma: Jutro zaczynamy Energylandie 2024 dla Polski
  • PanFan1: Co tam w Pradze hanys ?
  • redgar: można gdzieś oglądnąć te mecze online? niestety nie mam tych kanałów polsatu
  • PanFan1: próbuj na onhockey
  • PanFan1: redgar poniżej w linku masz Czechy Finy
  • PanFan1: https://www.youtube.com/live/do51049UFEk?si=nLOe2BCsLWfht3GY
  • fruwaj: można różnych relacji szukać i tu: https://livetv.sx/pl/allupcomingsports/2/
  • redgar: dzięki
  • PanFan1: Cudnie to pograli USAki
  • PanFan1: Chyba że strachu przed Czerkawskim w studio, pan komentator nazwę "nju Jork ajlanders" wymawia poprawnie ;)
  • redgar: jak ja widzę jak oni grają. To nasi będą stali i nie będą wiedzieć o co chodzi. A Johnny hockey w formie jak zawsze
  • PanFan1: Strzelili by to USAki bo mimo zmęczenia, jeszcze bym trochę na ten hokej popatrzył
  • emeryt: kochani czepiamy sie pomyłek jezykowych komentatorów...nadal nie dowierzam że hokej jest pokazany w tak profesjonalnej formie...studio pomeczowe,goście itd,sztos...oto jest dzień który dał nam Pan x 3
  • fruwaj: święte słowa emerycie :) wesoły dzień dziś nam nastał
  • Arma: Pytanie tylko czy Polskę zadowoli wyjście z grupy ? Mam przeczucie że nie zatrzymamy się tak łatwo w tym roku
  • PanFan1: Pani Marto pani patrzy ? Oni tam się poszarpali i nic ! normalnie nima za to kar :)
  • emeryt: Kalaber skończy jak Czesio Michniewicz...utrzyma sie w elicie ale przegra ze Szwecjo i USA co zostanie odebrane jako porażka
  • emeryt: Żarcik taki
  • Zaba: Liczylem, ze USA wyrówna, ale w sumie dobrze, że Szwecja wygrała tak wysoko, bo nie będą musieli się tak starać w następnym meczu:)
  • szop: ogladanie hokeja w polsacie to przyjemnosc
  • Luque: Szop wg niektórych wszystko będzie źle ;)
  • szop: wiem Luq ale mi sie wydaje ze jest git i ciekawi mnie ogladalnosc
  • Luque: Bigos ciekawa analiza tylko musi się trochę wyluzować, no ale jak to się mówi trema debiutanta z czasem pewnie pójdzie mu lepiej
  • PanFan1: Też jestem pod wrażeniem jakości polsatowskiego przekazu, fachowo, widać że na porządnym sprzęcie, o niebo lepiej niż TVP, wleję tylko maleńką łyżeczkę dziekciu do tej beczki miodu, Pat Rokicki najlepszy komentator hokeja w Polsce, ten dzisiejszy polsatowski (nie piszę o panu Henryku) nawet się do Rokickiego nie umywa.
  • Luque: Jak lubisz mieszać politykę ze sportem i inne takie to Ci się podoba... Laskowski też fajnie komentował do czasu
  • Luque: A Pan Heniu bardzo fajnie rzeczowo, fachowo i aż miło posłuchać obiektywnego komentarza
  • kłapek: Tak Patryk wychowanek Rokicki tego nie da się słuchać
  • rawa: Let's go Panthers!
  • PanFan1: Luque sorry bracie, ale z tym mieszaniem to chyba jednak tobie się pomieszało. Piszę że Rokicki nieporównywalnie lepiej komentuje hokej od tego polsatowskiego - jak mu tam - bo: umie wymawiać anglicyzmy, bo nie myli imion hokeistów, bo wie w jakich klubach grają, bo ma hokejowo-dziennikarską wiedzę jak mało kto w naszym kochanym Kraju, w porównaniu z Patem ten polsatowski jest kompletnym amatorem. Nie doszukuj się w mojej wypowiedzi żadnego ideolo, weź sobie odtwórz jakiś mecz ...
  • PanFan1: ... który komentuje Rokicki i porównaj z tym polsatowskim.
  • rawa: Dobrze znowu widziec Bennetta na lodzie.
  • rawa: PF1 oglądasz Kocury?
  • PanFan1: Dziś noc nasza Rawa
  • PanFan1: Adam będzie jutro (dziś) na meczu w Polonezie
  • PanFan1: jeeeeeden !
  • rawa: To super.
  • PanFan1: Gustav
  • PanFan1: Będziesz przed 14:00 ?
  • rawa: Warguez
  • rawa: Bede
  • PanFan1: Miałem iść spać po Szwecja USA, od wczoraj 0300 jestem na nogach, ale poszedłem jeszcze pojeździć na rowerze i ..UJ przeszło mi ;)
  • PanFan1: Szefowa w sumie to nie narzeka, ale prywatnie uważa że ... sam wiesz :)
  • rawa: Ja tez jestem zajechany ale taki mecz trzeba oglądać.
  • rawa: Trochę teraz jest hokeja. Pozdrowienia dla Szefowej.
  • PanFan1: Pasta jak raczej unikał konfliktów, tak teraz jakiś rozochocony
  • rawa: Zaś go oklepią i tyle będzie z jego rozochocenia.
  • PanFan1: Strzały 3:10 pod koniec pierwszej
  • rawa: Przydałoby się coś w cisnąć w tym PP
  • PanFan1: nie rozumiem gdzie ta kara
  • PanFan1: ale OK kocia przewaga zawsze dobra
  • rawa: Na 11 z Miśkami 1 wykorzystali w tym playoffie.
  • rawa: Miśki trochę wyglądają jakby pary im brakowało.
  • PanFan1: Też mam takie wrażenie
  • PanFan1: 3:13 w strzałach
  • rawa: Zobaczymy co będzie w drugiej
  • PanFan1: Rawa nie wyżyję, nie spałem już prawie dobę ...
  • rawa: Spoczek. Widzimy się za niedługo.
  • rawa: Swayman świetna obrona strzału Wargueza
  • rawa: Miśki miały swoje kilka minut ale załapały 4 minutową karę.
  • rawa: Taras wcisnął na 2:0 w PP.
  • rawa: Jeszcze 2 minuty PP zostały
  • rawa: Carter 3:0 następna brama w PP
  • rawa: Kara z d.upy dla Miśków. Ekblad powinien dostać karę za trzymanie.
  • rawa: Montour 4:0. Kolejna brama w PP
  • rawa: Lauko na 4:1
  • rawa: Boston 4:2
  • rawa: Bobo daje rade broniąc strzaly Miśków w PP.
  • rawa: Boston pusta bramka
  • rawa: Ale okazje miał DeBrusk.
    Jeszcze 1:37 do końca.
  • rawa: Reinhart do pustaka na 5:2
  • rawa: Misie na zajechane wyglądają. Po dwóch tercjach mieli tylko 8 strzałów na bramę. Teraz jest 32:16 w strzałach dla Florydy.
  • rawa: 6:2 Warguez w PP.
  • rawa: Brawo Kocury! 🐀
    2:1 w serii dla Panthers.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe