7

All Star Cup: Słowacka Tipsport Liga najlepsza

W pierwszej edycji All Star Cup zwyciężyła reprezentacja słowackiej Tipsport Ligi, która okazała się lepsza od czeskiej Tipsport EHL tylko lepszym bilansem bramkowym.

W bratysławskiej Ondrej Nepela Arena odbyła się towarzyska impreza stanowiąca „mistrzostwa” lig europejskich. Na starcie stanęły ekipy słowackiej Tipsport Ligi, czeskiej Tipsport EHT, niemieckiej DEL i austriackiej EBEL. Grano systemem „każdy z każdym”. Mecz składał się z dwóch połów, każda po 15 minut.

Úvodný ceremoniál na All Star Cupe 2018

Prezentacja zawodników na All Star Cup

Na początek na taflę wyjechały reprezentacje EBEL i czeskiej ligi. Pierwsza połowa dla Tipsport EHL 3:2. Po przerwie losy spotkania odwróciły się i Tipsport EHL strzeliła trzy bramki wygrywając spotkanie 5:3.

W drugim meczu słowacka Tipsport Liga już po pierwszej połowie prowadziła 5:1 z niemiecką DEL. Niemcy próbowali odrobić straty, ale drugą połowę wygrali tylko 3:2, a zatem końcowy triumf odniosła liga słowacka 7:4. Bohaterem wśród zwycięzców był Cason Hohmann, strzelec czterech bramek.

Tak zakończyła się pierwsza kolejka. Na czele tabeli znalazły się obie reprezentacje lig naszych południowych sąsiadów.

EBEL – Tipsport EHL 3:5 (3:2, 0:3)

Joel Broda (2), Brock Higgs, Christopher DeSousa, Richard Schlögl - Jiří Polanský, Lukáš Žejdl, Jaroslav Bednar

DEL – Tipsport Liga 4:7 (1:5, 3:2)

Christopher Fischer, Cody Lampl, Jeremy Dehner, Sebastian Uvira - Cason Hohmann (4), Eduard Šedivý, Daniel Brejčák, Nicholas Rory Ross

W drugiej kolejce niemiecka DEL znów została bez punktów po porażce 6:7 z czeską Tipsport EHL, na koncie której pojawiła się druga wygrana. Aż trzy gole dla zwycięzców zdobył Dávid Tomášek.

Słowacy z Tipsport Ligi wygrali wysoko 6:2 z reprezentacją EBEL. Połowę goli dla ligi naszych południowych sąsiadów zdobył Judd Blackwater.

Znalezione obrazy dla zapytania all star cup 2018 bratislava

Fragment meczu Tipsport Liga - EBEL

Po dwóch kolejkach dalej na prowadzeniu były reprezentacje czeskiej i słowackiej ligi, które miały komplet 6 punktów. EBEL i DEL były bez punktu, co oznaczało, że po przerwie odbeda się mecze o pierwsze i o trzecie miejsce.

DEL – Tipsport EHL 6:7 (2:5, 4:2)

Sven Ziegler, Sebastian Uvira, Stefan Loibl, Dragan Umicevic, Sean Sullivan, Cody Lampl - Lukáš Pech (2), Dávid Tomášek (3), Jaroslav Bednar (2)

Tipsport Liga – EBEL 6:2 (3:1, 3:1)

Patrik Koyš, Juraj Bezúch (2), Judd Blackwater (3) - Christopher DeSousa (2)

W meczu o trzecie miejsce po pierwszej połowie było remisowo 5:5. Dopiero po przerwie Niemcy strzelili 3 bramki, a Austriacy odpowiedzieli tylko jedną. Tym samym na przedostatnie miejsce w zawodach powędrowało do reprezentacji DEL.

W boju o pierwsze miejsce początkowo wydawało się, że wygrają reprezentanci ligi czeskiej, którzy po pierwszej części prowadzili już 4:2, ale po przerwie trwał napór Słowaków. Zdobyli dwa gole, a cały mecz zakończył się remisem 4:4. O końcowym triumfie w turnieju musiał decydować stosunek bramkowy, który przemawiał na korzyść Tipsport Ligi. To właśnie gospodarze pierwszej edycji All Star Cup zostali jego zwycięzcami, ale reprezentacja czeskiej Tipsort EHL dotrzymywała im kroku przegrywając tylko gorszym bilansem bramkowym.

EBEL – DEL 6:8 (5:5, 1:3)

Brock Higgs (2), Joel Broda, Patrick Harand, Henrik Neubauer, Christopher DeSousa - Sebastian Uvira (2), Jeremy Dehner (2), Matt White (2), Daniel Sparre, Keith Aucion

Tipsport Liga – Tipsport EHL 4:4 (2:4, 2:0)

Marek Slovák, Štěpán Novotný, Branko Radivojevič, Cason Hohmann - Jaroslav Bednar, Martin Nečas, Dominik Lakatoš, Lukáš Pech

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Cason Hohmann z ekipy Tipsport Ligi.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

DEL: Jenike, Strahlmeier – Lampl, Sullivan, Fischer, Dehner – White, Ziegler, Kammerer, Uvira, Umičevič, Sparre, Aucoin, Loibl

EBEL: Carruth, Nechvátal – Trattnig, Labrecque, Lattner, Schlögl – Harand, Spurgeon, Latendresse, Broda, Morley, Neubauer, Higgs, DeSousa

Tipsport EHL: Svoboda, Kašík – De La Rose, Flemming, Hrbas, Vyrůbalík – Bednář, Hanzl, Lakatoš, Nečas, Pech, Polanský, Tomášek, Žejdl

Tipsport Liga: Tomek, Valent – Sládok, Šedivý, Brejčák, Ross – Radivojevič, Bezúch, Slovák, Koyš, Blackwater, Svitana, Hohmann, Novotný

Oto co powiedzieli uczestnicy turnieju:

Peter Bondra, generalny menadżer reprezentacji słowackiej Tipsport Ligi - Grałem kilka razy w meczach gwiazd, ale jak dużo taktyki jak było dzisiaj nie doświadczyłem. Musieliśmy wygrać, jestem bardzo zadowolony z zawodników. Reprezentowali siebie, klub i ligę.

Vladimir Vůjtek, trener czeskiej Tipsport EHL – Formuła turnieju była ciekawa, ale bramkarze nie mieli dużo pracy Byliśmy blisko zwycięstwa, ale Słowacy pokazali więcej woli walki i wygrali zasłużenie.

Jaroslav Bednar, kapitan czeskiej drużyny - To było bardzo fajne wydarzenie, mamy weekend w Bratysławie, jesteśmy zadowoleni i wierzę, że kibice również. Mam nadzieję, że ten turniej będzie kontynuowany w przyszłości.

Petr Nedved, generalny menadżer reprezentacji czeskiej Tipsport EHL - To był świetny pomysł, w jednym miejscu i czasie można było zmierzyć siłę czterech dobrych lig europejskich.

Marek Slovák, zawodnik reprezentacji Tipsport Ligi – My żeśmy się fajnie bawili, mam nadzieję, że kibice również, bo to przecież ich święto. Ciesze się, że wygraliśmy, mieliśmy dobrego trenera, który przygotował nas doskonale taktycznie.

Branko Radivojevič kapitan reprezentacji Tipsport Ligi – Cieszę się, że zdobyłem pierwszy puchar w tym sezonie i wierzę, że będzie też drugi. Z Czechami nie chcieliśmy przegrać, rywalizacja między nami zawsze była i będzie.